Kızılırmak Ortaokulu Güçlendirme ve Onarım Çalışmaları Tamamlandı

. Geçici kabul işlemleri gerçekleştirilen okulun 18 Aralık 2023 Pazartesi günü eğitim öğretime açılması planlanmaktadır.

Kızılırmak Ortaokulu Güçlendirme ve Onarım Çalışmaları Tamamlandı
12 Aralık 2023 - 20:37 - Güncelleme: 12 Aralık 2023 - 20:40
Çankırı İl Merkezi ve ilçelerde deprem güçlendirme ve onarım çalışması tamamlanan eğitim binaları hizmete açılmaya devam ediyor.

İlimiz Kızılırmak Ortaokulu eğitim binasında Müdürlüğümüz İnşaat Emlak Birimi uzman ekipleri tarafından yapılan tahkik çalışmaları sonucunda elde edilen veriler değerlendirilerek okul için fiziki iyileştirme kararı alınmıştır. 2 Mayıs 2023 tarihinde deprem güçlendirme ve onarım ihalesi yapılan Kızılırmak Ortaokulu eğitim binasında gerçekleştirilen çalışmalar KDV dahil 21.556.951,88 Türk Lirası maliyet ile tamamlanmıştır. Geçici kabul işlemleri gerçekleştirilen okulun 18 Aralık 2023 Pazartesi günü eğitim öğretime açılması planlanmaktadır.

Deprem güçlendirme ve onarım çalışmalarında, tahkik sürecinden yapım işlemleri tamamlanana kadar geçen sürede emek veren İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnşaat Emlak Birimi yönetici ve personeline teşekkür eder, yenilenen eğitim binamızın öğrenci, öğretmen ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dileriz.

Bu haber 3091 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Musa Kaya
    5 ay önce
    Tadilat biten okulların tadilat yapilan kısımların kalitesi mutlaka bir uzman tarafından kontrol edilmelidir. Ayrıca binadan sökülen malzemeler ve takılan malzemeler kalite kontrolünden geçirilmelidir. Bunu çankırı merkez için söylüyorum. Deprem kuşağındayız