Kızılırmak Çankırı'nın İlçesidir Len… (Özel Haber)

“Kızılırmak Çankırı’nın ilçesidir” sorusu soruldu. Yarışmacı Ömer Cemal İkinci Özturan 30 Bin TL değerindeki soruyu doğru cevaplayamadı.

Kızılırmak Çankırı'nın İlçesidir Len… (Özel Haber)
17 Mayıs 2021 - 09:35 - Güncelleme: 18 Mayıs 2021 - 22:05
Çankırılılar Olarak Ağlanacak Halimize Gülüyoruz...Şehrimizle Alakalı Yapılan Alay Geçici Paylaşımları İzlerken Utanan Bir Kimseyide Göremiyoruz...

Ah Çankırı’m, Vah Çankırı’m. Bu Senin Suçun, Senin Ayıp’ın Değil. Türk Halkının Senin Varlığından Haberi Yok. www.haberci18.com İnternet Medyası olarak, “Dediğimiz Gibi Sahibin Yok be Çankırı’m.”

Kim Milyoner Olmak İster'in 934. Bölümü'nde “Kızılırmak Çankırı’nın ilçesidir” sorusu soruldu. Yarışmacı Ömer Cemal İkinci Özturan 30 Bin TL değerindeki soruyu doğru cevaplayamadı.


Yazık Çok Yazık

Adam Çankırı’yı, Kızılırmak’ı Bilmiyor Birde Üstüne Seyirciden Alkış Alıyor!
Kim Milyoner Olmak İster yeni bölümü ile Pazar akşamına damga vururken başarılı yarışmacı Ömer Cemal İkinci Özturan 30 Bin TL’lik soruda kafa karışıklığı yaşadı. Galatasaray Lisesi mezunu olan Özturan, il ve ilçe isimlerinin eşleştirildiği soruda doğru cevabı aradı. 30 Bin TL'ye ulaşmak için büyük çaba harcayan 59 yaşındaki yarışmacı, joker haklarını da kullanarak hedefine ulaşmaya çalıştı. Kazandığı ödülle öğrenci okutacağını söyleyen Özturan, izleyicilerden alkış aldı.

Birbirinden farklı soruları hızlıca bilen Özturan, kendisine 30 Bin TL kazandırabilecek Kim Milyoner Olmak İster sorusunda, 4 joker hakkından seyirci joker hakkı, yarı yarıya joker hakkı ve çift cevap haklarını kullandı. Özturan çift cevap hakkında doğru şıkkın C şıkkı olduğunu tahmin etse de doğru cevap D şıkkı çıktı. Program sunucusu Kenan İmirzalıoğlu başta olmak üzere salon buz keserken, İmirzalıoğlu' stüdyoda ki seyircilerimiz adına, Kızılırmak sakinlerinden özür diliyoruz" dedi.

Çankırı’dan, İlçelerinden, Çankırılılardan Özür’ü Sunucu Kenan İmirzalıoğlu mu Dilemeliydi; Yoksa Şehitler, Gaziler, Yaranlar Diyarı, Kaya Tuzunun Başkenti Çankırı’nın Ekmeğini Yiyip, Suyunu İçip Hangi Partiden Olursa Olsun Seçilip Ankara’ya Kaçan Seçilmiş Vekiller mi, Siyasetçiler mi, Siyasi Parti İl ve İlçe Başkanları Yoksa STK’lar mı Özür Dilemeliydi?

Lafa Gelince Ben Çankırılıyım, Mangalda Kül Bırakmayan Çakma Çankırılılar Nerelerdesiniz?

Çankırılı olarak, evimdeyim ve yarışma programı seyrediyordum. Kim Milyoner Olmak İster’i açmak istedim açtım. Yarışmacı 2 yıl Ankara’nın Kalecik ilçesinde görev yaptım. Çankırı da Kızılırmak diye bir ilçe yok. Olsaydı hatırlardım dedi. Ta isyanım o saniyede başladı. Seyirci jokerini kullandı ve seyirciler yüzde doksan oranında A şıkkı dediler. Kısacası kimse bilemiyor.

Keşke o TV kanalını açmasaydım. Yine isyan ettim, kendi kendime kızdım. Mustafa Çelik olarak üzüldüm. Kendi kendime bir kez daha söz verdim. “Oğlum Mustafa eleştirmekten çekinme, yazmaya devam et, bu şehre yanlış yapan her kim olursa olsun kır belini diye ant içerek yine geçtik bilgisayarımızın başına. O kadar üzücü bir olay ki halen ilimizin varlığından bir haber olan bir ülkede yaşıyoruz. İlçemizi kim bilsin ki?

Çankırı ve İlçelerinin Tanıtımında Bir Eksiklik Var!!!

Kimse kusura bakmasın; Seçilmiş vekiller, siyasetçiler, siyasi parti il ve ilçe başkanları, STK’lar bu kepazeliği de izleyip de utandılarmıyki? 

Ne Acı Ki Seyirci Joker Hakkı da Kullanıldığı Halde Seyircide 0/0 90 Yanlış Cevap Verdi!

Adam (yarışmacı) sözüm ona ö… olunca yapacak bir şey kalmıyor maalesef…
Yanlış yerden sormuşlar soruyu; Çankırı Ankara’nın ilçesidir olsaymış seyirci doğru tahmin ederdi

Memlekette STK mı var tanıtacak millet deve kuşu misali kafasını kuma sokmuş birileri gelsin bizi keşfetsin mantığındalar çok görmüyorum 32 yıl bu memlekete ana muhalefet partisi lideri geliyorsa bunun hesabını kimse veremez. Seçim zamanları Belediye meydanında nara atanlar bu şehirle alay ediyorlarsa yapacak bir şey yok.

Baba sözümü söylemekten de çekinmiyorum. “Bu yaşananlardan sonra herkes şapkasını çıkarıp önüne koysun düşünsün, at gözlüklerini yüzünden çıkarsın gerçekleri görsün, sahte sevgi göstermesin, bu son olsun istiyoruz…” Nokta.

Çankırı Bu Değil

Çankırı; İnsanların yüzünde taşıdığı ifadenin sırtında taşıdığı elbiseden daha acı olması gereken yer değildir.

Çankırı; İnsanların acı çayın sürüklediği bir yaprak gibi kendini suyun akışına bırakarak, uygulamalara razı olma yeri değildir.

Çankırı; Bu memleketin ekmeğini yiyip, suyunu içerek, gözünün içine baka baka insanımızın hayalleri ve sevdası için gerekenleri yapmayanların yeri değildir.

Çankırı; Sorumlu sorumsuzların ve yetkisiz ve etkisiz yetkililerin sırtını sıvazlama, başını okşama ve gönlünü hoş tutma yeri değildir.

Çankırı; Sıradan alışılagelmiş kime ve neye hizmet ettiğini bilmeden çığırtkanlık yaparak, sokaklarda zafer kazanmış kahraman karşılar gibi kutlama ve stres patlaması yapma yeri değildir.

Çankırı; Yıllarca kandırılmış ve Çankırı için çalıştığını zannedenlere karşı sabır ve sebatla inanmayı tercih etme yeri değildir.

Çankırı; Ankara’nın kıyıda köşede kalmış, kenara itilmiş ötelenmiş ve ötekileştirilmiş bir ilçesi değildir.

Çankırı; İstanbul’un arka bahçesi gecekondu semtinde varoşlar mahallesi de değildir.

Çankırı; Zonguldak  ve Karabük’ün içinden geçerken sadece bakılan ama görülmeyen tren istasyonu değildir.

Çankırı; Kastamonu ve Sinop’un kuş uçmaz kervan geçmez yerlerinde yolgeçen hanı değildir.

1922 yılından bu yana ildir Çankırı.

Şehitler ve Gaziler diyarıdır Çankırı.

Dost meclisi ile Yarânlar diyarıdır Çankırı.

Tüm ilçelerinin birbirlerini tanıdığı şehirdir Çankırı.

Vatan, Millet sevdalısı insanların yurdudur Çankırı.

Açım dediğinde her kapıyı çalabileceğin misafirperver insanların yaşadığı yerdir Çankırı.

Dükkanı nı kilitlemeden camiye rahatça gidebileceğin memlekettir Çankırı.

Ben siftah yaptım yan komşum siftah yapmadı ondan alışveriş yapın diyen esnafları şehridir Çankırı

Verilen selamı alıp aynı samimiyetle sana cevap veren güzel yürekli insanların şehridir Çankırı.

İslam Sancağıdır ÇANKIRI....

Şehirimi ve İlçelerini tanımayan çeksin gitsin. Saygılarımla (M.Ç)Bu haber 4816 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Salih Yalçın
  1 ay önce
  Çankırı’nın nimetlerinden yararlanıp belli mevkilere geldikten sonra Çankırı’yı düşünmeyenlerin, unutanların ayıbı, insanlığıdır❗️
 • Alper ince
  1 ay önce
  Yazık. Seyirciler bile bilmiyor. Suç kimde?