74 Gündür Kılınamayan Cuma Namazı Belirlenen Camii Avlularında Kılındı

Çankırı Belediyesi, COVİD 19 sebebi ile ibadete ara verilen camilerin tedbirler eşliğinde yeniden ibadete açılması üzerine kılınacak ilk Cuma namazı öncesinde önlemlerini aldı.

74 Gündür Kılınamayan Cuma Namazı Belirlenen Camii Avlularında Kılındı
29 Mayıs 2020 - 19:39 - Güncelleme: 30 Mayıs 2020 - 14:22

İstanbul'un Fethinin 567. Yıldönümünü ile birlikte 74 gün Sonra Cuma’ya Kavuşturan Rabbime Sonsuz Hamdü Senâlar Olsun...

Bir çağın kapanıp yeni bir çağın açılmasına vesile olan İstanbul'un fethinin 567. yıldönümünü kutluyor, cihan hükümdarı Fatih Sultan Mehmet Han ve şanlı ordusuyla birlikte bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Camiler Cemaatine Kavuştu

Uzun bir aranın ardından Çankırı’da sosyal mesafe kurallarına uyularak Cuma namazı kılındı.

Çankırı’da Koronovirüs dolayısıyla kılınmayan Cuma namazları bu hafta belirlenen Camilerde ilk Cuma namazımız olarak kılındı.

Camiler tüm Türkiye'de Koronavirüs salgını nedeniyle 16 Mart'tan bu yana kapalı tutuluyordu.

Corona virüs salgını sonrasında başlayan normalleşme sürecinde Çankırı’da ilk Cuma namazı kılındı. Çankırı Belediyesi’ne bağlı ekipler TOKİ (İnanç), Hoca Ahmet Yesevi, Emir Karatekin, Esentepe Mahallesi, Bilal-ı Habeşi, MKE Fabrika, Karaköprü ve Ulu camilerinin avlusu ile Çarşamba Pazarı, Pazar Pazarı, Tuzlu Bağları TOKİ Pazar alanları ile Karatekin Üniversitesi Kampus Cami alanını Cuma namazı kılmak isteyen vatandaşlar için hazırladı.

Çankırı Belediyesi, COVİD 19 sebebi ile ibadete ara verilen camilerin tedbirler eşliğinde yeniden ibadete açılması üzerine kılınacak ilk Cuma namazı öncesinde önlemlerini aldı. Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, belirlenen cami alanlarını dezenfekte ederek gül suyu sıktı. Cuma namazı kılmaya gelen vatandaşlara belediye ekipleri tarafından seccade de hediye edildi. Vatandaşlar, sosyal mesafe kuralına uygun olarak alanlara yerleştirildi.
 

Bu haber 3627 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum