MHP Çankırı İl Başkanı Ahmet Kurt'un 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Kurt, "15 Temmuz'da bu vatan için şehadete yürüyen aziz şehitlerimize rahmet, gazilerimize de sağlıklı uzun ömürler dilerim." dedi.

MHP Çankırı İl Başkanı Ahmet Kurt'un 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı
14 Temmuz 2022 - 20:15 - Güncelleme: 14 Temmuz 2022 - 20:21

Mesaj
Başkan Ahmet Kurt, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün altıncı yıl dönümünde bir mesaj yayınladı.
İkiyüz elli bir vatandaşımızın şehit olduğu, 2 bin 200 e yakın vatandaşımızın da gazi olduğu 15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminde Türk Milleti destanlar yazmış, bundan sonra da darbelere ve emperyalist oyunlara geçit vermeyerek  her an dimdik ayakta durmaya devam edecektir.
Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Türk Milletinin bağımsızlığına göz diken emperyalist güçlerin ve onun uşakları olan FETÖ, PKK vs. bölücü örgütlerin birleşerek 15 Temmuz’da Türkiye’yi ele geçirme planları milletimizin engin vatan sevgisinden oluşan bir direnmeyle karşılaşmıştır.
Türk Milleti önemli hasletlere sahiptir. Bu hasletlerin en önemlilerinden biri de yeri geldiğinde vatanını korumak için canından vazgeçmeyi göze alabilmektir. Herkes milletimizin bu yüksek karakterini, destanlarla dolu tarihimizde ki örneklerini her zaman görmüş ve ebediyete kadar da bu böyle devam edecektir. İşte bunların sonuncusu da, 15 Temmuz 2016’da tüm dünyaya millet olma dersini verdiğimiz Demokrasi Zaferi’mizdir.
Milletimizin bağımsızlığını, darbeyle başa geçip elimizden almayı düşünenlere terk etmedik, etmeyizde.. Türk milleti büyük ve asil bir millettir. İman gücümüzle, millet olmanın verdiği inanç ve devlet büyüklerimizin verdiği güvenle sokakları darbecilere dar ederek, Türk Milletinin gücünü tüm dünyaya gösterdik.
Vatanımız üzerinde hain emelleri olan batılı devletlerin maşası olan yapılanmalar, ülkemizde kaos ve kargaşa ortamı çıkarmak isteyerek, milletimizin bağımsızlığına, demokrasisine, şerefine ve namusuna göz dikmişlerdir. Biz ise millet olarak el ele verip köprülere, hava alanlarına, meydanlara koşarak, bayrağımıza ve bağımsızlığımıza sahip çıktık. Bütün dünya bilmelidir ki; Türk Milleti mübarek kanıyla suladığı bu vatan toprağının bir karışını bile bu hainlere teslim etmeyecektir. Ve yine anlamalıdır ki bu millet, demokrasiye göz diken kanlı ellerin asla hâkimiyetine girmez.
Milliyetçi Hareket Partisi de Muhterem Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi'nin liderliğinde 15 Temmuz Gecesi'ndeki kararlılıkla bunun teminatı olmaya devam edecektir.
15 Temmuz'da bu vatan için şehadete yürüyen aziz şehitlerimize rahmet, gazilerimize de sağlıklı uzun ömürler dilerim.
Allah Türk Milletini Korusun ve Yüceltsin.
Ne Mutlu Türküm Diyene!
MHP Çankırı İl Başkanı =>Ahmet Kurt


Bu haber 702 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum