Maalesef Halen Koronavirüsü Konuşuyoruz

Toplantı açılışında konuşan Valimiz Abdullah Ayaz, köyler için her zaman çalışma gayreti içerisinde olduklarını söyledi.

Maalesef Halen Koronavirüsü Konuşuyoruz
27 Ocak 2022 - 22:32 - Güncelleme: 27 Ocak 2022 - 22:36
2022 Yılının İlk Muhtarlar Toplantısı Korgun İlçemizde Yapıldı

2022 yılının ilk muhtarlar toplantısı, Valimiz Abdullah Ayaz başkanlığında 26 Ocak Çarşamba günü Korgun ilçemizde gerçekleştirildi.

Her ay bir ilçemizde muhtarlarımızla bir araya gelen Valimiz Ayaz, çeşitli konularda açıklamalarda bulunarak muhtarların sorularını cevaplandırdı.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Korgun ilçesinde muhtarlar toplantısında konuştu.

Muhtarlar toplantısına Valimiz Abdullah Ayaz’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Hamdi Bolat, Korgun Kaymakamı Abdulkadir Işık, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, Korgun Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Kozan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız, İl Genel Meclisi Üyeleri ile Korgun ilçemize bağlı mahalle ve köy muhtarları katıldı.

Toplantı açılışında konuşan Valimiz Abdullah Ayaz, köyler için her zaman çalışma gayreti içerisinde olduklarını söyledi. Yeni yılda, varsa daha önceki yıllardan kalmış olan işleri tamamlama ve hizmet standartlarını daha yükseğe çıkarmak için çalışacaklarını vurgulayan Valimiz Ayaz, “Her zaman söylüyoruz; ihtiyaçlar sınırsız, kaynaklar sınırlı. Onun için mevcut kaynakları en etkin, en verimli şekilde kullanma gayreti içerisindeyiz. 2022’de de bu doğrultuda hareket edeceğiz. Bugüne kadar yapılmış olan hizmetler için hem Korgun’da hem de il merkezimizde gayret göstermiş, katkıda bulunmuş tüm arkadaşlarımıza sizlerin huzurunda, sizler adına ben teşekkür ediyorum” dedi.

Pandemi konusunda da açıklamalar yapan Valimiz Ayaz şunları söyledi:

“Maalesef halen koronavirüsü konuşuyoruz. Vaka sayılarında çok ciddi bir yükseliş olduğunu ben zaten açıklamıştım. Dün Sağlık Bakanımızın paylaşmış olduğu haftalık vaka verisinde de ortalama vaka sayımızın hemen hemen üçe katladığını görmüş olduk. Şu anda günlük 200’ün üzerinde ortalama vakamız var. Bu, 15 gün önce günlük 20 civarındaydı. İki gündür 200’ün üzerini gördük. Onun için bir kere daha söylüyoruz, lütfen artık herkes aşı olsun. Aşılarda hala eksiklikler var maalesef. Vaka sayıları böyle artsa da işin gerçeği çok şükür aşıların etkisi sayesinde hastaneye herhangi bir etkiyi şu an için görmüyoruz.

Yani hastanemizdeki kapasite durumu gayet iyi. Ama yine de hastanede gördüğümüz, özellikle yoğun bakımlık olan, entübe olan veya hayatını kaybeden hastalarımızın ortak özelliği ya aşılarının eksik olduğu ya da aşı olmadıkları. Bir kere daha muhtarlarımızdan da rica ediyoruz. Köylerini, mahallelerini bir kontrol etseler, aşı olmamış olan ya da aşıları eksik olan varsa arkadaşlarımızla irtibatlandırsalar. Yani vatandaş yeter ki aşı olacak olsun biz gerek hastanede, gerek sağlık ocağında, gerekse gelir evinde yaparız. Yeter ki talep olsun. Onun için lütfen bir kere daha bunu söylüyoruz; vaka sayıları çok hızlı bir yükseliş trendinde. Bir süre daha bunun böyle gideceğini değerlendiriyoruz. Bu süreçte elimizdeki en önemli silah da aşı. Bu konuda bir eksiklik olmazsa inşallah bu yılın ortalarında durumun rahatlayacağını ümit ediyoruz. Onun için biraz daha sabır ve biraz daha bizlere, özellikle sağlıkçı arkadaşlarımıza yardımcı olmanızı istiyoruz.”

Konuşmasının ardından Valimiz Abdullah Ayaz, muhtarların sorularını cevaplandırdı.

Bu haber 1226 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum