Mahalle Sakinleri İstedi, Çankırı Belediyesi Yaptı

Başkan Boz, parkın içerisine çocukların oynayabilecekleri yetişkinlerin ise dinlenebilecekleri alanlar yapacaklarını söyledi.

Mahalle Sakinleri İstedi, Çankırı Belediyesi Yaptı
19 Temmuz 2018 - 14:11

Çankırı Belediyesi, Panorama ile Kredi Yurtlar Erkek Öğrenci Yurdu arasında kalan alana ilk kazmayı vurdu. Park ve Bahçeler Müdürlüğünce başlatılan çalışmalar ile Belediye, şehir merkezine 67. parkını Panorama Konutları karşısına yapmaya başladı.

 

Buğday Pazarı Mahallesi’nde Panorama Konutları ile Kredi Yurtlar Erkek Öğrenci Yurdu arasında kalan 2600 metrekarelik alanı park ve dinlenme alanı olarak değerlendireceklerini belirten Çankırı Belediyesi, park yapımına başladı. Park alanını gezerek çalışmalar hakkında bilgi alan Belediye Başkanı Hüseyin Boz, mahalle sakinlerinin bu alanın park olarak değerlendirilmesi yönündeki görüşlerini dinleyerek yerine getirdi. Başkan Boz, parkın içerisine çocukların oynayabilecekleri yetişkinlerin ise dinlenebilecekleri alanlar yapacaklarını söyledi. En kısa zamanda parkı tamamlayacaklarını belirten Boz, şehir merkezinde daha birçok alanı park ve yeşil alan ile buluşturacaklarını da kaydetti.

 

 

 

 


Bu haber 4569 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • 2 yıl önce
  Ne gerek vardı?
 • Mükerrem ÇELİK
  2 yıl önce
  Abdurrahman beyin yazdıklarına tamamen katılıyorum. Çok doğru mantıklı ve yerinde bir tespit Ancak 26 yıldır Çankırı da yaşıyorum. yapılan işler maalesef hep günü kurtarmak için yapılıyor. Gelecek düşünülerek ileride olabilecek gelişmeler göz önüne alınarak yapılmıyor. ve yine diyorum maalesef Türkiye mizin bir hastalığı bu.Bugün yol yapar asfalt atarız aradan çok geçmeden kanal döşemek için o milyonlarca lira harcayarak yaptığımız asfaltı geri sökeriz, çok geçmez bu seferde elektrik yada telefon hattı çekmek için tekrar kazarız. Allah ehil kişilerle yöneltilmeyi cümlemize nasip ederde bu keşmekeş ve israftan kurtuluruz inşallah.
 • Abdurrahman Şayık
  2 yıl önce
  Sayın Başkanım sizi gerçekten takdir ediyorum. Belediyecilik işte tamda sizin yapmak istedğiniz gibi olur. Yerel yönetimin başındaki kişi odasında değil sahada durmalı ve vatandaşın tüm isteklerini yerinde görmeli ve değerlendirilmelidir. Sayın Başkanım daha önceki parklarınız da ifade edildi ame ne olur siz bunu kulak arkası etmeyin gelin şu parkların altına OTOPARK yapın üstüne de park çünkü hergeçen gün araç sayısı çoğalıyor. Lütfen bu fikrimizi kulak arkası etmeyiniz. Belki istenilen zamanda bitmez ama hiç olmazsa adam gibi bir şey olur. Umarım bu isteğimizi dikkate alırsınız.