Çankırı'dan Anlamlı Ve Güzel Sözlerle 19 Mayıs'ı Kutlama Mesajları

Yurt genelinde büyük bir coşkuyla kutlanan 19 Mayıs, 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıktığı gün olarak bilinmektedir.

Çankırı'dan Anlamlı Ve Güzel Sözlerle 19 Mayıs'ı Kutlama Mesajları
18 Mayıs 2022 - 19:06 - Güncelleme: 18 Mayıs 2022 - 19:32
19 Mayıs’ı Kutlama Mesajları

Yurt genelinde büyük bir coşkuyla kutlanan 19 Mayıs, 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıktığı gün olarak bilinmektedir. Kurtuluş Savaşı’nın başladığı gün kabul edilen 19 Mayıs’ı, Atatürk, Türk gençlerine armağan etmiştir.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda sosyal medya aracılığı ile Bayram kutlama mesajlarını kamuoyu ile paylaşan, ”Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Milliyetçi Hareket Partisi Çankırı İl Başkanı Ahmet Kurt, Çankırı Barosu Başkanı Av. Mustafa Deniz, Petrol-İş Sendikası Çankırı Şube Başkanı Halil İbrahim Topcu, İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla anlamlı ve güzel sözlerle kutlama mesajı yayınladılar

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in Mesajı

“103 yıl önce Samsun’dan başlayarak vatanımızın her bir köşesindeki yurttaşımızda vücut bulan istiklal mücadelemiz, gençlerimizin milli benlik, fikir ve hedeflerinde inşa olmaya devam edecektir. Asırlık mücadelemizin sebeplerini, sonuçlarını, dostlarımızı ve düşmanlarımızı unutmadık.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün doğum günü ilan ettiği 19 Mayıs, gerçek anlamda, bir milletin yeniden doğuşunu, kendisini bulmasını ve dirilişini temsil etmektedir. Türkiye Cumhuriyetimizin 103 yıl önce yakılan meşalesi, vatan ve bağımsızlık yolunda gençlerimizin elinde yanmaya devam edecektir. Yabancı ellerin gölgeleri ve haince bakan gözler üzerimizden çekilmediği sürece mücadele vermeye devam edeceğiz. Milli mücadelemiz, bizlere çaresizlik değil umut örneğidir. Lakin bir hususu da unutmamak gerekir ki; Mustafa Kemal Atatürk’ün de öğütlediği gibi şayet bir gün çaresiz kalırsak bir kurtarıcı beklememeliyiz. Kurtarıcı kendimiz olmalıyız. İşte gençliğimize verilen en büyük ödev budur.

Dostu ve düşmanı ile tüm dünyayı kendisine hayran bırakan dünya liderimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Başkomutan ve Başöğretmen Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, tüm sevdalarını vatan uğruna yarım bırakan aziz şehitlerimizi şükran ve minnet ile anıyorum. 103 yıl önceki aynı inanç, vatan aşkı, bağımsızlık sevdası ve umut ile Ne mutlu Türk’üm diyene!”

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen

Milliyetçi Hareket Partisi Çankırı İl Başkanı Ahmet Kurt’un Mesajı

19 Mayıs 1919 Büyük Türk Milletinin Gazi Mustafa Kemal önderliğinde başlatılan mücadelemizin ilk adımıdır. Samsun’ da yakılan istiklal meşalesi Cumhuriyetimizin ilanıyla zafere ulaşmış bu büyük zafer esaret altında bulunan mazlum milletlere ilham kaynağı olmuştur.

Türk Milletinin istiklali için Samsun’da atılan bu ilk adım; Türk’ ün kudretini yedi düvele ispat etmenin, Bağımsızlığın Anadolu’ya taşınmasının ‘Ya istiklal Ya ölüm’ diyerek teslimiyetçiliği reddetmenin emperyalizme karşı durmanın ilk adımıydı.

19 Mayıs sadece Türk milli kurtuluş hareketinin başlangıcı değil, yeni Türk devletinin de çağdaş değerlerle milletler arasında yerini almasının adıdır. 19 Mayıs gençlik; gençlik gelecek demektir. Türk genci, Türk İstiklali ve Türkiye Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçisi, bu gün ve yarınların en büyük güvencesidir. Samsun milli devletin yol haritası, aziz milletimizin heyecan ve haysiyet kaynağıdır. Bu kaynak kurumayacaktır Türkiye’yi tarihin gerisine düşürmeye güçleri ve nefesleri yetmeyecektir.

Bu itibarla sayısız kahramanın yetiştiği aziz vatanımızın birliği ve bütünlüğü uğruna başlatılan, Kurtuluş Mücadelesi’nin yıldönümünde, sevgili gençlerimizin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlar, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Millî Mücadele Dönemi'nin tüm kahramanlarına ve aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet dilerim.

MHP Çankırı İl Başkanı Ahmet Kurt

Çankırı Barosu Başkanı Av. Mustafa Deniz’in Mesajı

19 Mayıs Atatürk’ Ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun

Ulusal kurtuluş mücadelemizin ilk adımı olan ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından gençlere armağan edilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103. yıldönümünü eksilmeyen bir coşkuyla kutluyoruz.

19 Mayıs, yeryüzünde başarıya ulaşmış ender bağımsızlık mücadelelerinden olan Kurtuluş Savaşı’mızın başlangıç tarihidir. Ülkenin içine düştüğü esaret fikrini külliyen reddederek “Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” bilinciyle Türk Ulusunun kaderinin yalnız ve ancak bağımsızlık olduğunu tüm dünyaya öğreten bir simgedir.

19 Mayıs 1919’da Samsun’da ateşlenerek Edirne’den Hakkâri’ye kadar tüm ülke sathına yayılan istiklal meşalesi, bugün de Türk gençliğinin ellerinde aynı kıvılcımla yanmaya devam etmektedir.

Ulu Önder, Türk gençliğine duyduğu güveni her fırsatta dile getirmiş ve kurduğu cumhuriyeti Türk gençliğine emanet etmiştir. Gençlik, bir milletin geleceğidir. Bugün bizlere düşen görev; Avrupa’nın en genç nüfuslu ülkesi olarak; Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, özgür düşünceli, cumhuriyeti ve demokrasiyi koruyan gençler yetiştirmek; bu sayede aziz vatanımızı medeniyetin beşiği haline getirmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’ nı kutluyor; Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bağımsızlık ve vatan uğruna toprağa düşen Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehit ve gazilerimizi saygı ve hürmetle anıyoruz.

Av. Mustafa Deniz Çankırı Barosu Başkanı

Petrol-İş Sendikası Çankırı Şube Başkanı Halil İbrahim Topcu’nun Mesajı

Atatürk, en büyük eserim dediği Cumhuriyet’i demokratik, laik, sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni Türk gençliğine emanet etmiştir. Türk gençliği bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da Atasının emanetine Cumhuriyet’e sahip çıkacaktır.

Milli mücadeledeki inanç, birlik, beraberliğin her zaman örnek alınarak, aynı kararlılıkla sürdürülmesi ülkemizin başarıya ulaşmasında en büyük etken olacaktır. Bunun bozulmasına da başta Türk Gençliği olmak üzere Türk Milleti fırsat vermeyecektir.

Bayrağımız hür olarak vatan toprakları üzerinde dalgalanıyorsa, bunu borçlu olduğumuz büyük önder Atatürk başta olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan gazilerimize sağlık diliyor, tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı sevgi, saygıyla kutluyorum."

Petrol-İş Sendikası Çankırı Şube Başkanı Halil İbrahim Topcu

İYİ Parti İl Başkanı Aydın Akbaş'dan 19 Mayıs Mesajı

“19 Mayıs’ta sonsuza kadar yaşayacak olan Türkiye Cumhuriyetinin temelleri atılmıştır“

İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Akbaş, “19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı`nın 103. yılını hep birlikte yaşamanın mutluluğu, coşkusu ve heyecanı içerisinde bulunuyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün Türk Milletinin kurtuluşu ve vatanın bölünmez bütünlüğü için 19 Mayıs 1919`da başlattığı hareketle, milletimizin sönmek üzere olan umutları canlanmış ve sonsuza kadar yaşayacak olan Türkiye Cumhuriyetinin temelleri atılmıştır.

Bugün gençlerimize düşen en büyük görev; bu kutsal vatanı geliştirerek tertemiz bir şekilde gelecek nesillere teslim etmektir. Çünkü bu vatan bizlere emanet edilmiş paha biçilmez bir hazinedir. Bu emaneti bütün güzellikleriyle, milli ve manevi zenginlikleriyle gelecek kuşaklara teslim etmek tüm gençlerimizin en başta gelen görev ve sorumluluğudur.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Büyük Önder Atatürk olmak üzere bağımsızlık uğrunda can veren şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, geleceğimizin teminatı gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en içten duygularımla kutluyorum” dedi.


İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş

Bu haber 2085 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum