Kuvvetli Rüzgâr Çankırı'da Hayatı Olumsuz Etkiledi

Çankırı’da etkili olan rüzgâr birçok yerde maddi hasar meydana getirdi.

Kuvvetli Rüzgâr Çankırı'da Hayatı Olumsuz Etkiledi
25 Temmuz 2018 - 10:00

Ağaçlar Devrildi, Çatılar Uçtu, Balkon Çöktü, Bazı Araçlar Zarar Gördü

 

Şiddetli rüzgâr korkuttu.

 

Çankırı’da etkili olan rüzgâr birçok yerde maddi hasar meydana getirdi.

 

Sanki Ortalık Savaş Alanına Döndü

 

Bazı binaların çatıları, balkon camları ve iş yeri tentelerinin kırılması korku ve paniğe neden oldu. Şiddetli esen rüzgâr sonucunda merkezde bir çok yerde ağaçlar rüzgârın etkisiyle kökünden söküldü, dalları kırıldı. Olayda ölen ve yaralanan olmaması yüreklere su serpti.

 

24 Temmuz 2018 Salı günü saat 16:30 civarında başlayan kuvvetli rüzgar Çankırı’yı olduğu gibi ülkemizin bir çok kısmını da etkisi altına aldı. Can kaybının yaşanmaması sevindirirken, mal kaybı yaşanması vatandaşları üzdü.

 

-Esnafın malzemeleri havada uçuştu

 

Hayatı olumsuz etkileyen kuvvetli rüzgâr esnafın dükkân’ının önlerinde bulunan malzemeleri savurarak zor anlar yaşattı.

 

-Evin çatısı uçtu

 

Kırkevler Mahallesinde bulunan Gezer apartmanın çatısı uçtu. Şiddetli bir ses çıkararak uçan çatının kiremitleri ve tahtaları civardaki arabaların üzerine düşerek maddi hasar oluşturdu.

 

-Balkon Göçtü

 

Yunus AVM civarında bir işyerinde yaşanan olayda ise işyerinin tabelasıyla birlikte balkonun göçmesi rüzgârın şiddetini ortaya çıkardı.

 

Şehrin değişik noktalarında ise yaşanan ağaç devrilmesi olaylarına Çankırı Belediye İtfaiye ekiplerince müdahale edildi. Kucaklama taşı Yapraklı yolunda yaşanan ağaç devrilmesine müdahale eden İtfaiye ekipleri can ve mal kaybı yaşanmadan devrilen ağacı kaldırdılar. Benzer bir olayda İmaret mevkii civarında yaşandı yine bu olayda da can ve mal kaybı yaşanmaması sevindirdi.

 

-Ağacı kökünden söktü

 

Rüzgarın etkisiyle Cumhuriyet Mahallesi, Selahattin İnal Sokakta yol kenarında bulunan, Çankırı Lisesi karşısında bulunan bir, iki ağaç ise kökünden söküldü. Çevredeki esnafın şaşkın bakışları arasında kökünden sökülen ağaç kaldırıma devrildi.

 

Yaklaşık 1 saat etkisini gösteren kuvvetli rüzgâr olayında Çankırı Belediyesi İtfaiye ekipleri, Polis ve 112 Acil ekipleri yoğun güvenlik önlenmeleri aldılar.

 

Devrilen ağaçlar Çankırı Belediyesi ekiplerince yoldan kaldırıldı. 

 

Yaşanan bu felaketten zarar gören tüm vatandaşlarımıza www.haberci18.com İnternet Medyası olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

 

 

 

 

 

 

Bu haber 11045 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum