Çankırı'da Hayvan Pazarına Çözüm Aranıyor (Özel Haber)

Konuyla ilgili olarak Valimiz Sayın Hamdi Bilge Aktaş, Belediye Başkanımız Sayın İsmail Hakkı Esen, ilgili meslek odaları ve yetkililer esnafın mağdur edilmemesi konusunda hemfikirlerdir.

Çankırı'da Hayvan Pazarına Çözüm Aranıyor (Özel Haber)
24 Şubat 2020 - 22:40

Hayvan Pazarına Çözüm Aranıyor

Çankırı’da Hayvan Pazarı İçin Yer Arayışına Karar Verildiğini Duyduk!

Belediyemizin uygun göreceği yeni hayvan pazarı Çankırı il sınırları içerisinde bir yere taşınmak isteniyor. İnce Su istikameti düşünülürken yeni hayvan pazarı yeri için yeniden komisyon kurulduğunu, yeni yer araştırması yapılmasına karar verildiğini öğrendik.

Konuyla ilgili sorunları dinleyen Başkan İsmail Hakkı Esen’in “Çiftçi, köylü esnafımızın mağdur olmaması için elimizden geleni yapmaya hazırız ifadelerini de kullandığını duymak bizi harekete geçirdi.

Konuyla ilgili olarak Valimiz Sayın Hamdi Bilge Aktaş, Belediye Başkanımız Sayın İsmail Hakkı Esen, ilgili meslek odaları ve yetkililer esnafın mağdur edilmemesi konusunda hemfikirlerdir. Konunun tüm paydaşları sorunun çözümü için ortak hareket etmektedirler. Bundan şüphemiz yok.

www.haberci18.com İnternet medyası olarak, “Bizde Çankırı’yı, Çankırılıyı, Çiftçiyi, düşünerek yeni hayvan pazarı yeri olarak Maliye Hazinesine ait olduğu bilgilerini edindiğimiz 303 dönüm bir yeri keşfederek hayvan pazarının sağlıklı koşullarda kurulabilmesi için söz konusu bu yer için vatandaşlık görevimizi yerine getirmek şartıyla çalışmalarımızı bura için sürdürelim diye düşündük. 

Daha önce düşünülen bir yer olan Yapraklı yolu, İnce Su Mevkiinde bulunan Maliye Hazinesine ait yerin (orasının) olmayacağı bilgilerini öğrendik. Geçtiğimiz günlerde de toplantısı yapılan yeni hayvan pazarı yeri için yeniden komisyon kurulduğunu yeni yer araştırması yapılmasına karar verildiğini öğrendik.

Hayırlısı Neyse O Olsun!

Sayın yetkililere sesleniyoruz; Çankırı’ya yapılması düşünülen Yeni Şehir Hastanesi yerinin belirlenemediğini göz önüne getirirsek kimse kusura bakmasın Çankırı’ya yapılması düşünülen yeni hayvan pazarı yerinin belirlenmesi de hastane yeri gibi yılan hikayesine dönüştürülmesin istiyoruz.

Çankırı’yı adım adım, karış karış gezen bir yerel İnternet Medya sahibi olarak gerçek anlamda adresini sunduğumuz bölgeye yeni hayvan pazarı yapılabilir. İlimiz Abdulhalik Renda Mahallesine bağlı D-765 Devlet Karayolu güzergahları içerisinde bulunan Mobilya Grupları İmalat Sanayi, Salti Tuz- Medmar A.Ş, Untaş Gıda Sanayi ve Tic.A.Ş, Çankırı Tuz Lamba Sanayi İşyerlerinin geri kısmında kalan mülkiyeti Maliye Hazinesine ait olan, haber içerisinde harita görünümünü sunduğumuz burayı dile getirerek siz yetkililerimizin de gereğini yapmalarınızı rica ediyorum. Ben araştırdım, isterseniz burayı birde siz araştırırsanız sevinirim. İnşallah konu ile ilgili olarak yetkililerimiz bir açıklamada bulunurlar. Hoşça kalın, dostça kalın.
 

Bu haber 3772 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Çankırılı istanbul
  1 ay önce
  Sayın editör senden ricamız bu işin peşini bırakma lütfen. Bırakma senden başka cesur bir gazeteci de çıkıp bu olayları gündeme getirmiyor. Yanından çevre yolu geçecek yerde hayvan pazarının ne işi var dibinde site var ne işi var pazarın orada mahalle arasında pazarın ne işi var ne ne ne ne..... bırakma lütfen bu işin peşini.
 • Çankırı Sevdalısı
  1 ay önce
  HABERCİ 18 bütün kamu idarecileri toplanıp düşünse sizin bulduğunuz alandan daha güzel bir yer bulamazlardı merak edip dün bölgeyi kamyoncular parkının oradan inceledim gerçekten hayvan pazarı ve mezbaha için mükemmel bir düzlük parselin 303 dönümü komple düzlük olmasıyla beraber alt yapı ve kanalizasyon içinde acı çaya çok yakın olması mükemmel bir avantaj ayrıca çay yatağı beton bloklarladüzenleneceği için belediye mücavir alanınına parselle beraber yaklaşık 1000 metre uzunluğunda 200 metre geniliğinde mücavir alan kazanımı sağlanacaktır bulduğunuz parselin evelayatında çankırı sanayii yeri olarak maliye hazinesinden vasıflı alan olarak ayrıldığını öğrendim oradaki 6-7 yüz dönümlük alana çankırı sanayi siteside taşına bilir çankırı belediyesi için mükemmel bir alan inşallah hastane işine dönmez çok güzel bir yer devlet hastanesi bile kurulabilir oraya
 • çankırılı
  1 ay önce
  Öncelikle hayvan pazarının alt yapısı olmayan bir yerde kuruluyor olması ve tam donanımlı yapılacağı söylemleriyle oyalanması tam bir siyaset oyunu gibi geliyor. Nasıl olsa Belediye böyle bir yer yapacak durumu yok. zaten madem öyle şehrin dışında bir yere geçici kurulması planlamanın oradan yürütülmesi daha doğru olacaktır şehir içi olmuş bir yerde insanlara bayramda ve her Pazartesi kokuya maruz bırakılması hiç hoş değil. Devlet yetkilileri bu konuyu kurban bayramı öncesi çözmelerini ve rica ediyoruz bu konu bu kadar zor olmamalı.
 • samet
  1 ay önce
  Gıda fabrikalarının karşına olmaz.
 • Çankırı yıldız
  1 ay önce
  Lütfen biran önce şuan ki yerden kaldırılsın hemen dibinde site de oturuyoruz, her Pazartesi sabah 04:30 veya 05: de uyanmak zorunda kalıyoruz. Kokuya maruz kalıyoruz, hele birde bayram zamanını siz düşünün hemen dibinde site varken hayvan pazarı burada hoş değil acilen kaldırılmalı ve oraya kapı duvar bir şey yapılmalı. Alkol mekanı haline gelmiş vaziyette hayvan olmadığı gün alkolcüler burada oluyor. Kavga dövüş küfürler hava da yüzüyor. Lütfen acilen el atın başkanım valim lütfen...