27 Mayıs 2020 Tarihi İtibariyle Çankırı'da Koranavirüs Tablosu

Kıymetli dostlar, hepinizce malum olduğu gibi, zor ve sıkıntılı günlerden geçiyoruz. Henüz başı ve sonu belirsiz, bir takım sorularla dolu, "Korona Virüs" diye bir meçhulle imtihandayız ve savaş veriyoruz.

27 Mayıs 2020 Tarihi İtibariyle Çankırı'da Koranavirüs Tablosu
27 Mayıs 2020 - 15:46

Corona virüsü pandemisi ile ilgili son dakika gelişmeler yakından takip edilirken, 27 Mayıs 2020 Çarşamba günü itibariyle Çankırı’daki Koranavirüs Tablosu paylaşıldı.

Toplam Test Sayısı: 2445

Toplam Vaka Sayısı: 208

Hastane Normal Serviste Yatan Hasta Sayısı: 12

Toplam Hayatını Kaybeden Vatandaşımızın Sayısı: 6

Toplamda İyileşen Hasta Sayısı: 146

Evlerinde Karantinada Olanların Sayısı: 44

Yoğun Bakım: 0

Toplam Entübe Sayısı: 0

Normalleşme Planı Takvimini Yayınlandı mı? Sosyal medyada ve WhatsApp gruplarında dolaşan, Tv’lerde açıklanan bilgiler doğru mu? Bu paylaşımlardan dolayı millet çok sıkıntıda. Doğruluk, yanlışlık derecesi nedir gibi soruları sorarak bilgilenmek istiyorlar. Koranavirüs’te yeni normale geçiş planı 11 Mayıs günü başlatılmıştı. 4 kademeli planda yarın 2. aşamaya geçilecek. Peki Ramazan Bayramı nedeniyle dört günlük sokağa çıkma kısıtlamasının ardından başlatılması planlanan yeni normalin 2. aşamasında neler bulunuyor?

Normalleşme sürecinde hangi yeni adımlar atılacak? Şehirler arası seyahat kısıtlaması kalkacak mı? 65 yaş üstü ve 20 yaş altı için uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması sürecek mi? İşte tüm soruların cevabı için gözler yarın yapılacak kabine toplantısında olacak. Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri ve ilgili bakanlıkların çalışmalarına göre karar verilecek.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, virüsle mücadeleye ilişkin ayrıntılara dair kabine toplantısında bir sunum yapacak. Bilim Kurulu'ndan gelen tavsiyeler değerlendirilecek. Kısıtlamaların devam edip etmeyeceği kabine toplantısında netleşecek.

Aman Dikkat!

Kıymetli dostlar, hepinizce malum olduğu gibi, zor ve sıkıntılı günlerden geçiyoruz. Henüz başı ve sonu belirsiz, bir takım sorularla dolu, "Korona Virüs" diye bir meçhulle imtihandayız ve savaş veriyoruz.

Bu yolun başında olduğumuz savaşı kazanmış, ilaç veya aşı bulmuş değiliz. Bu savaşta bildiğimiz şeyler, sevdiklerimizle ve birbirimizle iki metreye yakın fiziki mesafeli durmak, mutlaka maske kullanmak, el temizliğine dikkat etmek, mecburiyetinden geçtiğini bilmekteyiz.

Şehrimizi yakından takip ediyor, çevremizdeki market, pazar ve sokaklarda fiziki mesafeye uymayan, maske kullanmayan, insanlara şahit oluyoruz. Yine Bayram’dan çıktığımız şu günlerde, gizli veya aşikar akraba, dost ziyaretlerinin olduğunu ne yazık ki duyuyor ve gözlemliyoruz.

Oysa ülke olarak tüm Devlet, sivil kurum, kuruluş ve insanlarımız mücadele veriyor, buna uzun vadede Ülkelerin maddi manevi gücünün yetmesi mümkün değildir. Sonunda kaybeden hepimiz oluruz.

Küçük esnaflarımız, günü birlik çalışan kardeşlerimiz, iş yerlerimiz, işçilerimiz herkes mağduriyet yaşamaktadır. Oysa bütün iş yerlerimiz, esnaflarımız kısıtlama kaldırılıp normal yaşama kademeli geçebilirler. Yalnız bu bizim, sizin, hepimizin elinde olan bir şeydir.

Bu o kadar zor değildir. Biraz sabır, biraz fedakarlık, biraz tedbirle, "Fiziki Mesafe - Maske Kullanmak - Temizlik" Bunlara dikkat edersek "Bu Savaşı Biz Kazanırız:"

Ne yazık ki, akraba, dost komşularımız sağımızdan solumuzdan hastalananları, vefat edenleri, bu işin başında olan sağlıkçılarımızın, doktorlarımızın hayatını kaybettiklerini duymamıza rağmen, hala tedbir almakta çok yavan ve yavaş ihmalkar davranmaktayız. Unutmayın bu hastalığın size, bize, sevdiklerimize uğramayacağına hiç bir garantimiz yoktur. Siz kamuoyumuza yalvarıyoruz, "Ne olur lütfen dikkat edelim, bu işin ciddiyetini iyi anlayalım."
 

Bu haber 4671 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum