Çayyolu Elektrikçi hosting PUBG Mobile UC Satın Al Seo Paketleri

Eskimeyen Dostlarlar Hasret Giderdi (Özel Haber)

Çocukluktan beraber aynı havayı soluyan, birlikte ağlayıp, birlikte gülen kadim dostların buluşmasının cansız hatırası gündemdeki yerini aldı, duygulu anlar yaşandı.

Eskimeyen Dostlarlar Hasret Giderdi (Özel Haber)
11 Haziran 2024 - 18:57 - Güncelleme: 11 Haziran 2024 - 19:05
Çevre, Şehirçilik Ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’nden emekli Mehmet Ulusan, Türk Telekom Müdürlüğü’nden emekli Gültekin Candan’ın birlikte organize ettikleri; 8 Haziran 2024 Cumartesi günü sabah saat 10:00’da bir arayara gelen eski dostlar Yöresel Yemeklerimizin bulunduğu mekanı, Kültür Evini, Ferit Akalın Radyo Evi Müzesini, Uzunyoldaki anılarını yaşadıkları Evleri, Mekanları, Hamidiye Gazozcusunu, Buğdaypazarı Medresesini, Çivitçioğlu Medresesini, Tarihi Çamaşırhane, ve Taşmescid’i ziyaret ettiler.

Eskimeyen Dostların Buluşmasında Hatıralar Yeniden Canlandı

Çankırı Uzunyolda bir araya gelen 55-60 yıllık çocukluk arkadaşları ve eşleri yeniden geçmiş yılları hatırlayarak eskimeyen dostlar çatısı altında bir araya geldiler, hatıraları canlandırdılar.

Eskimeyen Dostların Buluşmasında Kimler Yoktu ki

Bu önemli buluşmaya Ahmet Candan, Şefik Tiryaki, Gürol Haydaroğlu, Özcan Sezgi, Osman Battal, Eren Karpuzcu, Ümit Uzunoğlu, Uğur Yeşil, İbrahim Saygı, Ersan Gürcan, Mustafa Genç, Mehmet Güçyılmaz, Cevdet Ulusan ve eşleri katılıldılar.

Çocukluktan beraber aynı havayı soluyan, birlikte ağlayıp, birlikte gülen kadim dostların buluşmasının cansız hatırası gündemdeki yerini aldı, duygulu anlar yaşandı.

Pek Çok Anı Paylaşıldı


Eskimeyen dostlarlar hasret gidermek, doğduğumuz top oynadıgımız, bir saatte 2 ton kömürü taşıdıgımız, hiç küsmedigimiz, kavga etmediğimiz, beraber gülüp agladıgımız, doğup büyüdüğümüz mahallemizi gezmek, rahmeti rahmana kavuşan büyüklerimizi rahmetle anmak ne kadar güzel bir taplo oluşturdu.

Bu mutluluğu yaşatan Mehmet Ulusan ve Gültekin Candan kardeşlerimize, taaaa uzaklardan gelen dostlara, ayrıca bizlere Türk Sanat Müzigi ziyafeti çeken üstad Ümit Uzunoğlu kardeşimize bir Uzunyol sakini olarak çok teşekkür ederiz.

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak,
emeği geçen herkese teşekkürler. İyiki varsınız.... Dostun eskisi, elbisenin yenisi makbuldür....

Bu haber 5522 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hüseyin Hüsnü Atılgan
    1 ay önce
    Yâranlar diyarı bir güzel belde Taşı toprağı tuzludur, akar selde İnsanların gönlünde sevgi elele Çankırı, Anadolu'nun orta yerinde. Dost ile sohbet damakta tadı Höşmerim bal ile ağızın tadı Cefakar insanıyla hep anılır adı Çankırı'lı yâranlar vatana sevdalı. Ayazı soğuğu sadece havasında dır Gönüller sımsıcak dost havasında dır Kimi görsen, selam-kelam havasında dır Çankırı; kin, nefret, öfke uğramaz belde... Yağız delikanlısı yâran ocağında pişer Gelinlik kızları sofraya etlipilav dizer Kuşbaşılı güveci, fırın ateşinde pişer Kahvenin telvesi, odun ateşinde tüter Çankırı insanı sohbetiyle hoş bir belde... Hüseyin Hüsnü Atılgan 04/04/2018