Çankırı'da Halk Kaç Gündür İndirim Kuyruğunda (Özel Haber)

Şurada 6 ay önce 39- 50 TL olan sıvı yağ 110- 120- 150- 175 TL ve daha yüksek fiyatlara kadar çıkınca...devamını okuyunuz.

Çankırı'da Halk Kaç Gündür İndirim Kuyruğunda (Özel Haber)
21 Ocak 2022 - 19:23 - Güncelleme: 21 Ocak 2022 - 19:43
Halk İndirim Kuyruğunda!

Bu Yaşananlara Bakılırsa Suç Kimin?

“Eskiden Yağ Kuyrukları Vardı Diyenler Alın Size Yağ Kuyruğu…”

Çankırı’da Esnaf Kan Ağlarken, Gündemi Es Geçmeyelim İstedik

Çankırı’da
Halk bir kaç gündür indirim kuyruğunda! İzdiham oluştu, bayılanlar, ayılanlar oldu, tartışmalar, itiş kakışlar ve kavgalarda cabası; dahasını yazmak istemiyoruz...

Olaylara objektif, tarafsız, bağımsız olarak bakan 
www.haberci18.com İnternet Medya Yönetmeni Çelik, “Ben 6-7 yaşındayken başımızda kim var bilmez, mutlu mutlu sokakta oynardım. Geçim derdimiz olsa anam babam, büyükbabam, babaannem çözer bize kadar gelmezdi mevzu. Şimdiki "çocuk"ların bunları bilmesi iyi mi, kötü mü bilemedim!” ifadelerini kullanarak üzüntüsünü dile getirdi.

Çelik sözlerine şöyle devam etti: “O sorunları ve sebeplerini o zaman görseydik belki de bugün bir kısmımız mevcut yönetimi başımıza getirmezdi...

Utanç Verici Bir Durum...

İndirimli ürün sattığı için günlerdir önünde izdiham yaşanan Toprak Mahsulleri Ofisi Çankırı Ajans Amirliği Ürün Satış Yerinde uzun kuyruk oluştu.

Siz görmediniz, yağ kuyruğu vardı diyenlere duyurulur gördük!!!!

Ucuz ekmek kuyruğu değil, ucuz yağ kuyruğu. Vay be ne hale geldik?

Marketlerde 110- 120- 150- 175 TL ve daha yüksek fiyatlara satılan sıvıyağlar Toprak Mahsulleri Ofisi Çankırı Ajans Amirliği Ürün Satış Yerinde 99 TL fiyatla satışa sunulunca uzun kuyrukların oluşmasına sebebiyet verdi.


Vatandaşlar indirimli ürünleri almak isterken izdiham çıktı, salgın önlemleri unutuldu. Yağ kuyruğunun neredeyse bir kilometreye ulaştığı görüldü. Zaman zaman güvenlik güçlerinin de müdahale ettiği, sosyal mesafe düzenine uyulması için ihtarlarda bulunduğu gözlemlendi. Yaşanan izdihamda bayılanlar olduğu da gözlemlerden kaçmadı.

Toprak Mahsulleri Ofisi Çankırı Ajans Amirliği Fiyatı 99 liraları bulan 5 litrelik ayçiçek yağlarını deposunun iç kısmına piramit şeklinde dizdiği ve fiyatlarında yaklaşık 20-30-50 liralık indirime gittiği, vatandaşların da ucuz yağa büyük ilgi gösterdiği öğrenildi.

Bölgede bulunan bir kaç vatandaş yaşananlara şöyle tepki gösterdi; Durmak Yok Yola Devam...

Hani kuyruk yoktu? Çay simit hesabı yaparak iktidarın ülkeyi 20 yıl sonra getirdiği nokta... Yapamadık beceremedim diyebilmekte bir erdemliliktir.

“Ölümü gösterip hastalığa razı etmek atasözünün resmini çizemeyiz belki ama fotoğrafını çekebiliyoruz. Şurada 6 ay önce 39- 50 TL olan sıvı yağlar 
110- 120- 150- 175 TL ve daha yüksek fiyatlara kadar çıkınca, satışa özel olarak fiyatı düşüren Toprak Mahsulleri Ofisine olan ilgi…. Ne korona, ne maske, ne sosyal mesafe kaldı… Yağ kuyruğu bu yağ! Eskiden yağ kuyrukları vardı diyenler alın size yağ kuyruğu…” (Nokta.)


Bu haber 16193 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • 18 li
  3 ay önce
  60 yıldır bu memleketi yöneten Chp ve türevi zihniyetler memleketimi öyle bir hale koydular,öyle borç sarmalına sardırdılar,terörist avlayacağız diye boş dağlara öyle mermiler harcadılar,öyle bankalar batırıp milleti öyle soydular ki,bu hükümet 20 yılda ancak bu kadar düzeltebildi.Bunu görmek istemeyenlere anlatamazsın bunları.2023 yılına bir hedef koymuşlar ve memleketi düze çıkaracaklarını iddia etmektedirler.3 yıldır dünya pandemi vesilesi ile sıkıntı çekerken,ekonomik buhrana düşerken,sanki yalnızca Türkiye'de bu sıkıntılar varmış gibi lanse edenlerin maksatları ne olabilir acaba.Türkiye'ye kaostan başka bir getirisi olmayan Chp zihniyetinin bu memlekete ve millete ne katkısı olabilir acaba.Hangi bilgi ve beceri ile memleketi yönetmeye talip olacaklar soruyorum sizlere.Bizler vatanımız için Şehit olurken canımızı verirken;Şehitlere ve Şehit yakınlarına küfreden ve onlarla ittifak kuran,hatta birlikte hareket edenlere yönetimi teslim etmekle Türkiye kime teslim edilmiş olur acaba...
 • seda görmez
  4 ay önce
  yorumlara bakıyorum da biri demiş varlık kuyruğu, biri demiş evine şu kadar yazmış, bir demiş cebinde malboro, ya kardeşim harbi bunları içinizden gelerek mi yazdınız, yoksa yalakalık olsun belki biyere yerleştirirler diye mi. sizin kafanıza çay değil tuğla atmak lazım aklınız başınıza gelsin diye. adam almanyada 1 günlük yevmiyesi le arabasını fulleyip marketini görrken sen bir günlük yevmiyene 1 bidon yağı alamıyorsun ve halen konuşuyorsan seninki celledına aşık olmaktır, ve celladına aşık olan bir millet yok olmaya mahkumdur.
 • sade vatandaş
  4 ay önce
  yorumlara şöyle bir baktım da halen çıkar cebindeki telefonu, sigarayı vs diyenler var. yahu kardeşim, bir bak dünyaya, senden benden başka avrupada başka dinlerde kim böyle. adam almanyada emekli maaşı ile dünya turu yapabiliyorken bizim emeklimiz kuyruk bekliyor. sonra da bize hain terörist diyorsunuz. ya siz hiç amaberden başka haber izlemezmisiniz. sanane köprüden otoyoldan tünelden, bi anlasan onların sana getirisinden çok götürüsü olduğunu verilen garantiler yüzünden. torunlarınız bunları okuyup öğrendikçe size küfür edecekler bize değil, ülkeyi ne hale getirmişler diye. halen çıkar telefonu modundasın da o telefona ben 10 bin birim verirken ilin gavuru neden 300 birime alabiliyor diye sormuyosun. adam araba yapmış, gümrük vergisi dahil ülkeme gelişi 386 bin birim, ötv,kdv vs bindikten sonra sen bu arabayı 1 milyon 430 bin birime alabiliyorsun. bunu sor niye böyle diye, aynı arabayı adam bizi kıskanan almanyada 60 bin birime alabiliyor. ama anlatamayız size bunu.
 • Nihat düğmeli
  4 ay önce
  Maalesef daha maaşa zam gelmeden market 700 TL gaz 530 TL elektrik 180 TL su 80 TL oldu servisçi okul servisini 300 den 400 TL çıkardı sarma sigara 10 TL oldu ayda bir Ankara ya gitmem lazım çocuk için 300 TL araba yakıyor Fakat maaşlara halen zam gelmedi o Millet keyfinden soğukta beklemiyor.
 • Mesut
  4 ay önce
  Eskiden yokluktan kuyruk vardı. Şimdi varlık dan.
 • .
  4 ay önce
  Buruda bekleyenlerin hepside 250 bin olan evine 500 yazmıştır 1 lira olacak kiraya 2500 yazmıştır ondan sonra 10 lira ucuza alacağız diye soğukta 2 saat beklerler. halk olarak önce kendimize çeki düzen verelim sonra eleştiri yapalım. bu resmi paylaşıp yorum yapanların hepsi akşam alkol alır 2 paket sigara içer ondan sonra yorum yapar.
 • .
  4 ay önce
  Halk olarak kendimizi düzeltmemiz lazım kardeşim önce sözüm beğenmeyenlere yorumu .kardeşim herkes çalışmadan para kazanma derdinde altın dolar euro tembellik başını almış gidiyor herkes memur olmak istiyor 8-5 çalışalım diyor.herkes fiyatları 5 kat artırıyor ondan sonra bu pahalı diye kuyruğa gir 10 lira eksik diye 2 saat bekle adam 10 teneke almış 1 yıl almaz .esnaf dükkan kapatır zam gelecek yarın açarım bugün ucuza vermeyim diye zam gelmeden zamlı satar daha neler neler kardeşim kiralara ev ve araba fiyatlarını yazmıyorum daha anlayan anlar dediğim gibi önce insanlığımızı bir kazanalım geri insanlığımızı öldürmeyelim kendimize gelelim çeki düzen verelim .algı yapmayı da bırakalım 2 paket sigara içer günde ama orada 20 lira için bekler soğukta sigara biter sırada :)