Çankırı Merkez İnandık Köyüne Giriş İçin Neden Bir Kavşak Yapılmıyor (Özel Haber)

65 konut ve 48 ahırdan oluşan projede sona gelindi. Köy sakinlerinin bir kısmı yeni evlerine taşındı.

Çankırı Merkez İnandık Köyüne Giriş İçin Neden Bir Kavşak Yapılmıyor (Özel Haber)
08 Ağustos 2021 - 21:11 - Güncelleme: 08 Ağustos 2021 - 21:24
Bir Kavşak Sorunu Çözülemiyor

Çankırı'nın İnandık köyünde yaşayanlar, yıllardır obruklar yüzünden korku içindeydi. Köyde yapılan inceleme sonrası, güvenlik nedeniyle evler boşaltıldı.

Köyün güvenli bir yere taşınması kararlaştırıldı.

65 konut ve 48 ahırdan oluşan projede sona gelindi. Köy sakinlerinin bir kısmı yeni evlerine taşındı bile. İnandık köyü sakinleri taşındıkları yeni köylerinde artık huzurlu ve güvenli bir yaşam sürmek istiyorlar.

Köyde Bir Hastaya Ulaşmak İsteyen 112 Acil Ambulans Köye Girebilmek İçin Köprünün Altından Girmek İstedi İse de Ambulans Köprünün Altındaki Menfez’e Sığmadığı İçin Yakınkent Organize Sanayinin Oradaki Kavşaktan Dönüp Köye Gelerek, Ancak Hastaya Ulaşabildi

Sayın Yetkililer Hepinize Kolay Gelsin…


Selamın aleyküm Çankırı’yı yöneten idareci ve siyasetçilerimiz.
www.haberci18.com İnternet Medya yönetmeni olarak İnandık Köyü sakinleri adına size yazıyorum.

Eski İnandık Köyünde oluşan obruklar nedeniyle Afad’dan dolayı köyün taşınması kararı alındı. AFAD aracılığı ile bu işlemler başladı ve Köyümüzün yeni yerleşim alanının % 90 bitti. Ama ne hikmetse İnandık Köyüne hala giriş, çıkış için bir kavşak yapılmadı. Halbuki projesi aylar öncesinden onaylanmış olduğu halde proje ilgisiz sahipsiz kaldı.

İnandık Köyü Sakinleri Köprünün Altını Kullanıyor!

Şuan köye girişler, çıkışlar köye yakın olan ve Ankara - Çankırı Karayolu üzerindeki köprünün altından geçerek yapılıyor.

Vatandaşlar köprünün altını kullanarak köye giriş ve çıkış yapabiliyor. Geçen hafta İnandık Köyümüzden birisi rahatsızlandı. 112 Acil Ambulans Sağlık Çalışanlarımız istenildi. Ama Ambulans hastaya daha hızlı ve yakın mesafeden ulaşmaya çaba gösterdi. Köye gelen 112 Acil Ambulans köprünün altından sığmadığı için geri geri çıkarak Yakınkent Organize Sanayinin oradaki kavşaktan dönüp köye giriş yaparak hastaya ulaşabildi.

Bu konu ile ilgili haber yapma şansımız doğdu. Çankırı Milletvekilleri tarafından kavşak çalışmaları için verilen sözler vardı. Milletvekilleri de yok şu hafta, yok bu hafta kavşak çalışmalarına başlayacak denilen sözler söylense de çok uzun zaman aldı, sözler havada kaldı.

İnandıklılardan Yol Ve Kavşak Tepkisi Yükselmeye Başladı!

Köy yollarının karayoluna bağlandığı noktada kavşak bulunmamasının
kazalara sebebiyet verdiğini belirten köy halkı, ayrıca yolarının plansız ve kavşaksız yapıldığını ileri sürerek duruma tepki gösterdi.

Sürekli işlek olan yolun kavşaksız olmasına bir anlam veremediğini söyleyen İnadıklılar, şunları söyledi:

"Hizmet Yapılacaksa Düzgün Yapılsın. Derhal Bu Yanlışa Bir Çözüm Bulunmasını Talep Ediyoruz"

Kavşak işlerinin göz ardı edilmesine bir anlam veremediklerini belirten İnandık köylü vatandaşlarımız, yetkililerden sorun ile ilgili olarak çözüm taleplerine cevap bekliyorlar.

“Yetkililerin bu kavşağı kısa sürede yapmaları gerekiyor.”

İnandık köyü sakinleri ve bazı araç sürücüleri ise köy yolu olarak kullanılan yolun karayoluna birleştiği yerde kavşağın olmaması sebebiyle sık sık kaza yaşandığını belirterek, "Köyümüzün içerisinden tutu, karayolundan kadar giden köy yolumuz çok kötü. Giriş, çıkış için gerçek bir kavşak istiyoruz, eğer hizmet yapılacaksa düzgün yapılsın." şeklinde konuştular.

Çankırı’nın menfaatlerinin korunması adına sorumlu ve sorumsuz yöneticileri göreve davet ediyoruz.

Siyasiler ve idarecilerimize seslenmişken ‘bu da neyin nesi şimdi?’ diye sorabilirsiniz.
Köylüler kavşak istiyor. Masa başında değil de ilgililerin yerinde tespit yaparak İnandıklıların taleplerine doğru, düzgün cevap vermelerini; seçilmişlerimizin de verdikleri sözleri yerine getirmelerini isterdim. Bizden hatırlatması. Bir Ambulans veya diğer taşıtlar olmayan bir kavşak ve yoldan köye giriş, çıkış yapamıyorsa takdir sizin. Kimsenin teknik, taktik konularına karışma gibi bir lüksümüz yok. Ama Çankırı, ilçe, belde ve köylerimizin ihtiyacı olan noksan hizmetleri sayfalarımızda paylaşma görevimiz var. Bu bölgede mutlaka şiddetle bir kavşak ihtiyaç vardır.

‘Köyümü, Yolunu Seveyim’ Onlara Bir şey Olmasın!

www.haberci18.com İnternet Medya İmtiyaz sahibi Mustafa Çelik, “Yerel basın bulunduğu ilin gözü, kulağı ve rehberidir. Her sektördeki gelişmede payı vardır. Kör, sağır, sessiz, dilsiz bir toplumun geri kalmaya ve başkaları tarafından yönetilmeye mahkum olduğunu ifade eden Çelik, Yerel Medya-Basın, Bir Şehirde Yaşayanların Gözü, Kulağı, Sesi ve Dilidir.” İfadelerini bir kez daha yeniledi.

Doğru, objektif ve tarafsız habercilik anlayışı demokratik, özgürlükçü ve çağdaş, toplumsal bir düzenin dayanaklarından biridir. Yerel Medya-Basın; bulunduğu şehrin tanıtımında, gelişiminde, kalkınmasında büyük rol oynar. Halkın ihtiyaç ve taleplerinin, yöneticilere ulaştırılmasına ve şehre yapılması gereken projelere öncülük eder.


Çelik, “Zor koşullarda ve kısıtlı imkanlarla büyük bir özveri ile çalışan son derece dinamik, etkin, taraflı tarafsız ancak ahlaki ve etik değerlere sonuna kadar bağlı, seviyeli ve kaliteli bir medya mensupları olmasından dolayı, (şehrine, meslektaşlarına kazık atan bir kaç bazı internet medyacı hariç) Çankırı yerel basınımızla gurur duyduğumuzu ifade ederek doğduğu ve yaşadığı ülkesini, milletini, bayrağını, toprağını seven, vatanın bağımsızlığını ve bütünlüğünü savunan tarafsızlığını yitirmemiş yerel basınımıza, Ulusal Basın Çankırı temsilcilerine, çalışanlara sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Bu haber 5055 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum