"Düzgün Bir Üslupla Hesap Sorarak Projeleri Takip Ediyoruz" (Özel Haber)

Yapılacak yatırım ve projeleri siyasi malzeme olarak kullanma acizliği göstermek isteyenlere sesleniyoruz, “Türkiye Cumhuriyetimizin kıymetini çok iyi bilelim, Türkiye’mize, Çankırı’mıza sahip çıkalım."

"Düzgün Bir Üslupla Hesap Sorarak Projeleri Takip Ediyoruz" (Özel Haber)
15 Şubat 2020 - 11:53 - Güncelleme: 15 Şubat 2020 - 20:27

Mustafa Çelik “Biz www.haberci18.com İnternet medyası olarak Çankırı’ya yapılacak, yapılması düşünülen projeleri destekleyen, şu proje ne oldu, bu proje ne oldu diye sorgulayan, yeri geldiği zaman hesap soran bir üslupla bu projelerin takipçisi olmaya devam edeceğiz.” dedi.

“Hesap Sorarak Projeleri Takip Ediyoruz”

Çok şükür Çankırı’da güzel hizmetler oluyor, olacak diye de bekliyoruz. Biz ne demiştik, hizmet sizden destekler bizden. Bu hizmetleri yapmamız bizim boynumuzun borcudur. Biz bunları övünmek için değil, yapmak zorunda olduğumuz için söylüyoruz. Çankırı’yı yöneten siyasetçisinden, Valisine, Valisinden Belediye Başkanına, Belediye Başkanından İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlarımız sizlerden beklediğimiz bu projelerin her birisine sahip çıkmanızdır. Eğer bir şehrin halkı yerelde projelere sahip çıkarsa siyasetçilere büyük bir motivasyon kazandırır. Biz Çankırı medyası olarak sürekli bu projeleri destekleyen, şu proje ne oldu, bu yatırım ne oldu diye sorgulayan, yeri geldiği zaman hesap soran bir üslupla bu projelerin takipçisi olmaya Çankırı basınını, siyasetçileri, ilin Valisini, STK’ları davet ediyoruz. Böyle olursanız gerçekten Çankırı medyası da görevini yerine getirmiş olur. Çankırı halkını bilgilendirmiş olur. Yoksa dedikodularla vakit geçirirsiniz. Bunun ne Çankırı’ya ne yerel medyamıza, ne de yerel siyasetçilerimize faydası olmaz.

Konumuz Alpaslan Türkeş Parkı Ve Diğer Projeleri Masya Yatırmak!

Seneler Önce Yıkılan Yerler Bostan Tarlası Gibi Bırakılmamalıydı!

Her seçim dönemi 15 yıldır yapılmayan Tatlı Çay projesi, Alparslan Türkeş Parkı, Lise Işıklı Kavşak Üst Geçit, Kale Teleferik gibi bir çok proje gördük keşke zamanında bunlara da bir el atacak yöneticiler olsaydı.

Kucaklama Taşı'ndan Yapraklı'ya doğru giderken yolun sol yanı. Son hali içler acısı. Bakımsızlıktan ağaç kalmadı. Kepçeler çalıştı bir şeyler yaptı ama; Başbuğ'un adına yakışır şekilde yeniden düzenlenmedi.

"Geçmişini iyi bil ki, geleceğe sağlam basasın.. Nerden geldiğini unutma ki, nereye gideceğini şaşırmayasın. "Doğduğun Yere, Doyduğun Yere, Birde Sevildiğin Yere Asla İhanet Etmeyeceksin..! Bundan yirmi yıl sonra yapmadığınız şeylerden dolayı, yaptıklarınızdan daha fazla pişman olacaksınız. Demir alın ve güvenli limanlardan çıkın artık.. Rüzgarları arkanıza alın, araştırın, hayal edin ve keşfedin. Çankırı’yı küçük düşürmeyin.

Şehrimiz için 2013 yılında başlatılan onaylanması ve uygulaması düşünülen İPA projesi Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen beye nasip oldu İPA projesi hibe desteği ile yapılacak. Şunu anlatmak istiyorum. Hizmeti kim yaparsa yapsın Çankırı’ya yapsın. Kandırılmayalım, oyalanmayalım. İPA projesi gibi inşallah Tatlı Çay projesi, Alparslan Türkeş Parkı, Kale Teleferik gibi bir çok proje hayata geçerde Çankırı köy görünümünden çıkar.

Şu Hayhaycılar Olmazsa…

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak, “Bu durumu siyasi malzeme olarak kullanma acizliği göstermek isteyenleri ise Çankırı kamuoyunun takdirine bırakmak istiyorum.”

Çankırı’da Cumhur İttifakı projeyi paylaşamadı. Öte yandan IPA projesinin onaylanmasının ardından Cumhur İttifakı’nın AK Parti kanadından projenin hazırlanmasında kendi dönemlerindeki role dikkat çekilen paylaşımlarda bulunulması manidar.

Ak Parti İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada projenin Karadeniz’e kaydırıldığı söylentilerini hatırlattığı paylaşımında, “2013 yılında IPA kapsamına alınan ve uzun çalışmalar sonucunda neticeye ulaştırılarak hazır vaziyette mevcut Belediye Yönetimine teslim ettiğimiz IPA projesinin onaylandığını öğrenmiş bulunmaktayız” dedi.

Av. Abdulkadir Çelik’in, geçmiş dönem Ak Partili Belediye Başkanlarına teşekkür paylaşımı ederken mevcut Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’e teşekkür etmemesi dikkatlerden kaçmadı. Paylaşımlarınız adaletli ve gerçek olsun.

Beyler İPA’nın kimin projesi olduğunu bırakalım. Hep beraber şehrimiz için verimli olan yatırımların takipçisi olalım, ona bakalım. Hizmete verilen emeğe bakalım. Biri birinizi eleştirince elinize ne geçecek? Çankırı bu şekilde kaybetmedi mi? Bırakın herkes işine baksın. Tartışmayı eleştiriyi bırakın en değerli hazinemiz olan şehitler, yaranlar diyarı Çankırı’mıza yapılacak işlere bakalım.

Bu durumu siyasi malzeme olarak kullanma acizliği göstermek isteyenlere sesleniyoruz, “Türkiye Cumhuriyetimizin kıymetini çok iyi bilelim ve Türkiye’mize, Çankırı’mıza sahip çıkalım. Zaman birlik zamanı Suriye’nin, Irak’ın, İran’ın vb bazı devletlerin başına gelenlere bakın. Maalesef kimse kimseye acımıyor. Allah Çankırı’nın, Çankırılıların yardımcısı olsun İnşallah.


Kucaklama Taşı'ndan Yapraklı'ya doğru giderken yolun sol yanı. Son hali içler acısı.Yapılamayan Alparslan Türkeş Parkı.


Zor şartlarda yapılabilen alt yapımızdaki çalışmalar.


Kaleden şehre bakış.


Lise Işıklı Kavşak Tren Geçidinde ki trafik rezaleti. Hani bu görüntüler, yaşanmayacaktı, yaşatılmayacaktı?
Hani Tatlıçay prjemiz fotografta görüldüğü gibi olacaktı?


Hani Lise Işıklı Kavşağımız fotograda görüldüğü gibi olcaktı?

Sözün özü; Ne pahasına olursa olsun şehri kandırmayalım, insanların hayalleri ile oynamayalım. Nokta.

Bu haber 4664 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Abdullah
  4 ay önce
  MHP nin çiçeği burnunda amatör İl Başkanı çıkacak Çankırı'da (ne yaptılarsa) gümbür gümbür geliyoruz diye beyanatta bulunacak,Ak Parti vekilleri de onlara destek verip gümbür gümbür ! gelmelerini sağlayacak öyle mi. Madem Cumhur ittifakı var ne diye birbirlerini karalayıp birbirlerinin önünü kesmeye çalışıyorlar sormazlar mı insana. Sen seçim öncesi ev ev dolaşıp iftira kampanyası yap ve Ak Parti adayını rezil etmeye kalk ve seçimi kazan, ondan sonra Ak Parti vekillerinden projeler için destek bekle. Bir kere bu yaptıklarınızla her şeyin önünü kapatan sizsiniz.Çankırı'da sık sık ve yoğun sel gelen çayda çay projesi masalını da dile getirmeyi bırakın artık. O projeye izin verilseydi İrfan Dinç onu muhakkak yapar ve bitirirdi. Lütfen ucuz kahramanlık yapmayalım ve sağduyu ile şehrimize gerçekten sahip çıkalım. Çünkü gerçekten buna ihtiyacımız var.
 • İSMAİL
  4 ay önce
  TMO nun Ankara yolu üzerinde bulunan çelik siloları zeminin çürük çıkması sebebi ile sökülme aşamasında iken, yine zemin etüt çalışmasında uygunsuz olmasına rağmen Ankara yolu üzerine hastane yapılmasında ısrar edilmesi projesi, yine MKE TOKİ arasında bulanan tarım arazilerini parsel yapıp toplu konut alanı yaparak yıllardır arsa vergisi alıp toplu konut alanını Ankara yolu tarafına kaydırma projesinide sorarmısınız.
 • Ömer
  4 ay önce
  Sayın modaratör birde sorun 8 yıl önce uydu projesi vardı. MKE yanına ama nasıl oldu anlayamadan Ankara yoluna kaydı be. Milletten 8 yıldır kandırılarak vergi alınıyor bunun sebebi kimdir kimlerdir? Neden sorulmuyor? Çankırı da kimsenin gücü yetmiyor galiba kişilere Çankırı'nın kaderini kendi çıkarlarına kullanan kimseye mal etmeyin.