Çankırı Merkez Süleymanlı Köyünde Dana, Düve Kurbanlık Satışları Başladı

Çankırı Merkez Süleymanlı (Cumhuriyet Köyünde) besicilik, hayvancılık işleri ile uğraşan Mustafa Çelik, "Kurban ihtiyacı olan tüm vatandaşları mandırasına bekliyor."

Çankırı Merkez Süleymanlı Köyünde Dana, Düve Kurbanlık Satışları Başladı
12 Mayıs 2024 - 19:11
Dana, Düve Kurbanlık Satışları Başladı

Çankırı Merkez Süleymanlı (Cumhuriyet Köyünde) besicilik, hayvancılık işleri ile uğraşan Mustafa Çelik, "Kurban ihtiyacı olan tüm vatandaşları mandırasına bekliyor."

Çankırı Merkez Süleymanlı Köyünde Herkeseye Uygun Dana, Düve Kurbanlık Satışları Başladı

Yaklaşan kurban bayramı nedeniyle vatandaşlarda kurbanlık hayvan telaşı başladı.

Çankırı Merkez Süleymanlı (Cumhuriyet Köyünde) tamamen yerli hayvan ırklarıyla kurbanlık satışı yapan besici Mustafa Çelik büyükbaş olmak üzere her keseye hitap eden Dana, Düve gibi kurbanlık hayvanlarının bulunduğunu, kesim yaptıklarını, parçalayarak kurban sahiplerine bu hizmetide sunduğunu kaydetti.

Besici Çelik, “Kurban kesmek isteyen her vatandaşımız; dana, düve, inek türü olmak üzere kurbanlık hayvanlarımızı günün her saatinde gelip görebilirler, bilgi ve iletişim için 0 546 788 80 22 – 0 544 661 58 46 numaralı telefonlarımıza ulaşabilirler.” dedi.


Çankırı, İlçe ve Köylerinde mandıra ve kurban pazarı alanlarında satışa sunulan kurbanlıklar görücü bekliyor.

www.haberci18.com yönetmeni Mustafa Çelik, “Yerel medya olarak yapmış olduğu izlenimler ve fiyat araştırmaları sonucu, Büyükbaş ve Küçükbaş kurbanlık hayvanların bol olduğunu; fakat yaşanan ekonomik sıkıntılarla birlikte geçen yıllara göre fiayatların uçuk ve anormal; alım gücünün ise şu an çok düşük olduğunu ifade etti. Kurban Mandıraları veya Pazarlarında dikkat etmeleri gereken konularda da hassas davranmalarının, kurbanlıklarını alırken vatandaşların hayvanların raporlarına bakması, kulak küpelerine özen göstermelerinin gerektiğinin altını çizdi.

Vatandaşların Kurban Alırken Dikkat Etmeleri Gereken Konular

Çankırı Merkez Süleymanlı (Cumhuriyet Köyünde) besicilik, hayvancılık işleri ile uğraşan Mustafa Çelik, “Alacağınız kurbanlıkların, etrafıyla ilgili, canlı, tüylerinin parlaklığı yerinde, deri elastikiyeti sabit, hayvanın ağzından ve burnundan, deliklerinden herhangi bir akıntı gelmeyen hayvanlar, kurban için ideal hayvanlardır. Hayvanın kuyruğunun bir kısmı yoksa, gözünün biri körse, boynuzu kırıksa, ağzından ve burnundan akıntı geliyorsa, bunlar kurban için uygun değiller.” Dedi.

Bu haber 3498 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum