Fabrikalar Pis Sularını Akıtıyor; Buna Kimse Dur Demiyor (Özel Haber)

İlimizin her sorununa el atan, vatandaşlarımızın sorunlarına yaptığımız, yapacağımız haberlerimizle çözüm getiren İnternet medyası olarak bu şehir için herkesin taşın altına elini sokmasını rica ediyoruz.

Fabrikalar Pis Sularını Akıtıyor; Buna Kimse Dur Demiyor (Özel Haber)
22 Ocak 2021 - 09:04 - Güncelleme: 22 Ocak 2021 - 15:23
Pis sular çayımıza akıyor, yetkililer seyre bakıyor!

O Bölge Komple Gözden Geçirilmeli Ne Gerekiyorsa Yapılmalı

Debisi azalan ve kuraklık tehlikesiyle karşı karşıya olan çayın, derenin bazı bölgelerde siyah bazı bölgelerde kırmızı renkte akıyor olması bizleri endişelendiriyor.

Sanayi kuruluşlarının kimyasal atıklarının arıtılmadan Çaya bırakılması çevreyi ve nehirleri tehdit ediyor. Fabrikaların bıraktığı atıklar nedeniyle rengi siyah ve bazen de kızıla dönen çayda büyük kirlilik yaşanıyor.

Akmaya devam eden kirli, pis suların önüne geçilerek doğa katliamına son verilmesi çağrısında bulunuyoruz.

Ciddi Kirlilik Yaşanıyor. Buna Çevre Katliamından Başka Bir Şey Denmez.

Dereleri şirketlerin insafına terkettiniz. Tarım böyle çöktü işte" notumuzu da çekinmeden paylaşıyoruz.”

Kanalizasyonu ve fabrika atık suları, çaya akıyor.

Bu kirlenme nedeniyle çaydaki doğal yaşam, balıklar, kurbağalar çaydan faydalanan çeşitli canlılar büyük risk altında. Sulama suyu kullanmak için faydalanan çiftçiler ve tarım arazileri de bu vurdumduymazlıktan büyük zarar görüyor. Ağır koku çay kenarında bulunan yerleşim alanlarındaki vatandaşları olumsuz etkiliyor. Yetkililerden, sorumlu ve sorumsuzlardan bu katliamına bir an önce son verilmesini istiyoruz.

Sinir oluyorum bu şehri yönetenlere. Fabrikalar pis sularını akıtıyor. Şikayet ediyoruz ama dinlemiyorlar.

'Siyasiler seçim dönemi söz veriyor ama bizi kandırıyorlar'

Çayın temizlenmesi için siyasilerin seçim dönemlerinde sürekli söz verdiğini ancak sözlerinde durmadıklarını belirten vatandaşlar: "Oyu alıyorlar, buraları yapacaklarını söylüyorlar ama yapmıyorlar bizi kandırıyorlar." diyerek sitemini dile getirdi.

Şu bilinsin ki ne şahsımız, nede sahibi olduğumuz www.haberci18.com İnternet Medyamızın hiçbir kimsenin ne işinde, ne gücünde, ne kazancında, ne makamında, ne ticaretinde, nede cebinde gözümüz yoktur. Hiç bir kimseyle sorunumuzda yoktur. Tek derdimiz memleket sevdalısı olmamız, sorunlarımızla ilgilenmiş olmamızdır. Haksızlıklara engel olmaktır, memleketimizin kaderiyle oynayanların oyunlarını bozmaktır yaptığımız haberlerimizin amacı bu yöndedir, Çankırı'nın, Çankırılının menfaatinedir. Haberlerimizden kimse rahatsız olmasın, kimsenin de zoruna gitmesin.


Maşallah Herkesin İşi Tıkırında

At gözlüklerini çıkarıp birde şu Çankırı’mızın çayının akıbetini görseniz diyorum. Tuz fabrikasının yukarısı normal hemen aşağısı berbat bir durumda. Tuz fabrikasından aşağısı, Süleymanlı köyünün önü, Kızılırmak’a kadar böyle.


Ayıptır, Yazıktır, Günahtır

Güzelim küçük, şirin memleketimizde hiç mi doğru bir iş yapmazlar Allah’ım

Akan pis sular hastalık saçar. Yetkililerin bu soruna bir an önce çözüm bulmaları gerekmektedir.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nce ceza kesildi mi, kesilmedi mi bilmiyoruz. Ceza kesildi ise cezalar ödeniyor mu bilmiyorum ama bir tesis yapmıyorlar, yaptıramıyorlar" diyerek tepkimizi dile getiriyoruz. Bu memleketten bir yol olmaz. Valilik olsun, Belediye olsun, Çevre Şehircilik olsun ilgilenen yok. Kendi çabalarımızla edinebildiğimiz cevap arıtma tesisi yokmuş…


İPA projesi mi nedir devreye sokarak bir arıtma tesisi yaptırsanıza. Ölme eşeğim ölme bir arıtma yapılana kadar pisliği çaya dökmeye devam edecekler biz Çankırılılarda bu rezilliği seyredeceğiz öylemi? Adamlar zengin, birde fabrikanın ortakları ....lımı neymiş, devletin büyükleri var arkasında diye bu eziyeti Çankırı’ya çektirmeye mecbur musunuz beyler? Korkuyor musunuz yoksa? Ne olur Çankırı’ya Çankırılılara sıkıntı yapmayın yeter yeter yeter…

İlimizin her sorununa el atan, vatandaşlarımızın sorunlarına yaptığımız, yapacağımız haberlerimizle çözüm getiren İnternet medyası olarak bu şehir için herkesin taşın altına elini sokmasını rica ediyoruz.


Bu haber 5623 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Çankırılı
  2 ay önce
  Change.org sitesinde imza toplanılsın, bilen arkadaşlar imza kampanyasını başlatsın bu yok edişe dur diyelim.
 • Ali Osman Göl
  2 ay önce
  Çankırı'nın doğa adına en büyük sorunudur. Haberden dolayı tebrik ediyorum, lütfen sık sık gündeme taşıyın.
 • ahmet çelik
  2 ay önce
  Gerçek bir soruna değinmişsiniz var olasınız.