Reklamı Geç

Korgun İlçesine Bağlı Uludağ Mahallesinin Bir Bölümü Karantinaya Alındı

Kaymakam Sayın Mehmet Kılıç’a incelemeleri sırasında İlçe Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Kozan, İlçe Emniyet Amiri Taner Yıldız eşlik etti.

Korgun İlçesine Bağlı Uludağ Mahallesinin Bir Bölümü Karantinaya Alındı
03 Ekim 2020 - 13:53 - Güncelleme: 04 Ekim 2020 - 00:17

Ölenlere Rahmet, Kalanlara Selamet

Çankırı’nın Korgun ilçesine bağlı Uludağ Mahallesinin bir bölümü, korona virüs (Covid-19) vakalarının artması sonrasında karantinaya alındı.

Korgun İlçe Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, "İlçemiz Uludağ Mahallesi 2. Etap TOKİ Bölgesi, Covid-19 pozitif vakalarında ve temaslılarında artış olması nedeniyle halk sağlığının korunması ve salgının kontrol altına alınması amacıyla Korgun İlçe Hıfzısıhha Kurulunun kararı ile Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27.ve 72. maddeleri kapsamında 02.10. 2020 tarihinde saat 13:30'den itibaren 14 gün süreyle karantina altına alınmıştır" denildi.

Korgun İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet Kılıç Korona virüs (Covid-19) vakaları nedeniyle 02.10. 2020 tarihinde saat 13:30’den itibaren 14 günlüğüne karantinaya alınan Uludağ Mahallesi 2. Etap Toki Bölgesinde inceleme ve denetimlerde bulundu.

Kaymakamımız, karantina altındaki Uludağ Mahallesi 2. Etap Toki Bölgesinde yaptığı inceleme ve denetimlerde, karantina kurallarının uygulanması için güvenlik güçlerine talimatlar vererek; karantina altındaki vatandaşların tüm ihtiyaçlarının Vefa Sosyal Destek Gruplarınca karşılanacağını belirtti.

Kaymakam Sayın Mehmet Kılıç’a incelemeleri sırasında İlçe Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Kozan, İlçe Emniyet Amiri Taner Yıldız eşlik etti.

Sen Ne Sinsi Bir Bulaşıcısın Be Covid-19?

Korona Eş, Dost Ve Akraba Bırakmadın. Çoluk, Çocuk, Torunları Aile Yakınlarına Koklatmadın. Son Görevimiz Olan Namazlarını Dahi Kıldırmadın.

Covid-19 Coronavirüsü Pozitif olan hastalar ve temasları izolasyon süreçlerini Halkın Sağlığı gereği evlerinde geçirmeleri gerekiyor, bunu ihlal eden vatandaşlar Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı yurtlarda zorunlu olarak misafir edilmekte olup, cezai işlem uygulanmaktadır. Sağlık Teşkilatı, Emniyet Teşkilatı vs.vs. tüm kamu teşkilatı asli işlerini yapamamaktadır.

Devletimizin gereksiz işgücü kaybı, iaşe kaybı, elektrik kaybı, su kaybı, doğalgaz kaybı vs.vs. yaşanmaktadır. Maske, mesafe ve hijyeni gözeterek yaşamak istemeyenler lütfen şehrimizi, ilçelerimizi ve köylerimizi zora sokmasın. Hörmetler…
 


Bu haber 3154 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Reklamı Geç