Milli Servete Kurşun Sıktılar (Özel Haber)

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak, “Halkımıza çağrıda bulunarak; vatandaşların vergisiyle yapılan kamu malı levhaları hedef olarak kullanılmasın…

Milli Servete Kurşun Sıktılar (Özel Haber)
31 Ekim 2020 - 11:49 - Güncelleme: 31 Ekim 2020 - 18:34
Levhalara Kurşun Sıkmayınız, Parası Bizim Cebimizden Çıkıyor!

Dikkat Çekmek İstiyoruz, Halkımıza Çağrıda Bulunuyoruz Levhalara Kurşun Sıkanları Emniyet 155 veya Jandarma 156 İhbar Hatlarına Bildiriniz.

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak, “Halkımıza çağrıda bulunarak; vatandaşların vergisiyle yapılan kamu malı levhaları hedef olarak kullanılmasın…

Çankırı’nın ilçeleri ve köylerinde yol kenarlarına konulan trafik işaret levhalarının bulunduğu kamu malı levhalar, magandaların hedef tahtası olmuş. Görev icabı gittiğimiz ilçe ve köy yollarımızdaki görsellediğimiz levhaların fotoğrafları ayrı ayrı yayınlamaya kalksak utanç duyarız çok üzülürüz. Sadece birkaç fotoğrafla bu çalışmamızı kamuoyu ile paylaşalım, kendini bilmezler tarafından yapılan hataların giderilmesi için de levhaların kurşunlara hedef olmamasının altını çizelim istedik.

Çankırı Tuz Mağarasına çıkan yolda ve grup köy yollarına, Karayolları ve İl Özel İdaresi tarafından yerleştirilen trafik levhalarının, magandaların hedef tahtası haline geldiğini gördük çok üzüldük.

Sanki babasının malı gibi kurşun yağdırmışlar.

Bazı levhaların üzerlerinde bulunan fosforlu boyalar, mermi ve saçmalar nedeniyle tahrip oldu. Tabanca ve tüfek atışlarıyla delik deşik edilen levhalar kullanılamaz hale geldi.

Çankırı’nın İlçelerini, köylerini birbirine bağlayan karayolunda; kazaların önlenmesinde büyük önem taşıyan, sürücülere kolaylık sağlayıp, kılavuzluk eden, can ve mal güvenliğini sağlamak ve trafik akışının düzgün ilerlemesi için hayati önem taşıyan yol kenarlarındaki trafik uyarı levhaları, sorumsuz kişi veya kişilerin hedefi oldu. Tüfek veya tabancalarla hedef tahtası haline getirilen levhalar delik deşik.

www.haberci18.com İnternet Medyası Yönetmeni olarak "Tabelalara kurşun atanlar hem çevre için büyük tehdit oluştururken hem de kamu malı milli servete de zarar veriyor. Trafik levhaları sürücülerimizin rehberidir.” diyor çağrıda bulunuyoruz. Kendilerinden istirhamda bulunuyoruz. Tabelaları kurşunlamayınız.

Yolu kullanan sürücüler duruma tepki göstererek, yine bizim yakımıza sarıldı. Konuyu haberleştirerek önlem alınmasını, bu suçu işleyenlerin cezasız kalmamalarını istediler.

Köylülerden bazı insanlarımız dertlerini, üzüntülerini, içlerini bize döktü, ''Belirli belirsiz yerlerden insanlar geliyorlar bu yol güzergahını da kullanabiliyorlar. Kimin attığını bilemiyoruz. Sonuç alamıyoruz. Levhalardan ne isterler anlamak mümkün değil. Bunu yapanların peşine düşünülsün istiyoruz. Ama bir netice çıkar mı çıkmaz onu da bilemiyoruz'' dediler. Sizlerin aracılığı ile halkımıza çağrıda bulunarak kamu malına zarar vermemelerini isteyelim ifadelerini kullandılar.Onlarca, yüzlerce levha fotograflarda görüldüğü gibi. Sözün bitiği yerdeyiz.


 
 
Bu haber 4296 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • 18 li
  10 ay önce
  Bu bir milli servettir. Devlet malına zarar vermek suçtur. Devletin malına zarar veren ve kendini bu tabelalara ateş ederek bir halt yaptığını zanneden ve erkekliğini boş tabelaya ispat eden mallara en ağır cezalar verilmelidir. Devlet malı bu mallardan daha kıymetlidir çünkü bir ederi vardır. Ama millete hizmet için konmuş tabelalara ateş ederek kullanılmaz hale getiren malların gavur parası ile 3 kuruşluk bile değeri yoktur. Yazıklar olsun bunu yapan mallara.
 • Vatandaş
  10 ay önce
  Değerli admin gerçekten çok ciddi olaya parmak basmışsınız. Şehrin için cansiparane fedakarca, cefakarca çalışıyorsun. İşin gücün rast gitsin.