Çayyolu Elektrikçi takipçi satın al takipçi hilesi düşmeyen takipçi hosting

Karatekin Gzatesi 55 Yaşında

Demir, "Ramazan Sarıca, Mehmet Ateş, Mustafa Çelik, Hilmi Çelikel gazetemizin 55. Yaş gününü kutlayarak başarılar diledi." dedi.

Karatekin Gzatesi 55 Yaşında
31 Ağustos 2023 - 02:55 - Güncelleme: 31 Ağustos 2023 - 03:02
Karatekin Gazetesi 55. Yaşına girmenin mutluluğunu siz değerli okurları ile paylaşıyor.

30 Ağustos 1969 günü yayın hayatına başlayan, ilk sayısı ile halkın sesi olmayı ilke edinen, basın ahlak kuralları çerçevesinde halkın sorunlarını dile getiren Karatekin Gazetesi 55. yaşına girmenin mutluluğunu yaşıyor.

Gazetemizin 55. Yaş günü nedeniyle dün çeşitli ziyaretler gerçekleştirildi. Yarım asrı aşan bir süredir yayın hayatını sürdüren gazeteniz Karatekin Gazetesi 55. Yaş gününü kutlamanın mutluğunu siz değerli okuyucuları ve dostları ile birlikte kutladı.

Yeni yaş günümüz nedeniyle Çalışan Gazeteciler Derneği üyeleri gazetemizi ziyaret ederek, gazetemiz imtiyaz sahibi Kazım Kayıkçı ile bir süre sohbet etti.

Yerel basının önemli bir arşiv kaynağı olduğunu dile getiren dernek başkanı Murat Demir, Çankırı yerel basının kendi imkanları doğrultusunda vatandaşları aydınlattığını ve her nüshasının tarih sahnesinde yer alan bir arşiv görevi gördüğünü aktardı.

Ramazan Sarıca, Mehmet Ateş, Mustafa Çelik, Hilmi Çelikel gazetemizin 55. Yaş gününü kutlayarak başarılar diledi.

Özellikle küçük şehirlerde yerel basının büyük sıkıntılar altında özverili bir şekilde yayın hayatlarını sürdürmeye çalıştığını Çankırı’da da bu manada 5 yerel basının olduğunu ve kendileri gibi yarım asrı aşan gazetelerin olduğunu dile getirdi. Her gazetenin bir arşiv ve belge olduğunu da aktaran Kayıkçı, gerçekleştirilen nezaket ziyareti nedeniyle dernek üyelerine teşekkür etti.

Okurlarından çalışanlarına kadar bir aile ilişkisi oluşturarak herkesle dost olan, vatandaşların sorunlarını basın ahlak kuralları çerçevesinde gündeme taşıyan gazetemiz, tarafsız ve objektif yayın anlayışı ile dün ve bugün olduğu gibi yarın da ilkelerinden taviz vermeyecek.

Karatekin Gazetesi halkın gözü ve kulağı olmaya devam edecektir” diyen gazete imtiyaz sahibi Kazım Kayıkçı, “1969’dan bu yana Karatekin’e emek vermiş, herkes bu gazetenin bir parçası olarak arşivlerimizde tazeliğini koruyor. Bugünün başarısı arka plandaki bu çaba ve özveridir. Vatandaşların sorunlarını gündeme taşıyarak kamu-halk ilişkisinde bir denge unsuru olan Karatekin Gazetesi, doğruları söylemekten, gerçekleri yazmaktan imtina etmeden sürdürdüğü yayın hayatını, ilk günkü heyecanı ile sürdürmeye devam edecektir. Bu tesisin bir hizmetkarı olmaktan mutlu olduğumu ve bu günlere gelinmesinde emeği geçen dağıtıcısından baskıcısına, muhabirinden yazarına ve yarım asra yakın bir süre bizleri yalnız bırakmayan tüm okurlarımıza sonsuz teşekkür ederim.” dedi.

Bu haber 3240 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum