Valimiz Abdullah Ayaz, Türkiye Diyanet Vakfı'na Kurban Bağışı Yaptı

“Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla Türkiye Diyanet Vakfı tarafından sürdürülen vekâletle kurban organizasyonuna vatandaşların da ilgisi büyük oluyor.

Valimiz Abdullah Ayaz, Türkiye Diyanet Vakfı'na Kurban Bağışı Yaptı
27 Temmuz 2020 - 21:29 - Güncelleme: 28 Temmuz 2020 - 11:52
Valimiz Abdullah Ayaz, Türkiye Diyanet Vakfına vekâlet yoluyla kurban bağışında bulundu.

Valimiz Ayaz, Yurtdışında kesilecek kurban için İl Müftüsü Bürhan Keleş’e vekalet verdi. Kurban ibadetinin önemine dikkat çeken Valimiz Abdullah AYAZ, Dünyanın 145 ülkesinde ihtiyaç sahibi insanlar için bağışlanan kurbanların etlerini ulaştıran, mazlum coğrafyalara umut olarak gönül köprüleri kurulmasına vesile olan Türkiye Diyanet Vakfı’nı çalışmalarından dolayı tebrik etti.

İl Müftüsü Bürhan Keleş’ten Türkiye Diyanet Vakfı 2020 Yılı Vekâletle Kurban Organizasyonu hakkında bilgi alan Valimiz Ayaz, özellikle yaşadığımız pandemi sürecinde salgından korunmak için vatandaşlarımızın kurban için bağış yöntemini tercih etmesi ibadetin de sağlıkla yerine gelmesi için daha uygun olabileceğini ifade ederek, Türkiye Diyanet Vakfı’nca “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” kampanyası çerçevesinde başlatılan vekâletle kurban organizasyonuna destek olmak amacıyla Türkiye Diyanet Vakfı Çankırı Şubesine kurban bağışında bulundu.

Vali Abdullah Ayaz’ın kurban vekâletini Türkiye Diyanet Vakfı adına kabul eden Çankırı Şubesi Başkanı ve İl Müftüsü Bürhan Keleş, Valimiz Ayaz’a teşekkür ederek, bağış makbuzunu takdim etti.

“Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla Türkiye Diyanet Vakfı tarafından sürdürülen vekâletle kurban organizasyonuna vatandaşların da ilgisi büyük oluyor. Öyle ki geçtiğimiz yıl Çankırı kurban bağışında Türkiye’nin bir çok ilini geride bırakarak, en çok kurban bağışı yapan 7. İl olmuştu.


Bu haber 2129 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • mustafa arslan
    10 ay önce
    Mehmetçik Vakfı varken başkanı Atatürk’e lanet okuyan bir kuruma kurban bağışı yapmak ve bunun reklamını yapmak milliyetçiyim ülkücüyüm diye gezenlerin ikiyüzlülüğüdür.