Konumuz Çankırı Devlet Hastanesi Çevre Düzenlemesi Ve Araç Park Yeri (Özel Haber)

Yeni hastanemize bir yer belirleyip temelini atamadık; bari eski hastanemizin oto park ve çevresini düzenleyelim.

Konumuz Çankırı Devlet Hastanesi Çevre Düzenlemesi Ve Araç Park Yeri (Özel Haber)
15 Ekim 2019 - 15:40

Çevre Düzenlemesi Ve Araç Oto Park Yerinin Gözden Geçirilmesini İstiyoruz

 

Park Rezalet

 

Geçmiş Yılarda da Yazık, Bu Günde Yazıyoruz Ve Sayın Yetkililere Sesleniyoruz

 

Yeni hastanemize bir yer belirleyip temelini atamadık; bari eski hastanemizin oto park ve çevresini düzenleyelim.

 

Çankırı Devlet Hastanesinde sorun bir bütün otoparkla çözülmez! Hastanemiz de doktor sayısı yetersiz, kilinik sayısı yetersiz, yatak sayısı yetersiz, poliklinik sayısı yetersiz, personel sayısı yetersiz, kapalı olan birimler? Olmayan birimler ...... say say bitmez ! ( beş altı yıldır yeni devlet hastanesi yapılması için sayın siyasiler yer arayıp bulamadı....Vatandaşın ücretsiz olarak yer göstermesine rağmen itibar edilip yeni hastane yapılmadı ,) Çankırı siyaseten çökmüş durumda, Çankırı sağlık alanında çökmüş durumda. Büyük şehirlerdeki hastanelerde yoğunluktan dolayı işlevsiz kalmakta. Özel hastanelere polikliniklere talep artmakta. Çankırı halkı için sağlık iyiden iyiye paralı duruma geldi... Vatandaşa bu çileyi reva gören, siyasilerin basiretsizliğinden şikâyetçiyiz...

 

Bitsin Bu Çile

 

Sizden Ricamız Yeni Hastane Yapılıncaya Kadar Bu İşi Bari Savsaklamayın, Aldığımız Maaşı Hak Edelim Lütfen

 

Bu Sefer Dikkate Alınız

 

Çankırı Devlet Hastanesinin araç park yeri kısıtlı olmakla birlikte çevresinin de düzenlemeden geçirilmesi gerekiyor. Harfiyat çalışmasının yapılıp hastanenin arka tarafından dönüşlerin kolay yapılması gerekmektedir.

 

Yeni hastane yapılıncaya kadar biz bu hastaneyi kullanmaktayız. Ama hastanenin arka caddesindeki düzenlemenin yapılması, hatta arka tarafında hafriyatı’nın yapılıp araç park yeri genişletme çalışması yapılması, yapılamayacak işlerden değil diye söylüyorum.

 

Çankırı Belediyesi bu konuda yardımcı olur ve yardımcı olacaktır, bundan şüphemiz yok. İl Sağlık Müdürlüğü veya Hastane Başhekimliği bu konuda Belediye den veya Karayolları Bölge Müdürlüğünden yardım istedi de Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ve ekibimi yapmadı? İnanıyor ve güveniyorum ki; Belediye olarak gerekeni yapmaya hazırdır. İnşallah önerdiğimiz bu basit iş kısa sürede de bitirilir.

 

Hastane bizim hastanemiz, memleket bizim memleketimiz. Elimizden geleni yapmakta boynumuzun borcu. Hastaneye hepimizin işi düşüyor ve hastanenin çevresindeki düzenlemelere gönüllü olarak ne yapılması gerekiyorsa hazırız. Ama artık çevre düzenlemesi yapılması lazımdır diye düşünerek bu özel haberimize yer vermeyi uygun gördük.

 

Şehitler, yaranlar diyarı şirin şehrimizin devlet hastanesinin bu şekilde düzensiz çevreye sahip olması çok canımızı sıktığı gibi, bizi de zor duruma düşürüyor.

