Kenbağ Fidanlık Piknik Alanı İle İlgili Araştırmalarımızı Derinleştirdik (Özel Haber)

"Tabiat Park İle İlgili Olumlu, Olumsuz Neler Varsa; (Kendi çabalarımızla yaptığımız ciddi araştırmalar sonucu) Kısa Sürede Acı Gerçekleri Gün Yüzüne Çıkardık."

Kenbağ Fidanlık Piknik Alanı İle İlgili Araştırmalarımızı Derinleştirdik (Özel Haber)
17 Temmuz 2018 - 00:25 - Güncelleme: 17 Temmuz 2018 - 00:34

Edindiğimiz bilgilere göre; Kırkevler Mahallesi, Eylül Sokak. No:4, 18100 İçyenice Köyü/Çankırı Merkez adresinde bulunan Kenbağ Fidanlığı Piknik alanı kiraya verilmiş ama, hiç bir faaliyet yok.

 

Sahibi olduğumuz www.haberci18.com İnternet Medyamızda 12 Temmuz 2018 Perşembe günü yayınladığımız olan “Fidanlık Piknik Alanına Kimler Sahip Çıkacak? Aynı zamanda da, Bu Tablo Bize Yakışmıyor” başlıklı özel haberimizin detaylarını genişlettik.

 

Kırkevler Mahallesi, Eylül Sokak. No:4, 18100 İçyenice Köyü/Çankırı Merkez adresinde bulunan Kenbağ Fidanlığı Piknik alanı içler acısı, “Bir zamanlar çocukluğumuzun geçtiği, ailelerin piknik yaptığı Orman Fidanlığı'nın hali bizleri derinden üzmüş bilgisayarımızın başına geçerek doğru olan eleştiri oklarımızı çekerek tüm dikkatleri bu alana çekmeyi başarmış, habercilik başarımıza bir yeni konuyu daha eklemiş olduk.

 

Yetkililer Durdu Biz Durmadık!

 

-Tabiat Park İle İlgili Olumlu, Olumsuz Neler Varsa; (Kendi çabalarımızla yaptığımız ciddi araştırmalar sonucu) Kısa Sürede Acı Gerçekleri Gün Yüzüne Çıkardık-

 

İşte Tespit Ettiğimiz Üzücü Gerçek Nedenler:

 

Tabiat Parkı İşletmecisi yeni hazırlanan ancak onaylanmayan Gelişme Planı doğrultusunda uygulama projelerini hazırlatmış ancak plan onaylanmadığı için hiçbir yatırım yapamamıştır. Mevcut altyapının da değişmesi gerektiğinden müstecirin talebi ve 9. Bölge Müdürlüğünün de Olur’u ile 2016 ve 2017 yıllarında Tabiat Parkı ziyaretçi girişine kapatılmıştır.

 

Tabiat Parkı’nda bulunan Su Deposu, Tuvaletler ve çeşmeler mevcut haliyle kullanılamaz durumdadır. Tabiat Parkının ziyaretçilerin kullanımına açılabilmesi için mevcut tesis ve altyapıların yenilenmesi gerekmektedir. Tabiat Parkı’ndaki mevcut tesis ve altyapıların yenilenmesi ve yeni tesislerin yapılabilmesi için Gelişme Planı ile müstecir tarafından hazırlattırılan uygulama projeleri onay aşamasında olup; Genel Müdürlükçe Plan ve projelerin onaylanmasını müteakip alan düzenlemesi ve üstyapı tesisleri en kısa zamanda inşa edilecektir.

 

www.haberci18.com İnternet Medyamız tarafından kamuoyuna duyurulur.

 

Gazetecilik Ve İnternet Medyacılığının, Ahlaksızlığının En Somut Örneği Nedir Derseniz?

 

Çekinmeden açıklayabilirim. Açıklıyorum da;

 

En somut örnek, menfaat karşılığı haber yapmak, yazı yazmak, yorumda bulunmaktır. Buradaki 'menfaat' para olabilir, paraya çevrilebilir bir avantaj olabilir, hak edilmeyen bir itibar olabilir, yakınlarına iş veya ihale bağlamak olabilir, siyasi ikbal olabilir. Bir gazetecinin elbette bir dünya görüşü, bir siyasal ve toplumsal yaklaşımı, dini inancı ya da inançsızlığı vardır ve bu elbette yazı ve yorumlarına yansıyacaktır. Ama 'gerçek' sadece bir tanedir ve önemli olan o 'gerçek'i olduğu gibi yansıtmak, o 'gerçek'i yorumlamaktır. Herhangi bir nedenle 'gerçek olmayan'ı yazıp yorumlamaya başlayan gazeteci, ahlaksızlığın dipsiz kuyusuna yuvarlanmış demektir.

 

-Çankırı için, Çankırı İnsanı İçin Mücadelemizi Sonuna Kadar Devam Ettireceğiz-

 

Şahsımız Çankırı’mızın kıdemli ve cesur yürekli yerel gazete sahiplerini her zaman kendimize örnek almışızdır. Mekânları cennet olsun. Nurlar içerisinde yatsınlar. Şimdiki gençlik bilmez “Merhum Mustafa Turcan, Merhum Mustafa Hoşafcıoğlu, Merhum Ahmet Kayıkçı, Merhum Ali Kör, Merhum Mustafa Soydan ağabeylerim Türkiye’de ve Çankırı’da gazetecilik mesleği üzerine yapılan çalışmaların önemli bir bölümü basın özgürlüğü ve gazetecilerin hak ve sorumlulukları üzerine hizmetlerini gerçekleştirilmişler gönüllerde taht kurmuşlardır. Kendilerini bir kez daha rahmetle anıyorum. Bu vesileler ile Çankırı halkının ne kadar derdi, ne kadar sorunu varsa sayfamıza taşımaya devam edeceğiz.

 

Çankırı’mızın Sesi Olduk

 

Doğruları yazmaya devam edeceğiz.

 

Küçük bir kent’de yaşıyoruz. Kişileri översek sorun yok, ancak yeri geldiğinde sevdiğimiz bir kişiyi de eleştirdiğimiz zaman bize karşı tavırları bir anda değişir. Varsın değişsin. Hiçte umurumuzda değil.

 

Biz Çankırı’mızın sorunları için kayıtsız kalmayacağız. Gerçekleri yazmaktan asla çekinmedik ve çekinmeyeceğiz. Bunu yaparken de hiçbir kişi ya da kuruluştan destek almadığımız gibi, hiçbir kişi ve kuruluşla da angaje olmadık.

 

Halkın ve haklının yanında olmaya devam edeceğiz.

 

Çankırı’nın sesi, gözü, kulağı olmayı sürdüreceğiz.

 

Halkın haber alma hakkının çiğnenmesine asla izin vermeyeceğiz.

 

Unutmayın ki!

 

Demokrasilerde eleştirilemeyecek kişi veya kuruluş yoktur. Gazetecinin görevi, beğenmek ve alkışlamak değildir. Daha iyiye, daha güzele ulaşmasını sağlamak adına eleştiri hakkını sonuna kadar kullanmaktır.

 

Çeşitli koltuklarda oturanlar kişiler ve özellikle siyasiler, bu eleştirilere daha fazla katlanmak zorundadırlar. Yazılarımı kaleme alırken, içine bir cümle koyup eleştirir gibi yapmam gazetecilik gereği eleştiri hakkımı sonuna kadar kullanırım. Ve Bundan sonrada kullanmaya devam edeceğimden kimsenin kuşkusu olmasın.

 

Sonuç olarak “Türkiye’nin, özellikle de yaranlar, şehitler diyarı şirin Çankırı’mızın bizim gibi tarafsız olan gazetecilere, İnternet medyacılara çok ihtiyacı var.” M.Ç


Bu haber 2670 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • TOPAL
    2 yıl önce
    HELAL SANA YİĞİDİM. SİYASİLERİN, İDARECİLERİN LOKANTA, DÜKKAN ÖNLERİNDE OTURUP, DEDİKODU YAPMAKTAN ÇANKIRIYLA, PİKNİK ALANLARI İLE İLGİLENECEK VAKİTLERİ YOKTUR.