Devletin Parası Eksik Dökülen Asfalt İle Çarçur Ediliyor

İl Başkanı Tekin Kurşunlu ilçesi Hacımuslu Köyüne yapılan sıcak asfalt ile ilgili basın açıklamasında bulundu.

Devletin Parası Eksik Dökülen Asfalt İle Çarçur Ediliyor
28 Eylül 2020 - 21:21 - Güncelleme: 29 Eylül 2020 - 08:57

CHP Çankırı İl Başkanı İlhan Tekin Sorularına Cevap Arıyor

Çankırı Kurşunlu ilçesi Hacımuslu köyünde sürdürülen sıcak asfalt döküm çalışmaları sırasında kazılan köy yolunun kimi bölümlerinde 1 santimetre asfalt döküldüğü ortaya çıktı.

Asfalt döküm sırasında çalışmaları yerinde inceleyen Hacımuslu köylüler kimi yerde 1 santimetre kalınlığında asfalt döküldüğünü görerek yüklenici firma yetkilileri ile tartıştı. Bütün itirazlarına rağmen asfalt dökmeye devam eden firma yetkilileri,  çalışmanın köylülerce engellenmeye çalışıldığını söyleyerek Jandarma’dan yardım istedi. Jandarmanın çalışma alanına gelmesi üzerine İl Özel İdare Kontrolü köylülerin artan tepkisi karşısında döküm işlemini durdurttu.

İl Başkanı Tekin Kurşunlu ilçesi Hacımuslu Köyüne yapılan sıcak asfalt ile ilgili basın açıklamasında bulundu.

Tekin yaptığı açıklamada, “Artık Sahip Çıkma Zamanı” ifadelerine yer verdi.

Devletin Parası Eksik Dökülen Asfalt İle Çarçur Ediliyor!

CHP İl Başkanı Tekin, “Sosyal medya ve yerel basın haberlerine göz atarken köylüler tarafından durdurulan yol diye başlığın içeriğine baktığımda bir internet medyası tarafından dile getirilen benimde köyüm olan Kurşunlu ilçesi Hacımuslu Köyüne yapılan sıcak asfaltın eksik döküldüğü bazı yerlerde 1 cm kadar düşürüldüğü yüklenici yada yapan firma köylüler tarafından uyarılmasına rağmen işe devam ettiği köylüler itirazını sıklaştırınca firmanın işi bırakmak zorunda kaldığı bilgilerini ediniyorum."

İş şartname şartlarına uygun yapılmadığında köylüler tarafından mı, yoksa işi ihale yapan işveren tarafından mı veya işin kontrolü tarafından mı durdurulması gerekir?

İş neden jandarmaya intikal ettik ten sonra durduruluyor? Yetkililere soruyorum, köylülerime de bu duyarlılıkları için teşekkür ederim.

Şimdi bu işi ihale eden kuruma soruyorum; yapılan iş şartnameye uygun yapılmazsa işin durdurulması siz tarafından mı, yoksa köylüler tarafından mı yapılması gerekir?

İş devam ederken kontrol neden müdahale etmiyor, yüklenici firma ile köylüler karşı karşıya getiriliyor. Asfaltı eksik atılan yerler yeniden şartnameye uygun mu yapılacak, yoksa firmanın dediği gibi yama mı yapılacak

Son yıllarda yapılan köprüler paralı, yollar, tüneller paralı, yapılacak olan Kurşunlu Hacımuslu arası 5 km’lik yolda bitmeden yamalımı kalacak?

İlgililerden ricam lütfen devletimizin malına canına bu ülkenin emeklisine, kahvecisine çiftçisine, üreticisine, canımızı feda ettiğimiz Doktorlarımıza “kısacası insanına” sahip çıkın.

İlhan Tekin =>CHP İl Başkanı
                                                                      
 


Bu haber 2677 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • 18 li
  3 hafta önce
  Türkiye'de sizin hayalini bile kuramayacağınız kadar süper lüks otoyollar,köprüler, viyadükler ve otobanlar yapılırken, şehirler arası yolları birer ikişer saat daha kısa hale getiren yollar yapılırken sesiniz çıkmıyor da, bir köy yoluna yapılan asfaltın inceliği mi gözünüze dokundu.Tamam hemen İl Özel İdaresi Genel sekreteri ilgilenir ve o yol kalınlaştırılır. Ancak sizlerin ağzınızdan bir kere yapılan hizmetlere bir övgü bir teşekkür duyalım sayın başkan.
 • Dertli
  3 hafta önce
  Bütün köy yolları bildiğim kadarı ile özellikle Marufa kadar en az 20 cm lik sıcak beton asfalt yapıldı. Burası ayrı bir eyalet mi acaba?
 • isimsiz
  3 hafta önce
  yav sen ne diyosun çankırıya 1 lira faydası olmayan adam kalkmış açıklama yapıyor boş yapma ya sayın başkan diyeli sana birde. heykel yapılsa hoşuna gider degilmi