Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı'nın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Uçar, "Şehitlerimiz ve gazilerimiz, 15 Temmuz gecesi, cesaretleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar. Hiç şüphesiz ki, şehitlerimiz, kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir." dedi.

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı'nın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı
14 Temmuz 2022 - 20:53 - Güncelleme: 14 Temmuz 2022 - 20:56
Türkiye Gaziler ve Şehit aileleri Vakfı Çankırı Şube Başkanı Mehmet Uçar 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün altıncı yıl dönümünde bir mesaj yayınladı.

Uçar mesajında, “15 Temmuz gecesi, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi ve aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı. Ancak, milletimiz, bu darbe girişimini, sokakları ve meydanları doldurarak, ölümü göze alarak başarısızlığa uğrattı.

Şehitlerimiz ve gazilerimiz, 15 Temmuz gecesi, cesaretleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar. Hiç şüphesiz ki, şehitlerimiz, kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir.

Milletimiz 15 Temmuz gecesi sokaklarda, meydanlarda, tıpkı Çanakkale Savaşında, İstiklal Harbinde olduğu gibi, tüm fertleriyle tek yürek, tek bilek olmuş, iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmeyen büyük Türkiye vardı.  Bu darbe girişiminde, milletimiz, tıpkı bin yıl önce Malazgirt’te olduğu gibi, bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını ortaya koymuştur.

Ecdadımızın tarihte gösterdiği şanlı mücadele, milletimizin 15 Temmuz gecesi tüm farklılıklarını geride bırakarak tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet ilkeleri etrafında birleşerek yaptığı kahramanlıklar yaşadığımız badireleri atlatmamızda ve istikbale yürüyüşümüzde bizlere ilham kaynağı olmaya devam edecektir.


15 Temmuz 2016 tarihinde Hain Darbe Girişimi Sonucu Çankırı’mızdan Serhat ÖNDER (Şabanözü), Uhud Kadir IŞIK (Orta), Yunus Emre EZER (Ilgaz), Osman EVSAHİBİOĞLU (Ilgaz), Erkan ER (Orta), Yusuf ÇELİK (Tüney), Aydın ÇOPUR (Kurşunlu), Hasan GÜLHAN (Eldivan), Medet EKİZCELİ (Kızılırmak), Kurtuluş KAYA (Germece) Şehit olmuştur. Bütün Şehitlerimizin Ruhları şad olsun.

Türkiye Gaziler ve Şehit aileleri Vakfı =>Çankırı şube Başkanı Mehmet Uçar

Bu haber 1423 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum