Çankırı'da Büyük Tehlike (Özel Haber)

Havanın sıcaklığının da etkisiyle asfalt da artık kendini bırakmaya başlamış durumda. Kırkevler de devlet karayolu iyiden iyiye çökmeye başladı. Yetkililer seyre bakıyor.

Çankırı'da Büyük Tehlike (Özel Haber)
29 Haziran 2020 - 23:01 - Güncelleme: 29 Haziran 2020 - 23:33

Yetkililer Neden Seyre Bakıyorlar???

Memleketin sorunu olan, haber değeri taşıyan hiçbir olayı örtbas etmemeye kararlıyız.

Dikkat Tehlike Daha da Büyüyebilir!

Özcenk İnşaatın Kırkevler Mahallesinde yapımına yeni başladığı inşaat sorunlarıyla beraber tehlike sinyalleri vermeye başladı.

Havanın sıcaklığının da etkisiyle asfalt da artık kendini bırakmaya başlamış durumda devlet karayolu iyiden iyiye çökmeye başladı.

Geçtiğimiz hafta 19.06.2020 Cuma günü Çankırı'da Özcenk İnşaat'a ait Kırkevler'deki projenin ikinci aşamasının yapımı sürerken meydana gelen çökme büyük korku yarattı.

Korku Halen Devam Ediyor

Çökme sonucu Devlet Hastanesi istikametinden Çankırı istikametine gelmekte olan araçlara tek şeritten geçiş sağlanıyor. Ana yola neredeyse dip dibe yapılan bir bina. Allah korusun kontrolden çıkan bir araç direk orada oturanın enine dalacak.

Bu şehirde bazı kişilerin yaptığı inşaatlar yanındaki binalardan iki üç kat fazla bu müteahhitler kimler bu ruhsatları kim vermiş kim…? Belediyenin geçmişi gözden geçirip mahkeme veya başka yollarla yürütmelerin durdurup geçmişte alınan kararları gözden geçirmesi lazım.

Güzelim Şehri Mahvettiler

Yola sıfır bina nerede yapılmış? Karayollarına girmek iş mi be kardeşim? Yol ile bina arasında mesafe olması gerekmiyor mu? Allah korusun fay hattı üzerindeki ilimizde bir deprem olduğunda müteahhitlerin eserlerini o zaman görün.

Halen oturduğumuz evlerimize hergün başka bir yoldan gelerek ulaşabiliyoruz! Üç bir yanımız kapalı! Sabah işe gitmek için çıktığımız yoldan akşam geri dönemiyoruz! Haziran ayı içerisinde belediyeye yol için yaptığımız müracaat olumsuz sonuçlandı. Üstüne bugün de buradaki inşaatta çökme gerçekleşti. Binada yaşayan yaklaşık 200 kişinin mağduriyeti anlatmakla bitmez" dediler.


 


Bu haber 8916 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Çankırılı
  2 ay önce
  Çankırı merkeze yeni TOKİ'nin gelmesini ev fiyatları düşecek korkusuyla mı istemiyorlar acaba, insan düşünüyor, Yakınkent organizeye yürüme mesafesinde TOKi yapılacağına söz verilmişti ne oldu?
 • Serkan deniz
  2 ay önce
  Galerici, emlakçı ve mütaahitler maalesef.
 • Abdullah
  2 ay önce
  Bu işi yapan müteahhit cahil biri değil. Yaptığı işten para kazanmasını bildiği gibi hesap vermesini de bilmesi lazım. Ancak bu inşaata ruhsat veren ve kontrol edenler de hesap verecekler listesine dahildir. Belediyemizin uyumayıp lüzumsuz işlerle ilgilenmeyip işine odaklanması ve bu inşaatın yol tarafına müteahhit in fora kazık atmadan nasıl kazı yaptığının hesabını birlikte vermelidir. Allah'tan birinin başına bir iş gelmedi yoksa hesap katlanarak büyürdü.Tebrikler Mustafa kardeşim.
 • SESSİZ ADAM
  2 ay önce
  Mütaahhitler iş başında. Mağlum ev fiyatları uçuyor. Pandemi öncesi çıkardıkları kar ve azıklar bitti. Şimdi yeni azıklar lazım. 3+1 oda 130 metrekare lüks daire 400-450 milyon tl.. İYİ GÜNLERDE KULLAN ÇANKIRIm!!!!. BU ÜCRETİ VEREN HALKTA VERİYOR.MÜTEAHHİTTE ALMAM DEMİYOR. EEEE İŞ BÖYLE OLUNCA YENİ BİNA DİKMEK LAZIM.. PARA LAZIM, ÇANKIRI ÖNEMLİ DEĞİL BU DURUMDA. MERAK ETTİĞİM ÇANKIRI'DA NEYE 450-500 TL VERİYORSUNUZ? EVİN ALTINDA MADEN Mİ VAR EVLERİNİZİN??
 • İlhan ERDOĞAN
  2 ay önce
  !!!!MANŞETLER BELLİ KASTAMONU İSTİKAMETİNDEN GELEN ARAÇ APARTMANA DALLDI, ÖLÜ VE YARALILAR VAR!!!! Bunun sonu birgün haberleri okuyunca böyle bir haber okuyacağız. Çankırılı menfaatleri için harçıyanları Allah C.C onları ve onlara hizmet edenleri EL KEHHAR ismiyle helak etsin. Hangi çağda yaşıyoruz yola sıfır yapmak. Buna izin verenler körmü? Görmüyorlar mı bunları. Eeeeeee ne kadar ekmek o kadar köfte. Yiyin efendiler yiyin ama bunun öbür tarafında var.....????????????????????????