Kastamonulu Aile Çankırı'da Bebeğini Kucağına Aldı

Gebe kalamadığı için, 2021 yılında Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. İlhan Arslanpençe’ye başvuran 34 yaşındaki annenin ilk kontrolü hekim tarafından yapıldı.

Kastamonulu Aile Çankırı'da Bebeğini Kucağına Aldı
22 Mayıs 2023 - 18:20 - Güncelleme: 22 Mayıs 2023 - 18:24
İki yıl önce, Kastamonu’dan ilimize gelerek Çankırı Özel Karatekin Hastanesine bebek istemiyle başvuran S.Ç. doğru teşhis ve müdahale ile bebeğini kucağına aldı.

Gebe kalamadığı için, 2021 yılında Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. İlhan Arslanpençe’ye başvuran 34 yaşındaki annenin ilk kontrolü hekim tarafından yapıldı. Yapılan histerosalpingografi (HSG)’de annede hamileliğe engel olan Rahimde Perde (Komplet Uterin Septum) saptandı.

Hastaya durumun açıklanmasının ardından, tedavi için Op. Dr. İlhan Arslanpençe tarafından Kapalı Perde Ameliyatı (Histeroskopik Septum Rezeksiyonu) yapıldı. Başarılı geçen ameliyat sonrası anne S.Ç. başka bir tedaviye gerek duymadan gebe kaldı.

Konu ile ilgili görüşlerini paylaşan Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. İlhan Arslanpençe, hastanın güveni ve uyumu sayesinde bebeğine kavuştuğunu belirterek, “Hastamız uzun bir süre gebe kalmak için tedavi almış. Kendisindeki rahatsızlığı fark ederek müdahalesini yaptık. Bu sürecin ardından gebe kaldı. Ardından Kastamonu’dan geliş- gidiş ile takibini de sürdürdük. Annemiz sürecin sonunda sağlıklı bir erkek evlada sahip oldu. Bugün onun sevincini bizler de paylaşıyoruz. Kendisine bebeği ve ailesi ile sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum’’ şeklinde konuştu.

Çankırı’da bebeğini kucağına alan anne S.Ç. de, hekim Op. Dr. İlhan Arslanpençe ve Çankırı Özel Karatekin Hastanesine teşekkür etti. Anne S.Ç. doğumun ardından taburcu edilerek Kastamonu’ya uğurlandı.

Bu haber 6883 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum