Kesimden Kaçan Kurbanlık Dana Hak Sahiplerinin Arasına Daldı 2 Yaralı

Çankırı’da kesici alet ve hayvanların darbeleri ile yaralanan 50 kişi hastanelerde tedaviye alındı.

Kesimden Kaçan Kurbanlık Dana Hak Sahiplerinin Arasına Daldı 2 Yaralı
12 Ağustos 2019 - 22:12 - Güncelleme: 12 Ağustos 2019 - 22:31

Acemi Kasaplar Kurbanlık Yerine Kendilerini Kestiler

 

Çankırı’da Çok Sayıda Kişi Hastanelik Oldu

 

Kurban Bayramı’nın ilk gününde kurban keserken yine onlarca kişi çeşitli yerlerinden yaralandı.

 

Çankırı’da ilk gün yaralananların sayısı 50 kişi olarak açıklandı. İkinci gün ise yaralanan vatandaşlarımız oldu mu olmadı mı bilgilerini edineceğiz.

 

Çankırı’da kesici alet ve hayvanların darbeleri ile yaralanan 50 kişi hastanelerde tedaviye alındı.

 

Kurban Bayramı'nın ilk saatleriyle birlikte Türkiye'nin dört bir yanından acemi kasaplarla ilgili haberler gelmeye başladı. Kurbanlıklar yerine kendilerini kesen acemi kasaplar, yaralı halde acil servislere akın ederken, durumu nispeten daha kötü olanlar ise 112 Acil Ambulanslarla Ankara ya çeşitli hastanelere taşındı.

 

Tüm yurtta olduğu gibi Çankırı’da da Kurban Bayramı'nın ilk günü kurban kesmek isterken kendini yaralayanlar hastanelere akın etti. Çankırı’da Kurban Bayramı'nın ilk günü bayram namazının ardından kurbanlar kesilmeye başlandı. Kurbanların kesimi sırasında kendini yaralayanlar da hastanelere akın etti. Kurbanı kesmeye ya da derisini yüzmeye çalışırken yaralanan acemi kasaplar, özel araçlarla Çankırı Devlet Hastanesi ve Özel Hastaneye getirildiler.

 

Yaralıların tamamına yakını, ayakta müdahale edildikten sonra evlerine gönderildi.

 

Çankırı’da En Ağır Yaralanma Olayı Ildızım Köyünde Yaşandı

 

Edinilen bilgilere göre Korgun ilçesine bağlı Ildızım köyünde bayramın 1'inci günü yaşanan olayda; Kesim için hazırlanan kurbanlık dana, sahiplerinin elinden kaçarak gölgelikte bekleyen vatandaşların arasına daldı. Kurbanlık dananın darbeleri sonucu Ildızım köylü Nuri Akyan'ın yüzünden aldığı darbe ile dişlerinin kırıldığı, Çukurören köylü Adem Uysal'ın ise sağ omuzundan aldığı darbe ile yaralı olarak Çankırı Devlet Hastanesine kaldırıldı. Adem Uysal'ın hastanede 'genel cerrahi uzmanı'nın olmayışı nedeniyle Ankara-GATA'ya sevk edildiği söylendi.

 

Kurban Bayramı’nın ilk gününde vatandaşlar, bayram namazının ardından, kurban kesip dini vecibelerini yerine getirmek için belediyelerin belirlediği kurban kesim alanlarına gitti. Bazı vatandaşlar ise evlerinin bahçesinde ya da arazilerde kurbanlarını kesti. Bu yıl, geçen yıllara nazaran sokakta kesimin pek yapılmadığı görüldü. Vatandaşlar, bayram öncesi aldıkları büyük ve küçükbaş hayvanları, mezbahane de belediyenin belirlediği kasaplara kestirdi, ya da aylar önce anlaştıkları kasaplara kestirdiler, kesim işi ellerinden gelenlerde kurbanlarını kendileri kesti.

 

Bu haber 3986 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum