Kent Meydanı Projesi Çerçevesinde Çalışmalar Başladı

Çankırı Belediyesi tarafından projelendirilen Kent Meydanı ve Katlı Otopark Projesi kapsamında ilk kazma vurularak çalışmalar başladı.

Kent Meydanı Projesi Çerçevesinde Çalışmalar Başladı
29 Ağustos 2023 - 13:58 - Güncelleme: 29 Ağustos 2023 - 14:04
Çalışmalar Başladı

Şehrin Kalbinde Dönüşüm Başlıyor

Çankırı’da Kent Meydanı Projesi çerçevesinde çalışmalar başladı.

Eski hükümet binası alanı ve SSK arsası üzerine yapımı gerçekleştirilecek olan Kent Meydanı projesinin ihalesi geçtiğimiz günlerde gerçekleşmişti. Yapılan ihale sonrasında yüklenici firma çalışmalarına başladı.

Çankırı Belediyesi tarafından projelendirilen Kent Meydanı ve Katlı Otopark Projesi kapsamında ilk kazma vurularak çalışmalar başladı.

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in en büyük projelerinden birisi olan kent meydanı için daha önce yıkımı tamamlanan alan bir süredir açık otopark olarak kullanılıyordu.

200 günde tamamlanması beklenen 130 milyon lira bedelli proje için ilk kazma hafta sonunda vurularak çalışmalar başladı. Ekipler çalışma yapılacak alanda işçiler için konteynerleri de yerleştirdi.

Alanda, vatandaşların çalışmalardan zarar görmemesi için demir korkuluklarla çevirme yapıldı.

Cadde üzerinde bazı ağaçların ise tekrar budandığı görüldü.

Bölgedeki esnaflar da çalışmaların başlamasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, sürekli toza maruz kalmaktan yakında kurtulacaklarını ifade etti.

Tapu Belediyede

Daha önce belediye mülkiyetinde olan ve 1972 yılında pirim borçlarına istinaden SGK’ya devredilen alandaki arsa belediye tarafından yeniden satın alındı.

Bölgede bulun market, kuruyemiş dükkanı, eski SGK binası ve unlu mamuller satışının yapıldığı alanlar yıkıldı.


Kent Meydanı ve Katlı Otopark Projesi sayesinde; meydan, otopark ve AFAD toplanma alanı yer alacak.

Türkçülük Günü’nde Çalışmaların Startı Verilmişti

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Türkçülük Günü’nde yapım çalışmalarını başlattığı Kent Meydanını çifte bayram olarak kutlamıştı. Esen, Türk bayrağı önderliğinde 15 bağımsız Türk devletinin bayraklarını kent meydanında dalgalandıracaklarını söyledi. Şehir merkezindeki otopark sorununa büyük ölçüde çözüm getirecek Kent Meydanının vatandaşların keyifle vakit geçirebileceği bir toplanma ve buluşma noktası olacağına değinen Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, büyüdüğü, yaşamaktan ve hizmet etmekten gurur duyduğu Çankırı’da vatandaşa verdiği sözleri tutmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Esen, kendisini seçenler ve ona inananlar başta olmak üzere tüm hemşehrilerinden aldığı güç ve destek ile Çankırı’ya değer katmaya devam edeceklerini vurguladı.

“Bizim Gündemimizde Her Daim Çankırı Var”

Esen, “Çankırı’nın yıllardır dilinde pelesenk olan ve benim de göreve geldiğimden beri mücadele verdiğim Meydan Projesi’nin hayata geçirilme vakti gelmiştir. Öncesinde ne yaptık? 1972 yılında Belediye borçları karşılığında SGK’ya devredilen arsayı, 50 yıl sonra yeniden kendi öz bütçemizle satın aldık.

Akabinde Eski Valilik binası yanında bulunan alandan itibaren yıkım çalışmalarını tamamladık. Bugün temelini atacağımız Kent Meydanımız sayesinde, yer altı otoparkı ve AFAD toplanma alanı gibi sorunlara da neşter vuracağız. Bir yıldır söylüyoruz, bir taşla üç kuş vuracağız diye. Elimizde cevher gibi bir şehir var. Biz, o cevheri işlemeye geldik. Bizim gündemimizde her daim Çankırı var. Tüm çabamız ve emeğimiz, şehrimizin sorunlarını çözmek, insanımızın yaşam standardını iyileştirmek, bu şehri mutlu insanların kenti yapmak üzerinedir. Her şeye, tüm aksiliklere rağmen sizlere nefes alacağınız bir meydan yapıyoruz. Bolluk da, bereket de, hareket de, dinlenmek de, eğlenmek de bu meydanda olacak. Burası Çankırı’nın hür meydanı olacak.” demişti.

Bu haber 4157 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Fatih
    8 ay önce
    Kent meydanı yazısı yerine bence Çankırı yazılmalı çok da yakışır... İlgili yetkililere iletilmesini rica ederim.