Lastik Fabrikasından Örnek Davranış

Sumitomo Ruber Ako Lastik ve San. Tic A.Ş. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99. Yılı nedeniyle çocuklarla bir araya geldi. 131 öğrencinin katıldığı “Temiz fabrika, mutlu çocuklar” temalı resim yarışmasının ödül töreni dün RAM toplantı salonunda yapıldı.

Lastik Fabrikasından Örnek Davranış
25 Nisan 2019 - 15:31

Kurulduğu günden bugüne bir çok sosyal ve kültürel çalışmaya imza atan Sumitomo Ruber Ako Lastik ve San. Tic A.Ş. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99. Yılı nedeniyle çocuklarla bir araya geldi.

 

Yakınkent OSB’de faaliyet gösteren atan Sumitomo Ruber Ako Lastik ve San. Tic A.Ş. sosyal ve kültürel faaliyetlerini sürdürüyor. Kurulduğu günden beri bir çok faaliyete imza atan Sumitomo Ruber Ako Lastik ve San. Tic A.Ş. çocukların mutlu günlerine de ortak oldu.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle il merkezindeki ilkokullar arasında “Temiz fabrika, mutlu çocuklar” temalı resim yarışması düzenleyen Sumitomo Ruber Ako Lastik ve San. Tic A.Ş. Atatürk İlkokulu’nda da bir program gerçekleştirdi.

 

Sumitomo Ruber Ako Lastik ve San. Tic A.Ş. Başkanı Masatsugu Nishino’nun da katıldığı etkinlikte fabrika çalışanları öğrencilerle çeşitli oyunlar oynayarak onların mutlu günlerini paylaştı.

 

Sumitomo Ruber Ako Lastik ve San. Tic A.Ş. yaptığı etkinlik nedeniyle son derece mutlu olduklarını dile getiren Atatürk İlkokulu Müdürü Süheyla Balcı, diğer fabrikaların da böyle etkinliklere imza atmasının öğrenciler açısından büyük önem arz ettiğini dile getirdi.

 

İl genelinde bir ço önemli fabrika ve işletmenin olduğunu da ifade eden Balcı, “Bu işletme ve fabrikaların sorumlu ve çalışanları okullarımızı ziyaret ederek kendi çalışmaları hakkında bilgi verebilir. Böylelikle çocuklarımız bir çok farklı meslek hakkında bilgi sahibi olmuş olur. Sumitomo Ruber Ako Lastik ve San. Tic A.Ş. çalışanları bugün bizlerle beraber olarak hem 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutladılar hem de çocuklarla doyasıya oynadılar. Çocuklarımız hem eğelendi hem de fabrikayı tanıma fırsatı buldu. Bu esasta bir reklamdır aynı zamanda” dedi.

 

“Temiz fabrika, mutlu çocuklar” ödül töreni gerçekleştirildi

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Sumitomo Ruber Ako Lastik ve San. Tic A.Ş. tarafından Çankırı merkez ilköğretim okulu öğrencilerine yönelik “Temiz fabrika, mutlu çocuklar” temalı resim yarışması düzenlendi.

 

131 öğrencinin katıldığı “Temiz fabrika, mutlu çocuklar” temalı resim yarışmasının ödül töreni dün RAM toplantı salonunda yapıldı. Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Sumitomo Ruber Ako Lastik ve San. Tic A.Ş. Başkanı Masatsugu Nishino, öğrenciler ve velilerin katıldığı ödül töreninde dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

 

“Temiz fabrika, mutlu çocuklar” temalı resim yarışması ödül töreninde bir konuşma yapan Sumitomo Ruber Ako Lastik ve San. Tic A.Ş. Başkanı Masatsugu Nishino, “Resim yarışmasına katılıp dereceye giren öğrencilere, onların değerli ailelerine, öğretmenlerine ve ilgili kişilere burada bulundukları için çok teşekkür ediyorum.

 

Çankırı’da bulunan bir şirket olarak, bu resim yarışmasını gerçekleştirmek için katkıda bulunmak istedik. Bu ay gerçekleştirdiğimiz “Temiz Fabrika Mutlu Çocuklar” temalı ödüllü resim yarışmamıza çok katılım olmuştur, her resimde temiz bir dünya, gökyüzü ve suyun önemi ifade edilmiştir.

 

Bizde Çankırı’da bir fabrika işletiyoruz dolaysıyla çevremizi önemseyerek ve koruyarak üretime devam etmemiz gerekiyor diye düşünüyoruz.

 

Tekrar hepinize çok teşekkür ediyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum” dedi

 

Yapılan konuşmanın ardından dereceye giren öğrenciler çeşitli hediyelerle ödüllendirildi. Öğrencilere ödüllerini tek tek Sumitomo Ruber Ako Lastik ve San. Tic A.Ş. Başkanı Masatsugu Nishino takdim etti.

 

Dereceye giren öğrenciler:

 

1. Güneş İlkokulu öğrencisi Nilda Can

 

2. Orgeneral İsmail Hakkı İlköğretim öğrencisi Zeynep Ela Çubuk ve Güneş İlkokulu öğrencisi Mina Alyahya

 

3. Orgeneral İsmail Hakkı İlköğretim öğrencisi Ömer Armağan, İlker Tuncay İlkokulu öğrencileri Rabia Serbest ve Ayşegül Fırat

 

 

Bu haber 4050 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum