Kentimiz Valisi Ve Belediye Başkanından Yeni Yıl Mesajı

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak'da, "Tüm Çankırı halkının, yeni yılını en içten dileklerim ile kutluyor, memleketimin güzel insanlarına sağlık, mutluluk, huzur ve başarılar diliyoruz."

Kentimiz Valisi Ve Belediye Başkanından Yeni Yıl Mesajı
31 Aralık 2020 - 10:20 - Güncelleme: 31 Aralık 2020 - 19:21
Çankırı Valisi Abdullah Ayaz ve Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, yeni yıl nedeniyle mesaj yayımladılar.

Valimiz Abdullah Ayaz’ın Yeni Yıl Mesajı

Vali Ayaz, 2021 yılının geleceğe dair ümitlerin, hayallerin ve beklentilerin gerçekleşmesine vesile olması dileğinde bulundu.

Farklı bir yıl olarak geçirmek zorunda kaldığımız 2020 yılını geride bırakıyoruz. Her yeni yıl umutlarla, iyimser duygularla beklenir ancak tüm insanlığın 2021’den beklentisi çok daha büyüktür. Her türlü sıkıntılardan azade yeni bir dönemin başlangıcı olmasını ümit ettiğimiz 2021 yılında, sağlıklı ve mutlu günlerimize tekrar kavuşabilmeyi canı gönülden arzu ediyoruz.


2020 yılı içerisinde Covid-19 salgınıyla cephe hattında fedakârca mücadele eden sağlık çalışanlarımızın emekleri her türlü övgüye layıktır. Kendi hayatlarını hiçe sayarak hastalara nefes olma yönündeki olağanüstü gayretleri için onlara minnettarız. Gerek salgınla, gerekse afetlerle mücadele kapsamında özveriyle görev alan AFAD çalışanlarımız, güvenlik güçlerimiz, Vefa Sosyal Destek Grupları çalışanlarımız ve gönüllülerimiz başta olmak üzere tüm görevlilerimize de emek ve gayretleri için bir kez daha teşekkür ediyorum. Yaşanan bu zorlu süreçlerin elbirliği ile aşılmasında üstlendikleri vazife, onur timsalidir. Bu uğurda canlarını feda eden sağlık çalışanlarımız ve diğer görevlilerimiz ile hayatlarını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

Tüm Türkiye ile birlikte ilimiz adına güzel gelişmelerin yaşanabilmesi için 2021 yılına azim ve kararlılıkla giriyoruz. Çalışma arkadaşlarımla birlikte geride kalan bir yılın muhasebesini yaparken, 2021 yılının Çankırı’mız için en iyi şekilde geçmesi hedefiyle hangi adımları atmamız gerektiğini düşünüyor; zamanımızı, enerjimizi ve potansiyelimizi en verimli şekilde değerlendirmeye odaklanıyoruz. Tüm kamu kurum-kuruluşlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve halkımızın birlik ruhuyla ve ortak bir irade çerçevesinde hareket etmesiyle, ilimizde huzur ve esenliğin hâkim olduğu bir yıl geçirmeyi temenni ediyoruz.


Bu duygu ve düşüncelerle yeni yılın ülkemize, milletimize ve tüm dünyaya huzur, barış, sağlık, mutluluk ve hayırlar getirmesini temenni ediyor; kıymetli Çankırılı hemşehrilerimin yeni yılını en içten dileklerimle kutluyorum.


Abdullah Ayaz Çankırı Valisi

Başkan Esen’in Yeni Yıl Mesajı

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, yayınladığı yeni yıl mesajında 2021 yılının tüm Çankırılılara sağlık, mutluluk, huzur ve başarı getirmesi temennisinde bulundu. Yeni yıl mesajında şu ifadeler yer aldı:

“Kıymetli Hemşerilerim,

İyisi, kötüsü, üzüntü ve sevinçleri ile çoğunluğunu pandemi süreci ile geçirdiğimiz bir yılı daha geride bıraktık. 2021 yılını yeni umutlar ve dilekler eşliğinde Çankırı halkı ile karşılamaktan mutluluk duyuyorum.

Üzülerek söylemeliyim ki; 2020 yılı salgın hastalık, ölümler, yoğun bakımlar, ekonomik sıkıntılar, uzaktan eğitim, depremler, doğal afetler ve ülkelerin savaş yılı oldu. Yaşadığımız tüm olumsuz sürecin bu yıl son bulmasını temenni ediyorum. Yavrularımız oldukça umut, yeşertilmeye değer. Onlara aydınlık ve güzel bir dünya bırakma çabamız hiçbir zaman bitmeyecek. Bunu gerçekleştirmek için el birliği ile çalışmaya devam edeceğiz. Yeni başarılar ve yaşanabilir bir Çankırı için Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda ilerlemeye, onun düşünceleri ile hareket etmeye var gücümüz ile devam edeceğiz.

Her ne kadar pandemi süreci projelerimizin tamamlanmasını geciktirmiş olsa da çalışmalarımızı mümkün olduğunca yürüttük. 2021 yılında öncelikle tüm dünyayı ve ülkemizi saran corona virüs belasının son bulmasını diliyorum. Bu sürecin bitmesi demek belediyecilik alanında 2021 yılının Çankırı için projeler yılı olması demek.

Kadınlarımıza şiddeti, çocuklarımıza tacizi, salgın hastalıklardan ölümü, terör saldırılarından şehitlerimizi, ülkelerin hırs ve hain oyunlarından savaşları konuşmayacağımız bir sene diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerim ile hizmet etmekten onur ve gurur duyduğum tüm Çankırı halkının, yeni yılını en içten dileklerim ile kutluyor, memleketimin güzel insanlarına sağlık, mutluluk, huzur ve başarılar diliyorum. Saygı ve sevgi ile…”


Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen

Bu haber 2698 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum