Valimiz Aktaş'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Aktaş, "Kendi tarihini ve kültürünü bilen ve bunları yeni nesillere aktarabilen milletler, ilelebet yaşarlar." dedi.

Valimiz Aktaş'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı
18 Mayıs 2020 - 14:27 - Güncelleme: 18 Mayıs 2020 - 17:45

Mesaj

Bugün, Millî Mücadele’nin başlangıcı ile Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. 19 Mayıs 1919, Türk Milletinin, kendi vatanında onu esir etmek isteyenlere karşı Millî Mücadeleyi başlattığı ve hür ve bağımsız yaşama kararlılığını tüm dünyaya ilan edildiği gündür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’dan başlattığı bu hürriyet mücadelesi sonunda, yaşadığımız topraklar ebedi Türk Yurdu olmuş, bağımsızlığımızın timsali bayrağımız yurdun her köşesine bir daha inmemecesine dikilmiştir. Türk Milletinin başarıyla çıktığı bu Millî Mücadele, Türk Milletine bağımsızlığını kazandırmanın ötesinde, tüm mazlum ve esaret altındaki milletlere de cesaret ve mücadele örneği olmuştur.

Kendi tarihini ve kültürünü bilen ve bunları yeni nesillere aktarabilen milletler, ilelebet yaşarlar. 19 Mayıs’ın, bir Bayram olarak ilanı ve gençliğe armağan edilmesi ülkemizin geleceğinin, gençliğimizin omuzlarında yükseleceğine olan inancın göstergesidir. Bu değerli emaneti korumak ve sonsuza kadar yaşatmak, gençlerin en başta gelen görev ve sorumluluğudur. Bu konuda gençlerin göstereceği azme ve başarıya olan inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin ve Çankırılı gençlerimizin Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle yâd ediyorum.

Hamdi Bilge Aktaş =>Çankırı Valisi


 

Bu haber 1626 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum