Enfeksiyonlara Karşı 0/0 40 Oranında Koruma Sağladığı Görüldü

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Genel Müdürü Taha Kurtça, el hijyeninin hastalıklardan korunmak için önemli olduğunu belirterek, ‘‘Koronavirüs pandemisi el hijyeninin önemini gözler önüne serdi.

Enfeksiyonlara Karşı 0/0 40 Oranında Koruma Sağladığı Görüldü
15 Mayıs 2022 - 10:46 - Güncelleme: 15 Mayıs 2022 - 10:51
Kurtça; ‘‘Koronavirüs Pandemisi El Hijyeninin Önemini Gözler Önüne Serdi’’

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi, Dünya Sağlık Örgütü tarafından el hijyenine dikkat çekmek için düzenlenen ‘‘5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü’’ kapsamında etkinlik düzenledi. Kurum içinde açılan stantta Genel Müdür Taha Kurtça ve sağlık çalışanları hastalara el hijyeni hakkında bilgiler verdiler.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Genel Müdürü Taha Kurtça, el hijyeninin hastalıklardan korunmak için önemli olduğunu belirterek, ‘‘Koronavirüs pandemisi el hijyeninin önemini gözler önüne serdi. Bu konu ile ilgili farkındalığımızın artması gerekiyor. Tıbbi araştırmalarda el hijyeninin enfeksiyonlara karşı yüzde 40 oranında koruma sağladığını görüyoruz. Üstelik el hijyeni en kolay yöntemlerden birisi’’ şeklinde konuştu.

Hastalarla el hijyeni farkındalığı konusunda sohbet eden Genel Müdür Kurtça, kendilerine el dezenfektanı ve sabun hediye etti.

Bu haber 1978 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum