MHP Çankırı İl Başkanı Ahmet Kurt'un Babalar Günü Kutlama Mesajı

Kurt, "Babalar Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum." dedi.

MHP Çankırı İl Başkanı Ahmet Kurt'un Babalar Günü Kutlama Mesajı
19 Haziran 2021 - 19:05 - Güncelleme: 19 Haziran 2021 - 19:10
Milliyetçi Hareket Partisi Çankırı İl Başkanı Sayın Ahmet Kurt’un Babalar Günü Kutlama Mesajı

MHP Çankırı İl Başkanı Ahmet Kurt Babalar Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, "Baba, evlatları ve ailesi için her zaman bir kahraman, sığınılacak liman ve gerçek birer yol göstericidir" dedi.

Ömrümüzün her anında varlıklarıyla bizlere güç veren babalarımız sevgi ve fedakârlık sembolü olarak, annelerimizle birlikte en değerli varlıklarımız olup, güçlü bir aile yapısının temelini oluşturmaktadırlar. Millet olarak bizi biz yapan en önemli unsur, sevgi, saygı, hoşgörü ve dayanışma gibi üstün değerlere dayanan güçlü aile yapımızdır. Aile kurumunun, temel direği olarak görülen babalarımız; aile değerlerimizin korunmasında, adalet, paylaşma, sorumluluk, sevgi, saygı, otorite gibi yaşamsal vazgeçilmezliği olan değerlerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasında belirleyici rol üstlenmektedir. Bizleri yaşama hazırlayan, her zaman bizlere destek olan, sevgisi ve hoşgörüsünü bizlerle paylaşan babalarımız,  karşılaşacağımız her zorlukta gölgesine sığınabileceğimiz ulu bir çınar gibidir. Gelecek nesillerin yetiştirilmesinde, şuurlu, kültürlü, öz değerlerine sahip, sağlıklı bir toplum yapısının oluşturulmasında ve aile kurumumuzun yaşatılmasında hiç şüphesiz ki büyük rolü olan babalarımızdan alacağımız dersler, hayat boyu bize rehberlik edecektir.

Kuran-ı Kerim’de “Rabbin, sadece kendisine kulluk etmenizi ve anne babanıza iyi davranmanızı emretti. Onlardan biri veya ikisi senin yanında yaşlanırsa onlara öf bile deme! Onları azarlama! İkisine de gönül alıcı güzel sözler söyle.” (İsra: 23) buyrularak sevgi ve saygıda kusur etmememiz, onların gönlünü her zaman hoş tutmamız gerektiği emredilir.

Hayatımızın her anında varlıklarıyla bizleri onurlandıran babalarımız, aile içerisinde üstlenmiş oldukları görev ve sorumlulukları büyük bir özveriyle yerine getirmektedirler. Başta Aziz Şehitlerimizin babaları olmak üzere, tüm fedakâr babaların bu kutsal görevdeki sorumlulukları, özverileri her türlü takdirin üzerindedir. Yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren, ailenin mutluluğu için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan babalarımız, çocuklarını geleceğe güvenle hazırlamak için ellerinden gelen tüm gayreti sarf etmektedirler. O yüzden babalarımızı mutlu etmek, babalarımızın yüreklerini sevgiyle doyurmak, nefes aldığımız her gün babalarımızın merhametine, şefkatine ve ilgisine layık olmaya çalışmak hepimizin görevi olmalıdır.

Hiç kimse unutmasın ki; babalarımız çocuklarımızın en büyük kahramanı, çocuklarımız da babaların en yüce gururudur. Vatanımız için çocuklarını şehit veren babalarımız bilmeli ki, ülkemizin bütün vatansever evlatları sizlere birer evlat olarak sarılmaya hazırdır. Evlatlarımızın hepsi, ülkemizin güvenliği için hayatlarını feda eden Aziz Şehitlerimize ve onların kıymetli ailelerine ömür boyu minnet duyacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; yaşamımızın her anında varlıklarıyla bizlere güç veren, milletimizin huzur ve güvenliği için canı pahasına mücadele eden Aziz Şehitlerimizi rahmetle, Kahraman Gazilerimizi şükranla anıyor ve onların değerli babaları başta olmak üzere, yarına dair ümitlerimizi güçlendiren, varlıklarıyla bize her zaman destek olan, doğduğumuz andan itibaren maddi ve manevi yardımlarını bizim için seferber etmiş tüm emektar babalarımızın Babalar Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Milliyetçi Hareket Partisi Çankırı İl Başkanı Sayın Ahmet Kurt

Bu haber 917 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum