Vali Ayaz, Başkan Esen, 19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlama Mesajı Yayınladılar

Muhtarlık, fedakarlık ve sevgi gerektiren zor bir görevdir. Devletimizin yönetiminde ve halkın iradesinin en önemli temel taşlarından biri olan muhtarlarımızın...devamını okuyunuz.

Vali Ayaz, Başkan Esen, 19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlama Mesajı Yayınladılar
18 Ekim 2021 - 20:16
Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 19 Ekim Muhtarlar Günü Dolayısı İle Mesaj Yayınladılar

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak, ”Demokrasi zincirinin ilk halkasını oluşturan Muhtarlık, fedakarlık ve sevgi gerektiren zor bir görevdir. Devletimizin yönetiminde ve halkın iradesinin en önemli temel taşlarından biri olan muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü kutlu olsun." dileklerimizi ifade ediyoruz.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz’ın 19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlama Mesajı

Yaklaşık 200 yıllık bir maziye sahip olan ve her geçen gün işlevselliği daha da artan yerel demokrasimizin yapı taşı muhtarlık kurumunun bu özel gününde tüm güzide muhtarlarımızın “Muhtarlar Günü”nü tebrik ediyorum.

Köy ve mahalle sakinlerimizin devlet kurumları ile ilişkilerinde, yaşadıkları yerlerin sorunları ile ilgili çözüm arayışlarında, sevinçlerinde ve kederlerinde her daim yanlarında bulunan; mesai mefhumu gözetmeksizin 7/24 görev yapan muhtarlarımızın emekleri göz ardı edilemez. Türkiye Cumhuriyeti’nin vazgeçilmez değerleri doğrultusunda vatanımıza ve milletimize sadık, vatandaş odaklı yönetim anlayışıyla görevlerini ifa eden her bir muhtarımız bizlerin hayatlarına dokunmaktadır.

Devlet-millet bütünleşmesinin bağı olan muhtarlarımızın görevlerini etkin ve verimli bir şekilde icra edebilmelerine destek olmak, bizlerden talepleri ve beklentilerinin karşılanabilmesi için her ay düzenli olarak bir ilçemizde muhtar toplantıları yapmaktayız. Bu toplantılarda muhtarlarımızın ilettikleri sorunlara, ilgili kurumlarımız eliyle hızlıca müdahale ederek kamu hizmetlerinin vatandaşlarımıza en kısa sürede sunulmasını sağlıyoruz. Son yıllarda İçişleri Bakanlığımızca hayata geçirilen çeşitli uygulamalar da muhtarlarımızın işlerini kolaylaştırmaktadır. Devletimizin vatandaş nezdindeki ilk başvuru kapısı olarak görülen muhtarlarımızın, devletin ilgili birimleriyle ilişkilerinin daha etkin bir statü kazanması ve vatandaşlarımızın kendilerine ilettikleri konuları ilgililere daha hızlı ulaştırabilmelerinin sağlanması amacıyla gerekli adımlar sürekli atılmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle muhtarlarımıza çalışmalarındaki gayretlerinden dolayı şükranlarımı sunarken; ilimizde görev yapan tüm mahalle ve köy muhtarlarımızın “19 Ekim Muhtarlar Günü”nü kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum.

Abdullah Ayaz => Çankırı Valisi

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in 19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlama Mesajı

Başkan Esen, “Yerel Yönetimin En Önemli Çözüm Ortağı Muhtarlarımızdır”
Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısı ile yayınladığı mesajında, bir şehrin yönetiminde muhtarların yerel yönetimin en önemli paydaşı ve çözüm ortağı olduğunun altını çizdi. Başkan Esen mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Şehrimiz ile ilgili çalışmalarımızın ana teması, göreve geldiğimiz günden itibaren ortak akıl ve karar üzerine kuruludur. Bunu sağlamanın en kalıcı yolu ise şehrin yönetimini ilgili paydaşları ile paylaşmaktan ve iş birliği yapmaktan geçmektedir. Yerel yönetimin en önemli çözüm ortağı muhtarlarımızdır.

Mahallelerimizi orada yaşayan vatandaşları ile birlikte emanet ettiğimiz muhtarlarımız bölgesel ihtiyaçları en iyi bilen, bulunduğu mahallenin sakinlerini en iyi tanıyan ve beklentilerinden haberdar olmak zorundadır. Üstlendikleri bu sorumluluk, muhtarlarımızı hizmet anlayışımızın en büyük iş birlikçisi ve destekçisi yapmaktadır. Yatırımlarımızı kararlılık ile sürdürürken muhtarlarımız ile iş birliğimiz de etkin bir şekilde devam edecektir.

Bu duygu ve düşünceler ile şehrimizin gelişimine katkı sağlayan tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor ve ebediyete intikal etmiş muhtarlarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum.”


Çankırı Belediye Başkanı => İsmail Hakkı Esen
Bu haber 1696 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum