Memlekette Neler Oluyor (Özel Haber)

Çankırı’da Ulusal basından ziyade yerel basın gün geçtikçe kan kaybediyor. Özellikle Çankırı’daki STK, kamu kurum ve kuruluşları, basınla arasındaki duvarı her geçen gün büyütüyor.

Memlekette Neler Oluyor (Özel Haber)
18 Aralık 2019 - 13:54 - Güncelleme: 18 Aralık 2019 - 14:45

Yapılanlar Ayıptır!

 

Protokol Ve Sosyal Davranış Kurallarına Uyan Gazeteciyiz Biz, Ya Sizler?

 

Cevap istendiği halde verilmediyse, davete mutlaka uyulması gerekmektedir. Laf kalabalığına gerek yok. Davet edilmediğimiz yere de gitmeyiz, haberlerimizi de yapar geçeriz bunu iyi bilin.

 

www.haberci18.com İnternet Medyası sahibi ve admini Çelik,‘Dileyeceğiniz özürleri kabul etmiyorum, etmiyoruz da! Suskunluğum ve suskunluğumuz memleketimize ve sürece olan saygımdandır, saygımızdandır.’ Dedi.

 

Bizi Anlayın; Anlamak İstiyorsanız Siz Bilirsiniz…

 

Bizim sizlerin çayına, çorbasına, pasta, böreğine, yemeğine falan ihtiyacımız yok. Tek derdimiz şehrimizle ilgili görüş, bilgi edinme alışverişinde bulunmaktır.  

 

Çankırı’da Ulusal basından ziyade yerel basın gün geçtikçe kan kaybediyor. Özellikle Çankırı’daki STK, kamu kurum ve kuruluşları, basınla arasındaki duvarı her geçen gün büyütüyor.

 

Biz Çankırı’nın ve tüm kamuoyunun gözü kulağıyız. Sonuçta yerel gazeteyiz, yerel İnternet medyasıyız. Çalışan gazetecileriz. Çankırı ve ilçelerimin adı geçen her şey benim için haber değeri taşır, tabii ki arkadaşlarım içinde taşır. Düşüncemi ve kanaatlerimi yazar, paylaşır halkı bilgilendiririm.

 

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş ilimize gelerek, çeşitli programlara katıldı!

 

Vatandaşın bilgi almasını sağlayan, saatlerce, günlerce emek harcayan, mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan biz basın mensupları olarak basını engellemelerinizi Çankırı Şehit Seyit Saraç Özel Harekat Polis Eğitim Merkezi polis özel harekat mezuniyeti ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş’ın ilimizdeki programı ile yaşadık.

 

İlimiz Şehit Seyit Saraç Özel Harekat Polis Eğitim Merkezinde düzenlenen 59. Dönem Temel Özel Harekât Kursu’ndan 7 Komiser Yardımcısı, 136 Polis Memuru olmak üzere toplam 143 kursiyer için Çankırı Şehit Seyit Saraç Özel Harekat Polis Eğitim Merkezi’nde sertifika törenine katıldı Çankırı yerel basını bazı İnternet Medyalar çağrılmadı.

 

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu İlimize Geldi

 

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, ilimize gelerek çeşitli ziyaretlerde bulundu.

 

Sabah saatlerinde Çankırı’ya gelen Topçu, ilk olarak Valimiz Hamdi Bilge Aktaş’ı makamında ziyaret etti. Valimiz Aktaş ile makamında bir süre görüşen Topçu ve ekibi daha sonra Valimiz Hamdi Bilge Aktaş ve Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak ile birlikte Tuz Mağarası’nı gezdi.

 

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’i, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak ve Çankırı Karatekin Üniversitesini ziyaret eden Topçu, daha sonra İlimizden ayrıldı.

 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un eşi Pervin Ersoy ile şarkıcı ve oyuncu Turgay Başyayla, Fadik Sevin Atasoy, Tuğba Özerk, Reyhan Karaca "Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz" projesi kapsamında Çankırı’ya ziyarette bulundu; Çankırı basını çağrılmadı.

 

Sırasıyla Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş’ı Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu Beyefendi’yi, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un eşi Pervin Ersoy ile şarkıcı ve oyuncu Turgay Başyayla, Fadik Sevin Atasoy, Tuğba Özerk, Reyhan Karaca’yı Valilik ve Belediyemizde misafir ettik; Çankırı basını çağrılmadı. Çankırı’mızla ilgili proje, faaliyetler ve hizmetler hakkında istişarelerde bulunulabilir saygı duyar, ziyaretlerinden ötürü teşekkür ederiz.

 

Gelelim Asıl Meseleye;

 

Biz Çankırı yerel basını olarak her şeye açığız, kimseyle de sorunumuz olmadı, olamazda böyle bir düşüncelerimizde yok.

 

Memleket Sevdasıyla Yoğrulan Çankırı Basını İle Sıkıntı, Sorununuz Varsa Susmayın, Çıkın Karşımıza Ne Derdiniz Varsa Konuşun…

 

Bu ilk mi, tabi ki de hayır. Peki, son olacak mı?

 

Eğer basın özgür değil, halkın haber alma imkanları engelleniyorsa, ne “basın özgürlüğü”nden ne de “demokrasi”den bahsedilemez.

 

Basını bir yere davet etme!

 

Basına haber verme!

 

Basına kapat!

 

Kabuğunuza çekilmeyin, kabuğunuzu kırın artık...

 

Çankırı yerel basınından kaçmayın, korkmayın...

 

Bir işi her zaman iyi yapmak için çalışın. İşinizi iyi yapmanız maaşınızın karşılığı değil, karakterinizin yansımasıdır.

 

Valisi, vekili, belediye başkanı, amiri, müdürü STK’sı yetkili kim varsa yerel basından kaçıyor, açıklama yapmaktan kaçıyorsunuz. Artık elinizi şu taşın altına bir koyun, koyun da Çankırı her şeyden geri kalan bir il olmaktan kurtulsun.

 

Çankırı yerel basını toplantılara, çağrılmıyor bu moda sizlerin sayesinde Çankırı’daki yerini aldı. Birilerinin beni, bizi masada isteyip istemesi, umurumuzda değil. Nedenine gelince olayı bir atasözü ile bağlamak istiyorum. “Kör Allah’a nasıl bakarsa; Allah’ta köre öyle bakar” derler büyüklerimiz. Konu ile ilgili sessizliğimiz devlet terbiyemiz ve şehre olan saygımızdandır. Zaten yeteri kadar ulusal basın kanallarında Çankırı’nın ismi fazlasıyla duyuldu, hep beraber rezil olduk.

 

Randevu talebinin geri çevrilmesi nazik bir davranış değildir.

 

Siz yöneticiler bundan mutluysanız, ben ve meslektaşlarım da mutlu oluruz sanırım… Çıkar milletimin önüne, sizin adınıza özrü biz milletimden özür dilerim. Ama; böyle olmuyor beyler bizler sizlerden daha çok üzülüyoruz. Neyse sıkıntınız çıksın ortaya. Bir sorununuz yoksa açıklama istiyoruz.

 


Bu haber 5165 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum