Çankırı Yer Altı Tuz Şehri Logo Tasarım Yarışması Sonuçlandı

Şartnamede belirtilen başvuru tarihi dışında gönderilen bir eser ise oylamaya tâbi tutulmadı.

Çankırı Yer Altı Tuz Şehri Logo Tasarım Yarışması Sonuçlandı
23 Haziran 2021 - 10:38
Türkiye’nin dört bir tarafından gönderilen 82 eserin yarıştığı Çankırı Yer Altı Tuz Şehri Logo Tasarım Yarışması sonuçlandı.

Çankırı Belediyesi, “Yer Altı Tuz Şehri Logomuzu Sen Tasarla” sloganı ile düzenlediği “Çankırı Yer Altı Tuz Şehri Logo Tasarım Yarışması”nın sonuçlarını açıkladı.

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Çankırı Karatekin Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi Rasim Sarıkaya ile Sinema ve Televizyon Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Tunç Boran’ın jüri üyeliğini yaptığı yarışmada; tüm eserlerin proje hikâyesinde; geliştirilen tasarımın ifade biçimi, metin dili, projeye uygun tasarım geliştirme ön araştırması ve fikri, jürinin oy birliği ile yetersiz bulundu. Jüri üyelerinin ortak görüşleri ve değerlendirmeleri sonucunda; yarışmacılar tarafından geliştirilen tasarımların çözümlenmesinde yeterli olgunluğa erişilemediğinden ve teknik ifadelerin zayıf olmasından dolayı jüri üyeleri oy birliği ile birinciliğe, ikinciliğe ve üçüncülüğe layık bir eser bulunmadığına karar verdi. Ön elemeden geçen dört eserden üçü Mansiyon Ödülü’ne, bir eser de Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü. Şartnamede belirtilen başvuru tarihi dışında gönderilen bir eser ise oylamaya tâbi tutulmadı.


T.C. Çankırı Belediyesi Yer Altı Tuz Şehri Logo Tasarım Yarışması Sonuçları
 
Jüri Özel Ödülü   AYŞE GİRİN BARSBAY - NİKESALT PENDİK/ İSTANBUL
Mansiyon Ödülü ZEYNEL CAN PAKIR - TR4200_2
SELÇUKLU/KONYA
Mansiyon Ödülü SELMAN MÜJDECİ – SAO18
MERKEZ/ÇANKIRI
Mansiyon Ödülü ÇAĞLA ŞABAN/GUMJANDİ 3
ÇAYIROVA/KOCAELİ

Bu haber 2558 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum