Özhaseki İç Anadolu'nun Güzel Şehri, Yarenler Diyarı Çankırı'da

Partisinin Çankırı İl Danışma Meclisi Toplantısına katılmak üzere kente gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Valilik, AK Parti İl Başkanlığı ve Çankırı Belediyesi'ni ziyaret etti. 100'üncü Yıl Kültür Merkezi'nde düzenlenen...devamını okuyunuz.

Özhaseki İç Anadolu'nun Güzel Şehri, Yarenler Diyarı Çankırı'da
31 Mayıs 2022 - 20:42 - Güncelleme: 01 Haziran 2022 - 00:53
AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki beyefendiyi Valilik ve Belediyemizde misafir ettik.

Çankırı Valimiz Sayın Abdullah Ayaz’ı ve Belediye Başkanımız Sayın İsmail Hakkı Esen’i ziyaret ederek projeleri hakkında bilgi alan ve birlikte yapabilecekleri hizmetleri görüşen Haseki daha sonra Partisinin Çankırı İl Danışma Meclisi Toplantısına katıldı.

Özhaseki Çankırı Belediyesini Ziyaret Etti

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Çankırı Belediyesine yaptığı ziyarette birlik ve beraberlik mesajı verdi. Özhaseki, basın mensuplarından gelen Kent Meydanı projesi ile ilgili soruya da “Aramızda hiçbir şekilde bir ihtilaf yok, kimse endişe duymasın. Buraya güzel bir meydan kazandıracağız. Birlikte yapacağız. Ufak tefek engeller kaldı, onları da hep birlikte aşacağız. Belediye Başkanımız bunu gerçekleştirecek Allah’ın izni ile. Yapılacak proje ile hepimiz iftihar edeceğiz.” dedi.

Çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Çankırı’ya gelen AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’i makamında ziyaret etti. Milletvekilleri Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu ve Salim Çivitçioğlu ile AK Parti İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik ve MHP İl Başkanı Ahmet Kurt’un da yer aldığı karşılama heyetinde birlik ve beraberlik tablosu çizildi. Bu görüntüye vurgu yapan Özhaseki, Çankırı’ya kazandırılacak Kent Meydanı Projesi’nin hep birlikte yapılarak vatandaşın memnuniyetinin kazanılacağının altını çizdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Esen, “Biz şehir ve ülke sevdalısı insanlarız. Vatandaşımız hizmet bekliyor. Bu konuda bize sürekli destekçi oldunuz.” diyerek teşekkür etti. Görüşme sonrasında şeref defterini imzalayan Özhaseki’ye Kılıç Dişli Kaplan heykeli hediye edildi.

AK Parti’li, Özhaseki, Çankırı’nın Dodurga Beldesinde Yapılacak Seçimi Değerlendirdi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki yeniden belde statüsüne kavuşan Çankırı Dodurga'da yapılacak seçimlere Cumhur İttifakı olarak Milliyetçi Hareket Partisiyle birlikte tek adayla katılacaklarını belirterek, "Öyle inanıyoruz ki burada rekor bir oy alacağız. Bir kez daha belediyeciliğin AK Parti'nin işi olduğunu herkese ispatlamış olacağız." dedi.

Özhaseki, İl Danışma Meclisi ve Dodurga Beldesi Aday Tanıtım Toplantı'na katılmak üzere geldiği Çankırı'da ilk olarak Valiliği ziyaret etti.

Vali Abdullah Ayaz ile görüşen Özhaseki, daha sonra beraberindeki AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu ve AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitiçioğlu ile partisinin il başkanlığına ziyarette bulundu.

Burada partililerle bir araya gelen Özhaseki, ziyaret sonrası gazetecilere, daha önce belediyeliği kaldırılan Dodurga'nın yeniden belediyelik hakkını elde ettiğini hatırlattı.

Önümüzdeki günlerde beldede seçim yapılacağına işaret eden Özhaseki, "Biz yine AK Parti olarak her yerde olduğu gibi seçimlere iddialı bir şekilde hazırlanıyoruz. Burada, Dodurga beldemizde de Cumhur İttifakı olarak Milliyetçi Hareket Partisiyle birlikte AK Parti olarak bizler tek adayla seçime gidiyoruz.

Öyle inanıyoruz ki burada rekor bir oy alacağız. Bir kez daha belediyeciliğin AK Parti'nin işi olduğunu herkese ispatlamış olacağız." diye konuştu.


Dodurga beldesinde yapılacak seçimin Türkiye’de 2023 seçimleri öncesinde yapılan son seçim olduğuna dikkati çeken Özhaseki, şöyle devam etti:

"Bir gösterge olduğunun da farkındayız. İnşallah buradaki sonuçlarla birlikte biz bir kere daha zaferimizi ilan edeceğiz. Dodurga'daki vatandaşlarımıza da belediyecilik açısından nasılhizmet edilir inşallah onu da en güzel şekilde icra edeceğiz. Çünkü bu yeni dönemde belediyecilik farklı bir boyutta anlaşılıyor CHP'liler tarafından. ya şov yaparak ya tuhaf birtakım işler yapıp gündeme gelmek suretiyle veyahut da algı operasyonları çekerek iş yapmadan iş yapıyormuş gibi gözükerek. Bir şey var olmadan varmış gibi sunarak belediyecilik yapmaya çalışıyorlar. Milletimizin de dikkatinden bu kaçmıyor. İnşallah biz burada yine hizmet için geliyoruz."

Daha sonra Özhaseki ile beraberindekiler, Çankırı Belediyesini ziyaret ederek, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ile görüştü.

Özhaseki: İHA'larımızı, SİHA'larımızı yapıyoruz ve dünyaya satıyoruz

Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, "Şu anda savunma sanayiinde 750'den fazla proje var ve savunma sanayiindeki bu projelerin toplam değeri de 75 milyar dolar. İHA'larımızı, SİHA’larımızı yapıyoruz ve dünyaya satıyoruz" dedi.

Partisinin Çankırı İl Danışma Meclisi Toplantısına katılmak üzere kente gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, valilik, AK Parti İl Başkanlığı ve Çankırı Belediyesi'ni ziyaret etti. Özhaseki, ziyaretlerinin ardından 100'üncü Yıl Kültür Merkezi'nde düzenlenen partisinin Çankırı İl Danışma Meclisi Toplantısına katıldı. Programda konuşan Özhaseki, AK Parti döneminde önemli hizmetlerin yapıldığını aktararak, "Hepimiz, AK Parti ailesi olarak başınızı dik tutabilirsiniz.

Alnınız açık olsun ve her yerde şunu da söyleyebilirsiniz. Cumhuriyet tarihi boyunca gelmiş geçmiş ne kadar hükümet varsa, hükümet etme noktasında Allah'a hamdolsun hepsinden daha başarılıyız. Evet iddialı bir söz söylüyorum. Enerjide başarılıyız. Türkiye Cumhuriyeti tarihi boyunca kurulu gücümüz 30 bin megawatt idi şimdi 100 bin megawatt. Eğer yüz bin megawatta çıkarmasaydık dışarıda bu elektrikler yanmazdı. İnsanlar fabrikalarında işlerini göremezlerdi. Sağlıkta başarılıyız; pandemi gibi bir dönem atlattık. Bütün dünya sınıfta kalmışken bizim 17 tane büyükşehir hastanemizde ve devlet hastanelerimizde herkesin tedavisine birebir koşuldu, bir kuruş almadan orada en güzel hizmetler verildi. Ulaştırmada başarılıyız. Cumhuriyet tarihi boyunca 6 bin kilometre olan yol 30 bin kilometreye çıktı. Havaalanı sayımız 26'dan 56'ya çıktı, demiryolları, alt geçitler, üst geçitler onlarca. Geçmişte yapılanların misli misli fazlaca yapıldı" dedi.


'Savunma Sanayiindeki Projelerin Değeri 75 Milyar Dolar'

Özhaseki, savunma sanayiinde de önemli yatırımların olduğunu aktararak, "Şu anda savunma sanayiinde 750'den fazla proje var ve savunma sanayiindeki bu projelerin toplam değeri de 75 milyar dolar. İHA'larımızı, SİHA'larımızı yapıyoruz ve dünyaya satıyoruz. Dün Suriye’de, Irak’ta ve dağlarda verdiğimiz mücadelede kendi yapmış olduğumuz İHA'ların, SİHA'ların faydasını anlatmakla bitiremeyiz. Azerbaycan’daki Ermenilerin işgal ettiği topraklardan kovulup atılmasında orada Türk'ün sesinin, damgasının, mührünün vurulmasında yine bizim savunma sanayiimizde yapmış olduğumuz bu başarıların baştan sona emeğinin olduğunu hepimiz itiraf etmeliyiz" diye konuştu.

'Milli Olmak Gibi Bir Derdiniz Olmalı'

CHP'nin Deniz Baykal’dan sonra eksen değiştirdiğini ifade eden Özhaseki, şöyle devam etti: "TBMM çatısı altındaysanız, bu milletin vergilerinden alınan paraları maaş olarak cebinize koyup, evinizin geçimini sağlıyorsanız, milli olmak gibi bir derdiniz olmalı sizin. Yerli olmak gibi bir derdiniz olmalı. Fakat ne yazık ki bunları CHP'de göremiyoruz. Bu ülkenin milli meseleleri geldiğinde bekliyoruz ki onlarda bizim yanımızda yer alsınlar. Dimdik ayakta dursunlar. Evet, siyaseten farklı düşünüyoruz. Dünyaya farklı bakıyoruz. Olayların çözüm noktasındaki belki de söyleyebileceğimiz her şey farklı olabilir. Ama milli meselelerde bizim biraz daha farklı olmamız lazım. Ne yazık ki CHP, Deniz Baykal'dan sonra bir eksen değiştirdi. Deniz Baykal, kendine göre bir muhalefet anlayışı olan liderdi. Yerliydi ve milli bir adamdı. Cumhuriyet ilkeleri üzerinden, Atatürk ilke ve inkılapları üzerinden eleştirilerini sürdürürdü. Eyvallah, diyecek bir şey yok. Görüşlere saygı duyarız. Oy vermesek de tabii ki saygıyla karşılarız."

'İftira Ve yalanda Sınır Tanımayan Bir Yapı İçerisine Giriyorlar'

Özhaseki, altı muhalefet partisi liderinin çalışmalarına da değinerek "İftirada ve yalanda sınır tanımayan bir yapı içerisinde gidiyorlar. Bunlardan üzüntü duyuyoruz doğrusu. Bir iki stratejileri daha var. O da bu milletin önüne çıkıp ne yapacaklarını söylemiyorlar. Ekonomik olarak ne tür çözümler var, asla böyle bir şey bulamazsınız. Sosyal meselelere bakışta ne düşünüyorlar, bunları anlayamazsınız. Sadece bir dertleri var, Recep Tayyip Erdoğan gitsin de ne olursa olsun. Cumhur İttifakı gitsin, ne olursa olsun. E peki gidince ne olacak? Siz ne yapacaksınız? O 6 tane vatandaş, bir de masanın altına saklanmış 7'nci grup ortakları sokakta görseniz birbirinize selam vermezsiniz. Dertleri sadece ve sadece AK Parti'yi iktidardan uzaklaştırmak üzere kurgulu bir tezgah adeta.

Bunca muhalefetin, bunca muhalifin olduğu yerde bir medeniyet doğmaz. Bunu hepimiz bilelim" dedi.

Bu haber 2044 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • tc
    3 hafta önce
    Toki ne oldu bakan efendi? oy toplamaya koşarak geliyorsunuz. 3 yıl oldu vatandaştan paraları topladınız kullanıyorsunuz. Hiç bahsetmediniz yapamayacağınız içinmiş bir açıklama bile yapamıyorsunuz. Milletin parasını faiziyle geri ödeyeceksiniz beceremeyecek-seniz eğer...