Hayvan Pazarı Satış Noktaları İçin Ön Başvurular Başladı

Satış noktaları için yapılacak ön talepler, 03 Temmuz 2020 Cuma günü mesai bitimine kadar Veteriner İşleri Müdürlüğünden alınacak.

Hayvan Pazarı Satış Noktaları İçin Ön Başvurular Başladı
30 Haziran 2020 - 20:39 - Güncelleme: 30 Haziran 2020 - 21:00

Ön Başvurular Başladı

Kurban Bayramı öncesi Çankırı’da kurban satışı yapmak isteyen besicilere, ön kayıt yaptırmaları konusunda uyarı yapıldı.

Çankırı Belediyesi, Fatih Mahallesi Salihler Caddesi alt kısmında bulunan canlı hayvan pazarında küçükbaş ve büyükbaş hayvan satış noktaları için ön talepleri almaya başladı. Kurbanlık satışı yapan vatandaşların başvurularını, 3 Temmuz Cuma günü mesai bitimine kadar Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğüne yapabilecekleri bildirildi.

Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre; Kurban Bayramı dolayısı ile kurbanlıklarını satmak isteyen vatandaşlar, 24 dönümlük hayvan pazarı alanında oluşturulan satış yerlerini belirleyebilecek. Belediye ekipleri tarafından büyükbaş hayvanlar için 26 adet çadırlı ve 24 adet açık alan, küçükbaş hayvanlar için ise 80 adet açık alan şeklinde belirlenen satış noktaları için yapılacak ön talepler, 03 Temmuz 2020 Cuma günü mesai bitimine kadar Veteriner İşleri Müdürlüğünden alınacak.


 

Bu haber 3057 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Adem çay
  1 hafta önce
  Sıradan köylü bir vatandaş gidip orda ineğini satamayacak mi yani ???
 • Alıcı
  6 gün önce
  Krokiyi iyi incelersen günü birlik satış yerleri yazıyor. Anlayacağın köylü vatandaşta gidip hayvanını satabilir.