Vali Ayaz, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Ve 10 Ocak İdareciler Gününü Kutladı"

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Ve 10 Ocak İdareciler Gününü Kutlayan ayrı ayrı mesaj yayımladı.

Vali Ayaz, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Ve 10 Ocak İdareciler Gününü Kutladı"
09 Ocak 2022 - 12:20
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI
Basın, toplumun haber alma ve bilgi edinme ihtiyacını en etkili ve en hızlı yolla karşılayan; aynı zamanda vatandaşlarımızın taleplerini gündeme getirerek kamuoyu oluşturma gücünü elinde bulunduran, demokrasilerin olmazsa olmaz yapı taşlarındandır.

Vatandaşlarımızın doğru bilgilere ulaşabilmeleri için güvenilir kaynak olarak gördüğümüz gazetecilerimiz bilgi ve belgelere dayalı haberler yapmak gibi ağır bir sorumluluğu da omuzlarında taşımaktadırlar. Çünkü toplumun gür çıkan doğru sesi olabilmek kolay değildir. İçinde bulunduğumuz bilgi çağında, özellikle sosyal medya kullanımının yaygınlaşmasıyla bilgi kirliliğinin artması; tarafsız ve ilkeli gazeteciliğin önemini katbekat artırmıştır. Zira sosyal medya paylaşımları, içeriğinin doğruluğu irdelenmeden kamuoyunda süratle karşılık bulmakta ve toplumun yanlış yönlendirilmesine sebebiyet vermektedir. Basınımızın böyle durumlarda devletimizden ve milletimizin faydasından yana tavır koyması, bilgi kirliliğine karşı meslek etiğini gözeterek haber yapması bizleri güçlendirmektedir. Bunun en çarpıcı örneklerini Koronavirüs salgınıyla mücadele ettiğimiz bu dönemde net olarak yaşadık. Basınımızın salgınla mücadele sürecinde bizlere verdiği destekler için teşekkürlerimi sunuyorum.

Günümüzde gazetelerin kâğıda basımının sürdürülmesi yanında, internet medya gazeteciliği ve sosyal medya gazeteciliği gibi kavramların gelişmesi; gazeteci ve okur arasında çift yönlü iletişimin anlık olarak sağlanmasına fırsat vermiş ve gazeteciliğe yeni bir boyut kazandırmıştır. Bu gelişme ve değişimlerin yanında, özellikle yerel basın kuruluşlarımızda zorlu şartlar altında gazetecilik mesleğini yürütmekte olan basın mensuplarımızın, ilimizin gelişmesinde, bilinçli toplum kültürünün oluşmasında katkıları oldukça önemlidir. Vatandaşlarımızın duygularına tercüman olup, talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtarak toplum ile yönetim arasında bir köprü vazifesi görmektedirler.

Bu duygu ve düşüncelerle, ilkeli ve saygın şekilde mesleğini ifa eden tüm basın mensuplarımızın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nü tebrik ediyor; meslek hayatlarında başarılar diliyorum.

Abdullah AYAZ=>Çankırı Valisi

10 OCAK İDARECİLER GÜNÜ MESAJI

Mensubu olmaktan onur duyduğum “Mülki İdare Amirliği” mesleğini vatanımızın her köşesinde mesai mefhumu gözetmeden ifa eden tüm meslektaşlarımı saygıyla selamlıyor, 10 Ocak İdareciler Günlerini kutluyorum.

İdarecilik mesleği, devlet geleneğimizin sürdürülebilmesi açısından son derece önemlidir. Devleti temsilen vatandaşla yakinen irtibat halinde olan idareciler, ülkemizin, milletimizin hizmetinde olan toplum liderleridir. Geçmişimizden gelen “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın” anlayışıyla hareket ederek insan odaklı yönetim kültürünü hakkıyla devam ettirmek tüm idarecilerin görevidir. İdareciler, devlet ile vatandaş arasındaki bağı kurarken devletin yalnızca otoritesini değil sevgi ve şefkatini de göstererek devlet-millet bütünleşmesini sağlamak sorumluluğunu taşımaktadırlar. Milletimizin huzuru, refahı ve güvenliği için ağır bir vazife yüklendiğinin bilinciyle hareket eden idareciler, devletle vatandaş arasındaki güven bağını güçlendirmektedirler. Üretken ve yapıcı olan idarecilerimizin çalışmaları sayesinde daha güçlü Türkiye hedefine ulaşmamız ve ülkemizin geleceğini güvence altına almamız kolaylıkla mümkün olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle bu kutlu mesleği fedakârca yürüten tüm idarecilerimizin ve emekliye ayrılan meslek büyüklerimizin “10 Ocak İdareciler Günü”nü tekrar tebrik ediyor; başta görevi başında şehit düşenler olmak üzere, ebediyete irtihal etmiş tüm meslektaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

Abdullah AYAZ=>Çankırı Valisi
Bu haber 700 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum