Ballıca Bölgesinde Bulunan Benzinlik Güzergâhına Acilen Kavşak Yapılmalı (Özel Haber)

Emniyet İl Müdürlüğümüzü, Karayollarını uyarıyoruz. Şayet söz konusu bölgeye kavşak yapılırsa kavşak; kavşak olarak vazifesine devam edecek. Giden, gelen, gelip, geçen dikkat edecek. Başka bir çözüm yok.

Ballıca Bölgesinde Bulunan Benzinlik Güzergâhına Acilen Kavşak Yapılmalı (Özel Haber)
23 Temmuz 2020 - 19:58 - Güncelleme: 23 Temmuz 2020 - 23:00

Acilen Kavşak Yapılmalı

Dün Ballıca Mevkiinde yine trafik kazası meydana geldi. Kaza sonrası Çankırı- Ankara, Ankara-Çankırı istikametinde trafik akışı bir süre kontrollü olarak sağlandı. Kaza raporunun hazırlanmasının ardından kaza yapan araçlar, bulunduğu yerden kaldırıldı.

Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu'nun içerisinde bulunduğu Nurullah Çetinkaya yönetimindeki makam aracı, Ankara-Çankırı kara yolu Ballıca mevkiinde aynı yönde seyreden Süheyla Adaş yönetimindeki özel araçla çarpışması sonucu çift taraflı, ölümlü, yaralanmalı ve maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi.

Vicdan Azabı Çekmek İstemiyorsanız Bu Özel Haberimize de Kulak Verin!

Ankara’da eli ayağı güçlü olan yeni Valimiz Abdullah Ayaz beyden umutluyum. İnşallah en kısa zamanda bu yol problemini çözer. Milletvekilleri de sayın Valiyi yalnız bırakmazlar.

Can Yakan Kavşakları Görmezden Gelenleri Göreve Çağırıyoruz

Yıllardır Ballıca Bölgesinde kaza eksik olmuyor. Benzinliğin oraya kavşak şart. Yazık daha ne kadar can yanacak? Fakat ne hikmetse Çankırı’yı Ankara'ya bağlayan bu yol bir türlü konforlu hale getirilemedi. Çankırı'ya gelişte Germece köyünden itibaren yolların durumu berbat. Yol dar. Asfalt kalitesiz. Her taraf çukur veya tümsek.

Ölüm kavşağı olarak da bilinen bölgede trafik kazalarının eksik olmadığını vurgulayarak www.haberci18.com İnternet Medyası olarak yetkililerden acil çözüm ve bir cevap bekliyoruz.

Can kaybıyla sonuçlanan bu kaza ilk değil, ama umarım son olur. En kısa sürede yetkililerin bir çözüm bulması, önlem alması gerekiyor. Trafik akışının rahatlaması ve daha güvenli hale getirilmesi için Ballıca bölgesine acilen kavşak yapılması, köklü bir düzenlemeye gidilmesini talep ediyoruz.

Haberci olarak yine bizim yakamızdan tutan yöre halkı ve araç sürücüleri,  “Daha başka canlar zarar görmeden acilen çözüm bulunmalı” diyen vatandaşlar, yetkililere seslenerek bir an önce harekete geçilmesini beklediklerini sözlerine eklediler.

Kavşaklar birden fazla yönde gelen trafik akımlarının kesiştiği, ayrıldığı, birleştiği ve örüldüğü alanlardır. Bu hareketler aynı düzlemde olursa buna eşdüzey veya hemzemin, farklı düzlemlerde olursa alt-üst geçitli veya köprülü kavşaklar denir. Türkiye’de yaygın olarak kullanılan kavşak tipi hemzemin kavşaklardır. Kavşaklar kazaların çok olduğu yol elemanlarından biridir. Bu vesilelerle sinyalizasyonsuz olan Ballıca Bölgesine (Benzinliğin olduğu mevkiiye) orda ikametgah eden yayaları da unutmamak şartıyla acilen köprülü, köprüsüz, üst geçitli, üst geçitsiz kavşak yapılmasını rica ediyoruz.

Bilançosu Ağır Kazada 1 Ölü 5 Yaralı Vardı!

Elim kazada yaşamını yitiren Çankırı ili Korgun ilçesine bağlı Hıcıp köyü sakinlerinden merhum Şaban Adaş'ın eşi Süheyla Adaş’a Cenab-ı Allah’tan rahmet, geride kalanlarına başsağlığı, kazada yaralanan Adaş’ın torunları Hilal Uçarsu, Onur Uçarsu kardeşlere, Sayın Vali Erol Karaömeroğlu’na, şoförü ve korumasına geçmiş olsun dileklerimizi gönderiyoruz.

Kavşak İstiyoruz Kavşak

Emniyet İl Müdürlüğümüzü, Karayollarını uyarıyoruz. Şayet söz konusu bölgeye kavşak yapılırsa kavşak; kavşak olarak vazifesine devam edecek. Giden, gelen, gelip, geçen dikkat edecek. Başka bir çözüm yok.

Yıllardır aynı sorun. Onlarca trafik kazası ve kaybedilen canlar. Yetkililer sadece izliyorlar. Üstgeçit, kavşak yapılacak trafik durmayacak çözümü bu. Her şeye para bulunuyor. Yazık günah can kayıpları yaşandı daha da yaşanacak gerekli önlemler alınmazsa. Nokta.
 


Bu haber 4947 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum