Çankırı'da Aynı Yerde, Aynı Türdeki Kazalar Can Yakıyor (Özel Haber)

Neden bir çözüm bulunmuyor?????? Bu hafta kaçıncı kaza oldu aynı yerde?

Çankırı'da Aynı Yerde, Aynı Türdeki Kazalar Can Yakıyor (Özel Haber)
21 Ocak 2023 - 12:07 - Güncelleme: 21 Ocak 2023 - 12:18
Aynı Yer, Aynı Türde Kazalar!

Çankırı Kırkevler Mahallesi, Devlet Hastanesi mevkiinden şehir merkezi istikametine gelmekte olan araçlar; “Kayganlaşan zemin olarak bilinen Karataş Apartmanı karşısındaki köprü üzerinde sürücülerinin direksiyon hakimiyetlerini kaybetmeleri sonucu kazaların ardı arkası kesilmiyor.”

Hemen Hemen Hergün Kaza Oluyor!

Yamuçlar Büfe önü, Dedeler Köprüsü mıntıkası, Büyük Otel önü, saçma sapan yerlerde yaya yolu ilan edilmemeli, ihtiyaç duyulan yerlere üst geçidini yaparsın rahatına bakarsın. Başka yolu yok değerli dostlar, sayın yetkililer. Yoksa bu millet buraların hesabını sizden sorar.

Neden bir çözüm bulunmuyor?????? Bu hafta kaçıncı kaza oldu aynı yerde

Yamuçlar Büfeden Kırkevler Mahallesi Kastamonu Caddesi yukarı istikamete doğru yürüyüp izleyin araçların nasıl kaydığını gözlerinizle görürsünüz..

Neredeyse her sabah aynı yerde aynı tür kazalar meydana geliyor. Bir can yanmadan kazaların önüne geçebilme açısından önlem alınsa diye düşünüyoruz.

Kayganlaşan Zeminde Daha Dikkatli Olalım!!

Aynı yerde her gün meydana gelen tek taraflı, maddi hasarlı trafik kazaları ölümle sonuçlanmadan kesinlikle bir önlem alınmalı ve sürücülerimizin daha dikkatli olması konusunda uyarıyoruz.

Kusura bakmayalımda, “Yolu suçlamak çok güzel. Bazı sürücüler ne olacak? Zannettikleri şu benim aracım son sistem, son model, lastiklerim tamam birşey olmaz ama; tecrübesizlik ve öz güven sonuç bu işte.”

Önce hız merakımızdan vazgeçmesini bileceğiz, sonra sabırla gideceğimiz noktanın bir yere gitmeyeceğini bileceğiz. Hız ve trafik levhalarına uyacağız bir seferden bişey olmaz demeyeceğiz. Herşey Allah’tan ama; kendi tedbirimizi kendimiz alamalıyız.

Bence her şehirde olduğu gibi EDS konulmalı. 50 Km sınırlı. Çünkü Yamuclar ve Çankırı Lisenin orada yaya geçidini yok sayıp, son sürat gelenleri görebiliyoruz. 50 Km sınırlı EDS konunsa hem ceza caydırıcı olur, hemde maddi hasar ve manevi hasar yaşanmaz. Bu tespitimizi gözden geçirin.

Kayganlaşan zemini buzlanma olmadan tuzlamak, bazı şehirlerde olduğu gibi, şehrimizde buzlanma olan yerler geceden tespit edilerek (riski olan bölgelerde) tuzlama çalışması yapmak daha güzel bir çözüm olmaz mı? Sürücüler de dikkatli olacak elbette. Ancak yolla ilgili alınacak tedbirleri de unutmayalım lütfen.

Memleket ALLAH’a emanet gidiyor, bu yol güzargahı Belediye ve T.C Karayollarını karşı karşıya getiriyor, kimse sorumluluk almıyor. Yamuçlar önündeki yaya geçidi çok dar. Üç kişi yan yana geldiğinde insanlar birbirine yapışıyor, hadi koruyabilrsen koru kendini. Bu sözünü ettiğimiz yerinde genişletilmesi lazım. 2023 yılında Üst geçit yatırımı gerçekleşmesi lazım.

Çankırı’da Çözüm Bekleyen Sorunlar:

Köprüye Gelince... Köprü Yetersiz! Köprü Çankırı'nın Yükünü Taşıyamaz Hale Geldi

Geçmiş haftalarda Tatlıçay köprüsü üzerinde aynı yerde, aynı türde meydana gelen feci kazaların; sonrası gözlerimizi yeniden Karayolları Bölge Müdürlüğüne çevirmemize vesile oldu.

Geçmiş yıllarda bazı vatandaşlarımızın hayatını kaybettiği, bir çok kişinin yaralandığı, maddi hasarlı kazaların meydana geldiği (Karataş Apartmanı Karşısındaki) Köprü’de genişletilme çalışmaların başlatılmasını isteyen vatandaşlar bizim yakamıza sarılarak destek istediler. “Bu yerde yıllar öncesinde de benzeri bir çok kazalar daha olmuştu. T.C Karayolları Bölge Müdürlüğü bu köprünün yanına ya yeni bir köprü kazandırmalı, yada köprüyü genişletmeli” diyorlar.

T.C Karayollarının bura ve buraya benzer yerler için bir çözüm bulması şart. Bu köprüyü genişletmek çokmu zor?

İlimiz Kırkevler Mahallesi, Kastamonu Caddesi güzergahının tüm yükünü üzerinde taşıyan (Karataş Apartmanı Karşısındaki) Köprü’de yeni bir düzenlemeye ihtiyaç var. Çünkü köprü üzerinden aynı güzergahta seyir eden 2 aracın yan yana geçmesi çok zor. Oldukça dar olan köprüde genişletme çalışması yapılması gerekiyor. Bu sebeplerden dolayıda kazaların azalacağına inanıyoruz.

Sonuç olarak, “Ulaştırma Bakanlığı Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü, 158. Çankırı Şube Şefliği’nin bu köprüye bir an önce el atmalı ve yoldaki levha,, hız kesici vb gibi çalışmaları bir an önce başlatmalı, sürücülerin hizmetine sunmalıdır.” 

Bu haber 3282 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Yoldan Geçen Vatandaş
    1 yıl önce
    Yetkililerde ricam, şu finansbank önündeki kaldırıma park eden luvi cafe sahibi ve müşteri araçlarına da bir çare bulun lütfen, çocuk arabamızla her seferinde yola inip yürümek zorunda kalıyoruz, arkadan gelen araçlardan korkuyoruz, resmen kaldırımı araçlar kapatıyor, geçecek yer kalmıyor.