Çankırı Valisi Ayaz'ın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Ayaz, "Kurtuluş Savaşımızı zafere ulaştıran Ulu Önder Atatürk’ün “en büyük eserim” dediği Cumhuriyete, ilk günkü gibi aynı güç, aynı çaba ve gayretle sahip çıkmalıyız." dedi.

Çankırı Valisi Ayaz'ın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı
09 Kasım 2021 - 10:27 - Güncelleme: 09 Kasım 2021 - 18:36
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 83. yıl dönümünde Anma Günü Mesajı yayınladı.

Türkiye Cumhuriyetinin banisi, ülkemizin milli egemenliği ve bağımsızlığı yolunda kazanılan emsalsiz zaferlerin başkahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 83. yıl dönümünde milletçe saygı ve minnetle yâd ediyoruz.

Atatürk; askeri dehası, ileri görüşlülüğü, kararlı devlet adamı duruşu, milletine olan sonsuz güveni ve fikirlerindeki evrensellik ile tüm dünyada her daim saygı ile anılan bir lider olmuştur. Zorlu şartlar altında milletimizi müşterek bir ideal etrafında birleştirmeyi başarmış; emsalsiz bir zafere attığı imzayla başarılı bir komutan ve lider olarak tarihe damga vurmuştur. Anadolu topraklarına gömülerek yok edilmek istenen, ancak esaret nedir bilmeyen büyük milletimizin önünde yeni bir ufuk açan Atatürk, dünyaya ilham kaynağı olmuştur.

Aziz milletimizin her şeyini ortaya koyarak büyük bir mücadele verdiği Kurtuluş Savaşımızı zafere ulaştıran Ulu Önder Atatürk’ün “en büyük eserim” dediği Cumhuriyete, ilk günkü gibi aynı güç, aynı çaba ve gayretle sahip çıkmalıyız. Kutsal vatan toprakları uğruna dökülen şehitlerimizin kanlarını ve gazilerimizin fedakârlıklarını asla unutmadan Cumhuriyetimizi temel değerleri doğrultusunda daha ileriye taşımalıyız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere işaret ettiği hedefler yolunda, iç ve dış mihraklara karşı milli birlik ve beraberlik yolundan ayrılmamalıyız.


Bizlere düşen görev, geleceğimizin mimarları olacak çocuklarımıza ve gençlerimize cennet vatanımızı emanet ederken, bu toprakların hangi fedakârlıklarla kazanıldığını, vatan ve bayrak sevgisinden asla ödün verilmeyeceğini, ecdadımızın her dönem birlik ve beraberlik içerisinde önüne çıkan engelleri nasıl aştığını iyi anlatmaktır. Atatürk’ün liderliğinde istiklaline ve istikbaline canı pahasına sahip çıkan kahramanların mirasını onlara iyi aktarırsak, Türk milletinin milli ve manevi değerleri ile donanmış bir nesille, güçlü ve büyük Türkiye hedefine sağlam adımlarla ilerleyebiliriz.

Bu duygu ve düşüncelerle, ebediyete irtihalinin 83. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, vatanımız uğruna şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.


Abdullah Ayaz =>Çankırı Valisi


Çankırı Valimiz Abdullah Ayaz halkıyla yan yana
Bu haber 1744 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mehmet
    1 hafta önce
    Helal olsun Vali beyimize kesin halk tipi inşallah statükoculara takılmadan devam eder işi gücü rastgelsin.