Öğrenciler Karnelerini Valimiz Abdullah Ayaz'ın Elinden Aldı

Ayaz, "Velilerimize ve öğrencilerimize de bizimle yaptıkları iş birliği ve yardımlar için teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize iyi bir tatil, sağlıklı günler diliyorum.” dedi.

Öğrenciler Karnelerini Valimiz Abdullah Ayaz'ın Elinden Aldı
23 Ocak 2022 - 00:09 - Güncelleme: 23 Ocak 2022 - 00:16
2021-2022 eğitim öğretim yılının birinci döneminin sona ermesi dolayısıyla Valimiz Abdullah Ayaz’ın katılımıyla ilimiz Yunus Emre Ortaokulunda, 21 Ocak 2022 Cuma günü karne dağıtım töreni düzenlendi.

Karne dağıtım törenine Valimiz Ayaz’ın yanı sıra Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, AK Parti İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik, MHP İl Başkanı Ahmet Kurt ve diğer yetkililer katıldı.

Öğrenciler tarafından çiçekle karşılanan Valimiz Abdullah Ayaz ve beraberindekiler sınıfları gezerek öğrencilerin karne heyecanına ortak oldular. Öğrencilerle sohbet eden Valimiz Ayaz, öğrencilere verimli bir yarıyıl tatili geçirmeleri için tavsiyelerde bulundu.

Karne dağıtımından sonra açıklamalarda bulunan Valimiz Abdullah Ayaz, alınan tedbirler ve en kötü senaryoya göre hazırlanıldığı için birinci dönemin iyi geçtiğini vurguladı.

Eğitim-öğretim döneminin başında bazı okul ve sınıflarda koronavirüs vakalarının görülmesine ve bazı sınıfların karantinaya alınmasına rağmen dönem ortalarına doğru bu durumun çok düşük seviyelerde ilerlediğini kaydeden Valimiz Abdullah Ayaz konuşmasını şöyle sürdürdü: “Salgın sürecinde okullarımızdaki vakaların düşük seyretmesi, hem öğretmenlerimizin hem okul yöneticilerimizin hem milli eğitim müdürümüz ve çalışma arkadaşlarımızın, hem de öğrenci ve velilerimizin hep beraber dikkati, iş birliği sayesinde oldu. İnşallah şimdi çocuklarımızı 15 günlük bir tatile gönderiyoruz. Sonrasında da eğitim öğretime kaldığımız yerden devam edeceğiz. Dönemin başından beri ifade ettiğim gibi, kesinlikle eğitim öğretimde bu yıl herhangi bir kesintiye gitmeme konusunda bir irade vardı. Onu da birinci dönem için gerçekleştirdik. İkinci dönem de durumun bundan daha iyi olacağını ümit ediyoruz.

Ama bir hatırlatmada bulunmak istiyorum, vakalarda çok hızlı bir yükseliş var. Omicron varyantının ilimize hızlı bir giriş yaptığını çok net olarak görüyoruz. Onun için vatandaşlarımızdan bir kere daha tedbirli olmalarını istirham ediyorum. Bir de ilimizde aşı olmamış olanlar hala var maalesef. Onlar da aşılarını bir an önce olsunlar. Eksik doz olanlar da muhakkak dozlarını tamamlasınlar. Bunun çok büyük faydasını görüyoruz. Bu artış hastanemize yansımıyor çok şükür. Bu, vatandaşlarımızın bizimle yapacağı iş birliğine, tedbirlere uymalarına ve aşı takvimini gerçekleştirmelerine bağlı. Tüm okul müdürlerimiz, müdür yardımcılarımız, öğretmenlerimiz ve tabi milli eğitim müdürümüz ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Velilerimize ve öğrencilerimize de bizimle yaptıkları iş birliği ve yardımlar için teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize iyi bir tatil, sağlıklı günler diliyorum.”

Bu haber 979 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum