Reklamı Geç

Kimse Kimsenin İradesini Gasp Etmesin! (Özel Haber)

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anıtkabir'de Atatürk'e hakaret ederek sosyal medyada paylaşan S.İ. hakkında yakalama kararı çıkarttı.

Kimse Kimsenin İradesini Gasp Etmesin! (Özel Haber)
22 Temmuz 2018 - 10:59 - Güncelleme: 22 Temmuz 2018 - 11:14

Atatürk’e Hakaret Etmek Bastığın Dalı Kesmektir

 

Ulu Önder Atatürk ile Başkan Recep Tayyip Erdoğan kıyaslaması dönüp duruyor. Fikriniz özgür arkadaşlar. Savaş yaşamadığı için silah gören kendini cephede sanıyor.

 

Ağzında küfür, Atatürk'ün mezarı başında bir Fatiha okumak yerine, üstünde çarşafla, hakaret eden bir kadının amacı sizce nedir? Dinî alet ederek, halkı ya dinden ya da Atatürk'ten soğutmak.

 

Çarşafa leke sürmesin kimse. O kadın birilerinin kediciği sadece. Kimse, onun başında çarşaf vardı diye başka çarşaflı kadınlara çamur atmasın. Ve Müslüman olan hiç kimse Cumhurbaşkanını arkasına aldığına inanıp da Atatürk'e hakaret etmesin. Çektikleri sıkıntıların binde birini bile çekmeyenler, halkın iliğini kemirenler, insanların kanını emenler millet olma coşkusuyla ülke kuranlarla kıyaslanamaz evet!

 

Biri ülkemizin kurucusu, biri günümüzün yöneticisi. Kurucular değişmez! Yöneticiler değişir. Olması gerektiği kadar saygı, olması gerektiği kadar özgürlük. Gerisi yalakalığa ve diğer özgürlüklere tecavüze girer. Kimse kimsenin iradesini gasp etmesin!

 

Allah, vatanımıza canını feda etmiş, bu uğurda yaşamış tüm ecdadımızdan razı olsun...

 

Atatürk’e Hakaret Etmişti, Göz Altına Alındı

 

Ankara Başsavcılığı'nda sosyal medyada Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci hakkında soruşturma başlatıldı ve akabinde gözaltına alındı.

 

Başsavcılık Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci hakkında yakalama kararı çıkardı. 

 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anıtkabir'de Atatürk'e hakaret ederek sosyal medyada paylaşan S.İ. hakkında yakalama kararı çıkarttı.

 

Anıtkabir önünde Atatürk'e hakaret içeren video çeken Safiye İnci isimli kadının videoları sosyal medyada paylaşılmıştı. 

 

Büyük tepki çeken paylaşımla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı reesen soruşturma başlattı. 

 

Söz konusu kadının sosyal medya hesapları inceleme altına alınırken başsavcılıktan yapılan açıklamada kadının yakalanmasına yönelik çalışmaların sürdüğü bildirildi.

 

Ve Son Dakika: Safiye İnci Gözaltına Alındı

 

Hakkında soruşturma başlatılan Safiye İnci, Ankara Yenimahalle'deki ikametgahında gözaltına alındı. İnci ifadesi alınmak üzere Ankara Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan konuyla iligli yapılan açıklama şöyle:

 

"Anıtkabir 'de Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret ettiğine dair video görüntüsü sosyal medyada yer alan şüpheli şahıs yürütülen tahkikata müteakip Ankara Demetevler'de yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şüpheli şahıs emniyet müdürlüğünde alınacak ifadesinin akabinde adliyeye sevk edilecektir."


Bu haber 2063 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Rıdvan ESKİCİ
  2 yıl önce
  Teşekkürler Mustafa bey güzel yorumlamışsın.
 • melih
  2 yıl önce
  Atatürk bu ülkenin kurucu lideridir. Bu ülkede huzur içinde yaşıyorsak onun sayesinde. Özgürlük insanın doğustan kanında vardır. Bu ülkede kadınlar açıkta gezer, kapalıda kimse kimseye karışamaz o sadece kendi ile Allah arasındaki sorundur. İslam ülkerinin içinde olduğu durum malum niyeyse müslümanların çoğuda hiristıyan ülkelerine kaçıyor :)

Reklamı Geç