Esen, "Kimse Lise Kavşağı Projesi İle Aklımızla Oynamasın"

Esen, "Çankırı Lise Kavşağı Projesini hayata geçirebilmek için TCDDY ve Karayolları Genel Müdürlükleri, Bölge Müdürlükleri elini taşın altına koyarak bizim çalışma yapabilmemiz için tıkalı olan önümüzü açmaları lazım." dedi.

Esen, "Kimse Lise Kavşağı Projesi İle Aklımızla Oynamasın"
29 Eylül 2022 - 18:12 - Güncelleme: 29 Eylül 2022 - 18:30
www.haberci18.com İnternet Medya Yönetmeni Mustafa Çelik olarak, “Şehir içi ulaşım hizmeti gibi şehrin ihtiyaç duyduğu birçok çalışma ile ilgili sorularımızı Başkan Esen’e bir kez daha sorduk.”

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Çankırı Lise Kavşağı Projesinide Hayata Geçirmek İstediklerini Söyledi

Soru: Sayın başkanım Çevre Yolu bitmedi, Lise Kavşağı Projesi hayata geçirilemedi. Tren manevralarını Küçük Sanayi, Cer Atölyesi, Makas Fabrikalarımız tarafına yönlendirilip Lise Kavşağı Projesi hayata geçesiye kadar manevralarını buralarda gerçekleştirilmeleri için yetkililerle görüşerek çok ciddi bir talimat verilse iyi olmaz mı? Belediye Başkanımız olarak bu işe bir katkı sağlamayı düşündünüz mü? Karaelmas yolcu trenimiz bir türlü gelemedi. Yolcu çıkmaz bahanesi uydurularak gelen Treni de geri gönderdiler. Atı, arabası olmayan millet uçuk fiyatlarla Ankara, İstanbul yolculuğu yapıyorlar. Bu projelerimizde mi buharlaştı? 2023 yatırın proğramlarına aldırarak Terminal ve Hacı Ali tesisleri önüne köprülü kavşak yapsak buralardaki trafiği rahatlatsak ne dersiniz?

Cevap: Şehir içi ulaşım hizmeti gibi şehrin ihtiyaç duyduğu birçok çalışma ile ilgili sorularımızı cevaplayarak bilgi veren Esen, “Minimum imkânlar ile maksimum işler yapmaya, minimum zamanda maksimum hizmet vermeye gayret ettik. Eksiğimiz var elbette, mazeretimiz yok. Ekibimiz ile birlikte şehrimize mensubiyet duygusu ile hareket ediyoruz.”

Esen açıklamasına şöyle devam etti: Çankırı Lise Kavşağı Projesini hayata geçirebilmek için TCDDY ve Karayolları Genel Müdürlükleri, Bölge Müdürlükleri elini taşın altına koyarak bizim çalışma yapabilmemiz için tıkalı olan önümüzü açmaları lazım. Sorun burada. Eksiğimiz var elbette, mazeretimiz yok. İnşallah bu projeyide hayata geçiereceğiz. Bu proje benim dönemimden önce söz verilmiş ama; yıllardır hayata geçirilememiş. Lise Kavşağı Projesi için kimse kusura bakmasın bizim aklımızla oynamasın” ifadelerini kaydetti.

Samimi bir atmosferde gerçekleşen basın toplantısında sorularımızı yanıtlayan Esen’e teşekkür ederiz.

Bu haber 9916 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Mükerrem Çelik
  1 yıl önce
  Çankırı'nın öncelikli sorunu lise kavşağı dır. Öncelikle ve ivedilikle bir an önce çözüme kavuşturulmalıdır. Sayın başkanım yapılmaz denilen birçok projenin altına imza attı inşallah bu sorunu da çözecektir.
 • vatandaş
  1 yıl önce
  Çankırı'nın en önemli konusu olan lise kavşağı köprüsü ve tren yolu gıt- gellerın başka yerde yapılmasıdır