İlköğretim Haftası Dolayısıyla Kutlama Programı Düzenlendi

2022-2023 eğitim öğretim yılının her açıdan başarılı ve huzurlu geçmesini temenni eder, yeni dönemin hayırlı olmasını dileriz.

İlköğretim Haftası Dolayısıyla Kutlama Programı Düzenlendi
12 Eylül 2022 - 22:59 - Güncelleme: 12 Eylül 2022 - 23:09
İlimizde İlköğretim Haftası Etkinliklerle Kutlandı

Çankırı’da 2022-2023 eğitim öğretim yılı İlköğretim Haftası dolayısıyla kutlama programı düzenlendi.

12.09.2022 Pazartesi günü saat 10:00'da Atatürk Anıtına Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri tarafından çelenk konulması ile başlayan İlköğretim Haftası etkinlikleri, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu bahçesinde gerçekleştirilen açılış programı ile devam etti.

Kutlama Programa, Çankırı Valisi Sayın Abdullah Ayaz, Çankırı AK Parti Milletvekili Salim Çivitçioğlu, Çankırı Belediyesi Başkan Vekili Nurettin Özaslan, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Harun Çiftçi, daire ve kurum amirleri, siyasi partilerin il ve merkez ilçe başkanları, STK temsilcileri, idareciler, öğretmenler ve veliler katılım sağladı.

Törende 4. sınıf öğrencileri okula yeni başlayan 1. sınıf öğrencilerine çiçek verdi, şiirler okundu.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program yeni eğitim öğretim yılı tebrik mesajlarının okunması ve öğrencilerin şiir dinletileri ile devam etti. 1.sınıf öğrencilerinden Yiğit Kayra Yadigar hoş geldiniz konuşması yaparken, 4.sınıf kademesi öğrencileri Mert Usta ve Zeynep Döne ise şiirlerini okudular.

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk il müdürlüğü olarak yeni eğitim öğretim yılına sorumluluklarının bilinciyle ve yoğun çalışma temposunun ardından başladıklarını dile getirdi.

Programda açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk konuşmasında “İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yeni eğitim öğretim yılına sorumluluklarımızın bilinciyle ve yoğun bir çalışma temposunun ardından başlıyoruz.” sözlerine yer vererek, 27.601 öğrenci ile tüm kademelerde eğitim öğretime başlandığını aktardı. Konuşmasında, il genelinde 205 bin 259 adet ücretsiz ders kitabının yanı sıra tüm öğrencilere ulaşacak şekilde  ücretsiz yardımcı kaynaklarında bu yıl sıralarda hazır hale getirildiğine değinen Öztürk, birçok alanda yapılan çalışmalarla eğitim öğretim yılına eksiksiz ve hazır girildiğini ifade etti. Öğrencilerin daha konforlu eğitim almaları için yapılan faaliyetlere de değinen Öztürk, 31 okulda büyük ve küçük onarım, 17 eğitim binasında doğalgaz dönüşüm iş ve işlemleri, 11 binanın ise deprem güçlendirme çalışmalarının büyük bir titizlikle yürütüldüğünü belirtti.

İl genelinde 3 bin 945 okul öncesi ve 1. sınıf öğrencisinin uyum eğitimleri ile geçen hafta yeni döneme ilk adımı attıklarını ifade eden Öztürk, şunları kaydetti:

Mesleki Eğitim Merkezlerimizde eğitim gören 210 öğrenci sayımız, 2022 yılı itibariyle 736'ya yükselerek sektörde aranan eleman yetiştirilmesi konusunda hızlı bir artış kaydedilmiştir."

Konuşmasında öğretmenlere de seslenen Öztürk “Hep beraber uzun soluklu bir maratona başlıyoruz. Özveri ve azimle öğrencilerimizin başarılarına rehberlik edeceğinize şimdiden yürekten inanıyorum. Atatürk'ün de ifade ettiği gibi eserinin üzerinde imzası olmayan yegane sanatkarın sizler olduğunuzu biliyoruz.” dedi.

Program Çankırı Milletvekili Sayın Salim Çivitçioğlu’nun konuşması ile devam etti.

Çivitçioğlu, Çankırı'ya eğitim alanında yapılan yatırımların hepsinin kıymetli öğrenciler için olduğunu söyledi.

Çivitçioğlu konuşmasında gerçekleştirilen yatırımların ilimize hayırlı olmasını dile getirerek, eğitim öğretim ile ilgili her türlü konuda gereken desteği sağlayacaklarını aktardı. Salim Çivitçioğlu ayrıca Türkiye genelinde 136 milyon yardımcı kaynağın yeni eğitim öğretim yılı itibariyle masalarda yerini aldığını aktardı.

Geleceğin Türkiye’siyle ilgili güzel günler göreceklerine inandığını dile getiren Çivitcioğlu, "Evlatlarımızı yetiştiren öğretmenlerimiz, onları hem bilimle hem teknolojiyle buluşturuyorlar. Ama bunun yanında evlatlarımız milli manevi duygularla da sosyal kültürel hayatla da buluşmalı ve geleceğe öz güvenle yürümelidir. Eğitim öğretimle ilgili ne yapmamız gerekiyorsa milli eğitim camiasının her zaman yanındayız ve olmaya da devam edeceğiz." diye konuştu.

Vali Abdullah Ayaz, törende yaptığı konuşmada, yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Çankırı Valisi Sayın Abdullah Ayaz ise eğitimin sadece öğretmenlerin omuzlarına bırakılacak bir durum olmadığını dile getirerek, velilerin de eğitim öğretim süreçlerine dahil olması gerektiğinin altını çizdi.

Gençlerden beklentilerin yüksek olduğunu belirten Ayaz, "Muhakkak ki hepinizin bu ön sırada oturanlardan çok daha iyi bir donanımla geleceğe hazırlanması ve bizlerden bayrağı devralması, ülkemizi bugüne getirenlerin yapmış olduğu fedakarlıkların daha fazlasını sarf ederek inşallah ülkemizi güzel yarınlara ulaştırması en büyük temennimiz. Bunun için el birliği içerisinde milletvekillerimizle, kamu kurum ve kuruluşlarımızla hep beraber gayret edeceğiz ve sizler için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz." dedi.

Ayaz, Çankırı’daki tüm kamu kurum ve kuruluşlarının eğitim öğretime her tür desteği sağlayacağını belirterek, “Milli Eğitim camiamıza yeni eğitim öğretim yılı hayırlı olsun” dedi.

Program, protokol üyelerinin sınıf ziyaretleri ve ders kitabı ile ücretsiz yardımcı kaynak kitaplarının dağıtımı ile tamamlandı.

2022-2023 eğitim öğretim yılının her açıdan başarılı ve huzurlu geçmesini temenni eder, yeni dönemin hayırlı olmasını dileriz.

Bu haber 706 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum