Çankırı MHP Merkez İlçe 13. Olağan Kongresi Gerçekleşti

MHP’nin 13. Olağan Merkez ilçe Başkanlığı kongresi 11 Ekim Pazar günü saat 13:00’de Atatürk Kültür merkezinde yapıldı.

Çankırı MHP Merkez İlçe 13. Olağan Kongresi Gerçekleşti
11 Ekim 2020 - 20:06 - Güncelleme: 12 Ekim 2020 - 09:15
Merkez İlçe 13. Olağan Kongresi birlik beraberlik içerisinde tamamladı.

MHP’nin 13. Olağan Merkez ilçe Başkanlığı kongresi 11 Ekim Pazar günü saat 13:00’de Atatürk Kültür merkezinde MHP Genel Başkan Başdanışmanı 25-26. dönem MHP Osmaniye Milletvekili, Osmaniye Vakfı Başkanı, AHB Ünv. Öğretim Üyesi Profesör Doktor Ruhi Ersoy hocanın katılımları ve tek aday ile gerçekleştirildi.

MHP Merkez İlçe Başkanlığına Seçilen Mahmut Doğar ve Yönetimi Görevi Devir Aldı

Başarılar

Görevini layıkıyla yerine getiren önceki dönem Merkez İlçe Başkanı Bahadır Akbaba ve yönetim kurulu üyelerine emek ve katkılarından dolayı teşekkür edilirken; MHP Merkez İlçe Başkanlığına seçilen Mahmut Doğar ve yönetimine başarılar dilendi.

www.haberci18.com İnternet medyası olarak, “Gerçekleşen Kongrenin Türk İslam ülküsüne, yaranler ve şehitler diyarı Çankırı’mıza hayırlara vesile olmasını diler yeni seçilen arkadaşlara başarılar dileriz.”

Not: MHP’nin 13. Olağan Merkez İlçe Başkanlığı Kongresi ile ilgili detaylar yayına hazırlanıyor.

İşte Detaylar:

MHP Çankırı Merkez İlçe13. Olağan Genel Kurulunda başkanlığa Mahmut Doğar seçildi.
Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Başdanışmanı Prof. Dr. Lütfi Ersoy’un divan başkanlığında gerçekleştirilen olağan genel kuruluna: MYK Üyesi Yusuf Naci Bayındır, Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Ahmet Korhan Bastı, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Korgun Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Kozan, Yapraklı Belediye Başkanı Ömer Güngör, parti teşkilatları ile delegeler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurulda konuşan Ersoy, genel kurulların hizmet noktasında bayrağı alma günleri olduğunu ifade ederek “Bahadır Akbaba başkanımız bayrağı hakkı ile taşıyan bir başkanımızdı. Şimdilik bu bayrağı bir başka arkadaşımıza devrediyor” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen MHP Merkez İlçe Başkanı Bahadır Akbaba yaptığı veda konuşmasında 26 Mart 2017 tarihinde başkanlığa seçildiğini ifade ederek, “Bu partimizde bir bayrak yarışıdır. Bayrak yarışında isimler değişebilir ama partimizin ve teşkilatımızın bakiliği, Ülkücü harekâtın yaşaması bizim için önemli olandır. Benim gurur duyduğum olay; yetiştiğim Ülkü Ocakları ve ilçe başkanlığı yapmış olmamdır. Bunun gururunu her zaman yaşadım. Bundan sonraki yaşantımıza Ülkücü şuuruna yakışır şekilde devam edeceğiz” diye konuştu.

Akbaba, MHP teşkilatlarına elinden gelen desteği her zaman yapacağının altını çizerken, “Sağda-solda MHP’nin birlik ve beraberliğinin bozulması için gece-gündüz düşünen arkadaşlara avuçlarını yalatacağımı da buradan sizlere duyuruyorum. MHP’nin birlik ve beraberliği hiçbir zaman bozulmayacak. Fitne-fesat üretenlere hiçbir zaman izin vermeyeceğiz.”

2017 yılındaki kongrede MHP’yi Çankırı’da birinci parti yaparak belediye başkanlığını kazanacaklarını söylediğini dile getiren Akbaba “Bugün burada sözünü tutan bir ilçe başkanı olarak veda ediyorum. Hepiniz hakkınızı helal ediniz” şeklinde konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin gönderdiği mesajın okunmasının ardından konuşan Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, “15 yıl sabırla bekledik. 15 yıl sonra rabbim bizlere nasip etti, Çankırı Belediyesi’ni aldık” dedi.

Bahadır Akbaba ile 4 yıldır birlikte olduklarını söyleyen Esen, “Beraber 3 seçim ve bir darbe yaşadık ama yılmadık. Bugün burada Çankırı Belediye Başkanı olarak sizlere hitap etme şerefine nail oldum. Biz ne yaptığımızı biliyoruz. Sırtımızda 83 milyonun vebalini taşıyoruz. Bize leke sürülecek en ufak bir hareketin içinde olmuyoruz. Eksiğimiz olabilir ama asla yanlışımız olmaz. Eksiğimiz ileride telafi olabilir ama yanlışı, kara lekeyi silmemiz mümkün değildir” şeklinde konuştu.

İl Başkanı Hasan Çakır ise Bahadır Akbaba ile 2 yıldır görev yaptığını vurgulayarak, “Allah kendisinden razı olsun, ben kendisinden razıyım. 31 Mart seçimleri öyle kolay olmadı. Allah’ın izniyle bizde zorluk yoktur. Bu zorlukları hep birlikte yeneceğiz” dedi.

Merkez İlçe Başkan Adayı Mahmut Doğar’da yaptığı konuşmada Çankırı’dan 2 milletvekilini Ankara’ya göndermenin hesabı içinde olduklarının altını çizerek, “Başta Çankırı Belediyesi olmak üzere belediyelerimiz ürettikleri politika ve projelerle tarih yazmakta. Şu bir gerçektir ki; halkımız bu hizmetleri görüp kayıtsız kalmayacak” ifadelerini kullandı.

Kendilerine düşen görevin ahengi koruyarak yapılan hizmetleri cadde cadde, sokak sokak anlatarak bütün halkı kucaklamak olduğunu belirten Doğar, “Samimiyet ve fedakarlıkla MHP Merkez İlçe Başkanlığı emanetine leke getirmeden gelecek nesillere bırakma telaşı içinde olacağım. Çankırı’nın geleceğinin MHP’nin omuzlarında yükselmesi gerektiğinin altını çiziyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından MHP İl Başkanı Hasan Çakır, Ersoy’a plaket, Akbaba’ya tuzdan yapılmış masa isimliği takdim etti.

Seçimlere tek aday olarak giren Mahmut Doğar 133 oyla başkanlığa seçilirken yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

İsmail Özel, Süleyman Yılmaz, Coşkun Özkan, Çağrı Sarıkaya, Ahmet Çomak, Erdem Büyükurvaylı, Osman Dizdar, Ömer Polat, Ali Karsavuran, Nurettin Özyılmaz, Mehmet Demiröz, Mustafa Körosmanoğlu, Mahmut Bölükbaşı, Abdullah Pirinç, Sadık Karatosun, Erkan Demiröz, Cihan Doğan, Bahadır Koç
 
Bu haber 7421 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Dertli
  1 yıl önce
  Bahadır'ın suyu mu çıktıda değiştirdiniz? Gelen adam bulunmaz hint kumaşı mı sanki. Yine de size hayırlı olsun.
 • 18 li
  1 yıl önce
  Anlamadığım husus şudur ki; Bahadır Akbaba İlçe başkanlığı yaparken MHP belediyeyi aldı diye mi görevden alınıyor. Gelen arkadaş çok daha mahir birisi mi ki yerine getiriliyor. Bir de şu ibare geçiyor ''Belediyemiz tarih yazıyor'' afedersiniz kaç tane ve hangi icraatlerle tarih yazılmış, bize de anlatsanıza. Yoksa biz Çankırı da yaşamıyor muyuz. O zaman İrfan Dinç tarihler üstü çalışma yapmış ve efsane olmuş diyebilir miyiz acaba?