Çankırı'da Otoparkları ÇANKES İşletecek

Çankırı Belediye Meclisi 1. Olağanüstü toplantısı belediye başkanı İsmail Hakkı Esen Başkanlığında gerçekleştirildi.

Çankırı'da Otoparkları ÇANKES İşletecek
22 Ocak 2020 - 13:53

Çankırı Belediyesi 1. Olağanüstü meclis toplantısı 13 Ocak 2020 tarihinde gerçekleştirildi.

Çankırı Belediye Meclisi 1. Olağanüstü toplantısı belediye başkanı İsmail Hakkı Esen Başkanlığında gerçekleştirildi.

Belediye meclis toplantı salonunda gerçekleştirilen 1. Olağanüstü toplantıda ilk olarak 24 tam zamanlı sözleşmeli personelin ek ödemeleri ele alındı. Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, bazı sözleşmeli personelin maaşının asgari ücretin altında kaldığını ve bu nedenle bir düzenleme yapıldığını dile getirdi.

Gündemin 2. Maddesinde Belediye su hizmetleri birliğinde kullanılan aracın kaza yapması nedeniyle araç kiralanması konusu ele alındı.

Konu hakkında bilgi veren Başkan Esen, su birliği aracının kaza yaptığını ve perte ayrıldığını, hizmetin devamı konusunda bir araç kiralandığını aktararak, “Araç kirası için şuan çok yüksek bir meblağ isteniyor. Bizde kışın boşta duran bir aracımızı geçici süreyle 2-3 aylığına belediye bünyesinde su birliğine kiraya verelim dedik. Bu konuda bir protokol ve muhammen bedel gerekiyor. Onun için encümen kararı gerekiyor” dedi.

13 Ocak 2020 tarihinde gerçekleştirilen 1. Olağanüstü meclis toplantısının son gündeminde ise otopark tahsisi ele alındı. Tahsisi iptal edilen ve belediyeye ait olan Karatekin parkı ve polis evi yanında bulunan otoparklar Çankırı Belediyesi bünyesindeki ÇANKES tarafından işletilecek.

Konu hakkında bilgi veren Başkan Esen, otoparkların sözleşmelerinin 31 Aralık 2019 tarihinde fes edildiğini ve buraların belediye bünyesinde işletileceğini aktararak, “Sözleşmenin fes edilmesi sonrasında orada bir iyileştirme yapıldı. Asfalt sezonunun başlaması ile de buralar asfaltlanacak. Giriş-çıkış için mekanizma siparişi de verildi. Aydınlatma ve kamera sistemi de takılacak. Etrafı çevrilecek ve işaretlemeler yapılacak.
Orada tahsisli yerler olduğu için başka yere kiraya veremiyoruz kanun gereği. Onun için belediye bünyesindeki ÇANKES’e işletme için tahsis yapacağız” dedi.

Başkan isen ayrıca otopark ücretinin geçici süre ile 3 TL olduğunu, barkot sistemi kurulacağını ve kara düzenden ziyade sistemli bir çalışma yapılacağını aktararak, “Vatandaşlarımız bu son durumdan çok memnun” dedi.

Gerçekleştirilen toplantıda ayrıca bazı meclis üyeleri belediye halk otobüslerinde yaşanan durumları dile getirdi.

Toplu Taşıma Özel Halk Otobüslerinin Durumuda Masaya Yatırıldı!

Toplu taşıma araçlarında sıkıntının hat safhada olduğunu dile getiren AK Parti Meclis Duran Karakoyun, “Halk bu durumdan memnun değil. Özellikle araç sürücülerinin hal ve hareketlerinden memnun değiller. Bu yaşanan olumsuzlukların çözümü konusunda bir çalışma yapılmalı” dedi.

“Geldiğimizden beri bize de çok şikayet geliyor” diyen Esen, “Geçmiş dönemde de şikayet geliyordu. Taşıyıcı firmayı buraya çağıralım ve hep birlikte ne yapabiliriz konuşalım.” dedi. Esen ayrıca 4 şoförün işine de son verildiğini aktardı.
 


Bu haber 4436 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Sadık
  7 ay önce
  İnşallah otogarı da en kısa zamanda Belediye işletmeye başlar da, yıllardır Çankırı halkını sömüren iki firmanın saltanatı sona erer.
 • ÇALIŞAN
  7 ay önce
  Ballıca hattına büyük otobüsler verin lütfen. Valilik binası oraya taşındı. 1200 kişi çalışıyor bu binada, bu insanları düşünen yok mu?
 • Ahmet Canal
  7 ay önce
  Eski Yıkılan Gençlik merkezi alanı Çay Kenarını YEŞİL ALAN PARK istiyoruz. Şehrin girişi anayol kenarından bir sürü yerli yabancı insan geçiyor. Burada ARABA YIĞINI görüntüsü istemiyoruz, alternatif yerleri değerlendirin Sayın Başkanım.