 

Teklif bizden, takdir sizden. Bu çalışmaya kazma vurmaya varmısınız, yokmusunuz?

 

Eleştiriyorsak takdir etmesini de biliriz, teşekkür etmesini de biliriz. Bu basit iş teklifimizi yerine getirenleri ayakta alkışlamasını, alkışlattırmasını da biliriz. Emeği geçenleri baş üstü yapar; sağ olun var olun deriz, haklarında güzel şeyler yazmasını da yine biz beceririz....

 

Hatırlanacağı üzere hastanemiz güzergahına girişte sağa dönülürken köşedeki Kırkevler Camii’in istinat duvarı patlamış, kaldırıma devrilmeye ramak kalmıştı. Çankırı’mızda ne var yok diye gezinirken söz konusu bu yer gözlerime takılmış gereğinin yapılması için kollarımızı sıvamıştık. Kıran kırana mücadele etsekte yine Çankırı ve insanlarına yakışan hizmeti kazandırdık.  

 

-Oradan gelip geçen tüm yayalarda bu kaldırımı kullanıyorlardı-

 

Bir kaza bela olmadan sorun çözüldü, rahat nefes aldık.

 

www.haberci18.com İnternet Medya admini Mustafa Çelik olarak “Başımıza bir felaket gelmeden buraya tedbir alalım diye İl Sağlık Müdürlüğü ve Baştabipliği rahatsız ederek bu sorunla ilgili gelişmelerin yetkililerce cevaplanması ve çözümlenmesini istemiştik.”

 

Konuyu Geçmiş dönem ki Bölge Müdürümüzle Bire Bir Görüşüp Gerekenleri Anlatmıştım!

 

Kendisi ve ekibine sonsuz teşekkür ediyoruz.

 

Allah razı olsun geçmiş aylarda söz konusu bu yerin durumu, yapmış olduğumuz özel haberimiz vasıtası ile Karayolları Bölge Müdürlüğümüzce dikkate alınarak duvar yıkılarak temelden sil baştan yeniden yapılmıştı. Şimdi ise yapılan hizmetten yörede yaşayan vatandaşlarda memnun, sağlık çalışanları da memnun, kaldırımı kullananlarda memnun. Neden memnun? Biz yazdık, eleştirdik yetkililerde görevlerini layıkıyla yerine getirerek tehlike ortadan kaldırıldı onun için memnunlar, duacılar.

 

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak, “Emeği geçenleri kutluyor, ömürlü olsunlar, işleri güçleri rast gitsin diye dua ediyoruz.” Saygılarımla. M.Ç  

 

Bu haber 3313 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • kadir yavuz çevreci
    7 ay önce
    Sağlık il müdürlüğümüzün Çankırı Yönetiminin- bürokratlarının ve de siyasi iktidarın Çankırı Millet Vekillerinin en duyarsız kaldığı konuların başında Çankırı da ki yetersiz-olan sağlık hizmetini daha üst düzeye çekme Yeni devlet hastanesinin yapılması yönündeki zafiyetidir, Her defasında incir çekirdeğini dahi doldurmayan mazeret ve gerekçelerle, sağlık sök terindeki istek ve taleplerimiz ötelendi.! Birinci gerekçeleri 120 bin metre karelik hastane için Çankırı da yer bulamamaları! Vatandaş çözüm önerisini hemen getirdi, madem Kırkevlerdeki sosyal konutlar yıkılacak, T.B.M. Meclisten bu yönden bir yasa çıkartıldı, YSE müdürlüğü de buna dahil o halde konutları yıkmadan YSE Müdürlüğünü yıkın konutları buraya yapın. Konut sakinlerini buraya taşıyın, size hastane yeri hazır burası 200 bin metre kare birde üniversitemize buraya bir tıp fakültesi yapın hastanemizin yanı başına üniversitemiz hastanemiz tıp fakültemiz üçü bir arada olsun! Ne yazık ki bu önerimizde itibar görmedi… Çözüm üret