Kırkevler Sosyal Konutlar Gerçekten Çözüme Kavuşturulacak mı? (Özel Haber)

Bakanlar Kurulu Kararın yenilenmesi için Çankırı Belediyemizin sekretaryalık görevini acilen yapması lazım.

Kırkevler Sosyal Konutlar Gerçekten Çözüme Kavuşturulacak mı? (Özel Haber)
07 Eylül 2019 - 14:05

Kırkevler Sosyal Konutlarda tüm hazırlıkları tamamlanan kentsel dönüşüm programını yeninde masaya yatırıyoruz.

 

Bakanlar Kurulu Kararın yenilenmesi için Çankırı Belediyemizin sekretaryalık görevini acilen yapması lazım. Çankırı’nın sevilen ve duyarlı İnternet Medyası www.haberci18.com haber sitesi olarak bu konuyu bu gün yine haber sitemize taşıyalım istedik.

 

Çankırı Milletvekili Salim Çivitçioğlu tarafından Ak Parti İl Başkanlığında düzenlenen Halk Günü programında, gündeme gelen Kırkevler Sosyal Konutlar kentsel dönüşüm projesi  ile ilgili söz alan  hak sahipleri problemlerine çözüm istemişlerdi.

 

Belediye meclis üyelerini temsilen toplantıya katılan Ak Parti Belediye Meclis ve İmar Komisyon Üyesi Şevket Koç "Konu ile ilgili yapılan sözlü konuşma ve inceleme neticesinde önceki dönemlerde tüm işlemlerin tamamlandığını öğrendik. Ancak tekrar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kanalı ile Bakanlar Kuruluna “Kararın yenilenmesi” için Belediye Başkanımız Sayın İsmail Hakkı Esen bey tarafından sunulması gerekmektedir." açıklamasını yapmıştı.

 

09/08/2019 tarihinde olağanüstü yapılan Belediye Meclis Toplantısına katılan hak sahiplerinden Şenay Bozkurt "Burada bir lokma ekmeğe muhtaç komşularımız var. Riskli rapor sonrası korkularından kiraya çıktılar. Şu andaki belirsizlik nedeniyle de evlerini öldüm parasına satmaya çalışmaktalar. Bu konu hakkında geçen ay yapılan halk gününe hak sahipleri olarak katıldık. Çankırı milletvekilimiz sayın Salim Çivitçioğlu bey elimizden ne geliyorsa yapacağız dediler. Bundan cesaret ve güç alarak sayın Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Esen beyden derdimize derman olmasını istiyoruz." dedi.

 

Meclis toplantısında söz alan Belediye başkanı İsmail Hakkı Esen "Çankırı'da TOKİ meselesi benim yaram. Milletvekillerimizin desteği ile birlikte konunun çözümü için elimizden geleni yapmaya hazırız." demişti.

 

Konu hakkında görüşlerini sorduğumuz Çankırı Milletvekili Salim Çivitçioğlu, “Kırkevler Sosyal Konutlarla alakalı geçtiğimiz gün yaptığımız halk günü buluşmasına bir heyet katılmıştı. Seçim sürecinde de bir sözümüz vardı.

 

Biz oradaki hemşerilerimizi hiçbir şekilde kenara atmış, kaderiyle başbaşa bırakmış değiliz. Yapılabilecek ne varsa onların lehine katkı sağlayacak, mağduriyetlerini giderecek ne varsa biz çalışmaya ve destek olmaya hazırız. Bununla ilgili de Sayın Belediye Başkanımızda hak sahipleri ile görüşmüş, yanyana gelerek üzerimize düşen görev ne ise, Çevre Bakanlığı nezdinde TOKİ nezdinde yapılması gerekenleri yapmaya hazırız." dedi.

 

İşte sorumuz; 29 Temmuz 2019 günü Ak Parti İl Başkanlığında yapılan Halk Buluşmasında konuşulanlar gerçekleşecek mi? Halk verilen sözlerin semeresini görmeye başlayacak mı, yoksa yine oyalama taktiğimi uygulanacak? Haberiniz olsun, "Yöre halkı ciddi bir açıklama bekliyor."

Bu haber 2603 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • kadir yavuz çevreci
  5 ay önce
  Kırkevler deki Konutlar kanayan yara. Devlet hastanesine yer bulunamaması ayrı bir yara, Sosyal konutları riskli alan ilan edilmesi ise başlı başına bir siyasi oyun! İlimiz sarıbadaki sosyal konutlar riskli alan olarak ilan edilmemesi bunun en açık göstergesidir, Aynı tarihler de aynı bakanlık aynı mütait aynı plan aynı proje üzerinden yapılmasına rağmen birisin riskli alan ilan edilmesi diğerinin riskli alan ilan edilmemesi doğrusu anlaşılır gibi değil… Sayın siyasiler bir anlatsa da bizlerde öğrensek? Gelelim esas konu ya madem riskli alan ilan edildi! Yıkılacak, Söz konusu imar planın da da YSE Müdürlüğü kaldırılacak! O halde konutları yıkmadan derhal YSE Müdürlüğünü kaldırın.sosyal konutları buraya yapın,Sosyal konut sakinlerine konutlarını teslim edin, hak sahipleri taşınınca da tüm konutları yıkın, Söz konusu sosyal konutların yüz ölçümü iki yüz bin metre kare sizlerin döne döne bir türlü yer bulamadığınız devlet hastanesini de buraya yapın..Aynı alana bir de tıb fakültesi yapın arsa buna da müsait,hastanemiz de kalite daha da artar bunara bir tıp fakültesinin de açılması- yapılması ile… Artı aynı zamanda üniversitemizle de bu alan sıfır, Devleti Milleti Çankırı halkını bu cendereden kurtarın Devlet hastanesine yer arama sorunu da bitsin konut sakinlerinin iki arada bir derede cenderede tutulması da sona ersin sayın siyasiler lütfen Bizler konuya ilişkin belediyemize bu konuda girişimlerimiz oldu yazılı sözlü ilettik, siyasilerimiz e değişik platformlarda ilettik, yerel basın aracılığı ile basın bildirisi şeklinde görüşlerimizi ilettik, konut sakinleri olarak toplu olarak konu ve konulara ilişkin görüşlerimizi sunduk! Hiçbir sonuç alamadık! Hala siyasilerimiz duyarsızlık içindeler halkının vatandaşının istek ve taleplerini görmezden gelmekteler bu utanç tablosu daha nere kadar sürecek…….
 • Osman Çiğdem
  5 ay önce
  Değerli haberci18.com kıymetli kardeşim kırkevler Mahallesi Sosyal Konutlar ile ilgili yapmış olduğunuz haberle heyecanlandık mahallemizin kentsel dönüşüm yarasına parmak basmanız bizi çok mutlu etti. Sizin haberiniz mahallemizde Umut kaynağı oldu buradan sizin aracılığınızla Belediye başkanımıza ve AK Parti yetkililerine lütfen bu konuya el atmalarını bekliyoruz bir 15 yıl daha beklemek istemiyoruz. Lütfen rica ediyoruz mahallemizi Daha fazla oyalamayın özellikle AK Parti yetkilileri belediye başkanına bu konuda yardımcı olmalarını mali olarak yapılacak her türlü işlemde destek vermelerini rica ediyoruz ve yapılan her işi Mahalle olarak Bizlerde takip ediyoruz Sayın haberci18.com size de tekrar teşekkür ediyorum mahalle halkı adına Osman Çiğdem.