Yıllardır Bekledikleri Durağa Kavuştular (Özel Haber)

Vatandaşlar haber merkezimizi arayarak taleplerine kısa sürede cevap verilmesinden memnuniyet duyduklarını belirterek yetkililere şahsımız aracılığı ile teşekkür ettiler.

Yıllardır Bekledikleri Durağa Kavuştular (Özel Haber)
13 Ocak 2020 - 21:01 - Güncelleme: 14 Ocak 2020 - 11:02

Durağa Kavuştular!

Vatandaşların durak talepleri üzerine harekete geçen Çankırı Belediyesi, kısa sürede otobüs durağının montajını yaptı.

Kaldırımın En Uygun Noktasına Kapalı Durak Yerleştirildi.

www.haberci18.com yöneticisi olarak, “Geçtiğimiz iki hafta önce, Şehrin Valisi Ve Belediye Başkanına duyurulur, Özel Halk Otobüs durağına yağmurluk sundurma, insanlarımıza yakışır bir kapalı durak istiyoruz diye özel haber yaparak yetkililerimize önemli bir konuyu daha arz etmiştik.

Sayın Valimiz Hamdi Bilge Aktaş özel haberimizi dikkate alıp gerekli yazışmaları yaptırarak sorumlu birimleri uyararak; en kısa zamanda gereğinin yapılması talimatını vermişti.

Yağmurlu, karlı havalar geldi. Çankırı Merkez Askeri Gazino arkasında Toplu Taşıma araçlarını bekleyen vatandaşlar yağmurlu havalarda daha fazla ıslanmak, mağdur olmak istemediklerini kameralarımıza söyleyerek sorunun ortadan kaldırılmasını talep etmişlerdi.

Sayın Valimize, Belediye Başkanımıza Sonsuz Teşekkür Ederiz

Özel haberimizi dikkate alarak durak taleplerimizi anında yerine getiren, şehitler, yaranlar diyarı Çankırı'mızı köy görünümünden kurtarmaya çalışan yetkilerimizin karşısında saygıyla eğiliyoruz.

Yaptığımız özel haber, yorum ve eleştirilerimizin bedelini verdiğimiz söz gereğince misli misli ödüyor, ödemeye de devam edeceğimizi, emeği geçenlerin kim olursa olsun kulu kölesi olacağımızı, önlerinde saygı ile eğileceğimizi buradan açık açık beyan ediyoruz.

Sayın Valimize, Belediye Başkanımıza, İl Emniyet Müdürümüze, milyonlarca kere teşekkürü borç bilerek, hayır dualardan mahrum etmiyoruz. Çankırı ve insanından gerekli hizmetleri esirgemeyen emeği geçen tüm camiaya hayır dualar sel gibi akıp gönderiliyor. Biz buna şahidiz, Cenab-ı Allah da şahit.

Çankırı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, şehrin muhtelif alanlarına kompozit duba, delinatör, yön ve trafik işaret levhaları ile hız kesiciler yerleştirdi. Ekipler, bazı alanlarda eskimiş, yıkılmış veya yıpranmış trafik yön ve işaret levhalarını yenilerken hız kesici tamiratları da yaptı. Zabıta ekiplerinin denetimlerinin yanı sıra ulaşımda konforun sağlanması ve vatandaşların güvenliğinin arttırılması için trafik alanındaki çalışmalarının da devam etmiş olması şehrimiz acısından çok sevindirici.

Sıra Duraklara Geldi

Şehrimiz Cumhuriyet Mah, Adnan Menderes Caddesi, Merkez Askeri Gazino arkası, İsmet İnönü Orta Okulu karşısında bulunan Toplu Taşıma araçlarının yolcu indirip bindirdikleri hattın geçtiği bölgeye üstü kapalı, çevresi şeffaf camlı, oturaklı, durak yan tarafında çöp kutusu da dahil olmak üzere modern bir durağa kavuşturuldu.

Söz konusu otobüs durağında bekleyen öğrenci ve bir çok insan üstte yağmurluk sundurma, çevresi şeffaf çamlarla kapalı otobüs durağında yağışlı havalarda mağdur olmayacaklar, kendilerini siper edecek kapalı bir alanda Toplu Taşıma araçlarını bekleyerek gidip gelecekleri yerlere seyahatlerine, huzurlu bir şekilde devam edecekler.

Vatandaşlar haber merkezimizi arayarak taleplerine kısa sürede cevap verilmesinden memnuniyet duyduklarını belirterek yetkililere şahsımız aracılığı ile teşekkür ettiler.

Hayırlı uğurlu olsun, durağa zarar verilmeden iyi günlerde kullanılsın.Durağın önceki halinden görüntüler


İşte Yeni durak bekleme alanı


Durağın yeni halinden görüntüler


Bu haber 4232 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • mustafa arslan
  5 ay önce
  İşte hizmet bu.
 • Bekir MUSTAFAOĞLU
  5 ay önce
  Genellikle bu durakta üniversiteye giden gençlerimizi görüyordum. Gerçekten yağmurlu havalarda hoş bir görüntü arz etmiyordu. Buradaki sorunu dile getirdin sonucu da hoş oldu.. Yüreğine ve kalemine sağlık diyorum.